Latvija Riodežaneiro varētu būt viena no retajām valstīm, kam olimpiskās un paralimpiskās delegācijas nebūs tērptas vienotā formā, pastāstīja LPK prezidente Daiga Dadzīte. Viņa uzsvēra, ka vienots vizuālais ietērps ir ļoti svarīgs, taču atzina, ka LPK oficiāli nevērsās LOK ar sadarbības piedāvājumu, bet paļāvās uz pozitīvu risinājumu Latvijas Nacionālajā sporta padomē (LNSP).
Dadzīte paskaidroja, ka runa nav par finansējumu, bet par vienotām formām, kas LPK sportistiem netika pasūtinātas. Tagad paralimpiešiem parādes formas LPK pasūtinās paši, bet lētākas nekā olimpiešiem. Savukārt par starta formām LPK cer uz Latvijas olimpiešiem tērpus izgatavojušā Polijas zīmola 4F atsaucību "izņēmuma kārtā". Ja vienotu valodu neizdosies rast, paralimpieši tērpsies jau esošajās "Audimas" formās un pēc vajadzības vēl ko piepirks klāt.
Savukārt IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs sacīja, ka pērnvasar jūnijā sporta organizāciju sanāksme nebija par formastērpiem. IZM atbalsta koncepciju par vienoto stilu, bet uzskata, ka nepieciešama nepastarpināta LOK un LPK komunikācija. IZM finansējumu piešķir organizācijām, bet LPK kompetence ir izlemt, kam valsts līdzekļus novirzīt, paskaidroja Severs. Viņš uzskata, ka ir vieglprātīgi paļauties, ka kāds cits saražos nepieciešamās formas.
LNSP arī tikusi panākta vienošanās piešķirt LPK papildu 7500 eiro starta formām paralimpiskajās spēlēs un specifiskam sporta inventāram.
LOK pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters pauda pārliecību, ka sarežģījumi ar paralimpiešu formām radusies nesarunāšanās dēļ. LOK divus gadus veidojusi jauno olimpiskās komandas vizuālo identitāti, un tas bijis zināms arī LPK. Mālmeisters atgādināja, ka LOK nodrošina olimpiešus, turpretim LPK ir cita organizācija ar citiem sportistiem citās spēlēs, tādēļ vienotam risinājumam būtu bijusi vajadzīga oficiāla vienošanās par vēlmēm.
Pašlaik startam Rio paralimpiskajās spēlēs, kas notiks no 7. līdz 18.septembrim, ir kvalificējušies deviņi Latvijas atlēti, kam varētu pievienoties vēl trīs dalībnieki.