Jau sestdien mūziķi dosies uz Kopenhāgenu, lai stātos prestižā konkursa žūrijas priekšā, taču pirms tam konkursam sagatavoto programmu mūziķi piedāvāja noklausīties tepat, Rīgā, aicinot pusdienu pauzē baudīt vācu, itāļu, angļu un flāmu vēsturisko mūziku.
Nav apritējis pat pusgads, kopš vokālā grupa “Abaronin Ensemble” Rīgas Biržā piedzīvoja savu debijas koncertu, kad nu jau pošas savam nopietnākajam izaicinājumam. Rīgas Biržā, starp mākslas darbiem, izskanēja programma, ko mūziķi atskaņos konkursa žūrijai Kopenhāgenā.
“Tas ir, man liekas, tāds lielākais konkurss senajai mūzikai Skandināvijas valstīs. Vispār senās mūzikas kultūra Skandināvijas valstīs nav tik attīstīta kā Vācijā, bet šis ir tāds nopietnākais,” pastāstīja “Abaronin Ensemble” dziedātāja Ilze Grēvele.
Viņas kolēģe Beāte Zviedre uzsvēra, ka ansamblis ir vēl ļoti jauns un cits citu iepazīst, pakāpeniski saprotot, kā kopā skan. Tik liels solis līdzinoties šoka stāvoklim. “Bet varbūt arī labi, nav ko pa kaktiņiem klusiņām dziedāt,” nosmējās Zviedre.
Ansambļa mākslinieciskais vadītājs Mikus Abaroniņš konkursam izraudzījies vācu, angļu, itāļu un flāmu vēsturiskās mūzikas pērles. Kā atzina dziedātāji, lielākā daļa darbu esot kaut kas pavisam jauns un līdz ar to – interesants vārda vislabākajā nozīmē.
5. Starptautiskās senās mūzikas izpildītāju konkursa “EAR-ly 2018” izraudzītā finālistu trijotnē Latvijas vārds minēts divreiz, jo ansambļa mākslinieciskais vadītājs par konkursa finālistu kļuvis arī kā solists.
“Es biju ļoti pārsteigts, es iesniedzu pieteikumu kā solists un arī ansambli un domāju, ka gan jau vienu paņems un tad varēsim uzstāties, un atnāk e-pasts pēdējā dienā no vadības, ka – jūs esat izvēlēts kā solists, es tā – jā, super, un atnāk otrs e-pasts, ka esat izvēlēts arī ar ansambli, domāju – super! Bet nu ir ziepes, jo tas ir viens koncerts, kur pusstunda jādzied kā solistam un pusstunda ar ansambli, kas tehniski ir izaicinoši,” neslēpa ansambļa mākslinieciskais vadītājs.
Īkšķis par mūsu mūziķiem jātur sestdien, kad arī tiks noskaidrots vienīgais konkursa uzvarētājs, kas balvā iegūs iespēju uzstāties vairākos senās mūzikas festivālos sezonā no 2019. līdz 2021. gadam.