Premjera partijas biedrs, bijušais finanšu ministrs, tagad Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs uzsvēra, ka Kariņam "varētu piekrist", atkārtojot, ka šis ir lielākais valsts budžets, kāds iepriekš nekad nav bijis. "Un tas ir dīvaini, ka valdības pārstāvis stāsta sabiedrībai, kas nav," Reirs uzsvēra, ka nav, kur šo naudu paņemt, norādot, ka veselības nozarei budžeta likumā ir plānots vērā ņemams finansējuma pieaugums.
Māris Kučinskis, iekšlietu ministrs no "Apvienotā saraksta", kas izvirzīja Līgu Meņģelsoni veselības ministres amatam, uzsvēra – apvienība uztur prasību par 12% no budžeta izdevumiem veselības nozarei. Runājot par premjera prasītajam reformām, Kučinskis sacīja, ka tas nav divu mēnešu darbs, bet gan šī gada "mājasdarbs". Atbildot uz Reira teikto, ka sabiedrība arī veselības jomā nejūt izmaiņas un tāpēc vajadzīgas premjera prasītās reformas, Kučinskis teica, arī valdības deklarācijā minētos 12% "Apvienotais saraksts" uztur kā prasību un tas ir "zināms minumums".
Aicināts paust savu viedokli par šonedēļ valdības sēdē notikušo, lielākās opozīcijas partijas Zaļo un Zemnieku savienība Saeimas frakcijas vadītājs Viktors Valainis premjeru gan kritizēja. "Tā vietā, lai nāktu veselības ministrei palīgā, viņš [Kariņš] viņu nostrostē," Valainis teica, piebilstot, ka veselības nozares problēmas ir smagas un premjeram būtu jāpalīdz tās risināt, nevis aicināt ministri pamest valdību.
Arī Andris Šuvajevs no opozīcijas partijas "Progresīvie" uzskata, ka reformas, kuras pieprasa premjers, veselībai trūkstošo naudu nepalīdzēs atrast. "Es domāju, ka tā ir absolūta utopija. Ja tas ir tas, uz ko Kariņš aicina, tad viņš ir atrauts no realitātes." Šuvajevs uzsver, ka viens no galvenajiem valdības deklarācijas solījumiem – 12% veselības budžetam – nav izpildīts. Raidījuma vadītājs Jānis Domburs gan norādīja, ka deklarācijā sola virzīties šī procenta virzienā.
Šuvajeva vērtējumā, premjera partija cenšas ietaupīt īstermiņā, jo taupīšana, piemēram, onkoloģijā, nākotnē valstij maksās dārgi.
Opozīcijas ieskatā, daļu veselības aprūpei nepieciešamās naudas būtu iespējams atrast, pārdalot citām vajadzībām rezervētos līdzekļus. Piemēram, Ainārs Šlesers, partijas "Latvija pirmajā vietā" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs, piedāvāja Covid-19 vakcīnām paredzētos 63 miljonus eiro atdot vēža slimniekiem. Kolīcijas pārstāvji gan skaidroja, ka minētā summa budžetā ieplānota, balstoties uz Eiropas Komisijas savulaik noslēgto līgumu, ar kuru tagad problēmas ir visām Eiropas Savienības valstīm. Savulaik vakcīnas esot iepirktas uz tādiem nosacījumiem, kādi visiem piedāvāti, lai varētu pēc iespējas ātrāk sākt iedzīvotāju potēšanu. Kučinskis piebilda, ka juristi vērtē, kā šo situāciju risināt, lai tā būtu izdevīga Latvijai.