Kas notiks ar zaļo kursu un klimatneitralitāti Latvijā? Transporta zaļināšana un dekarbonizācija

Jānis Irbe, Līga Kurevska, Jānis Meirāns, Andris Kulbergs, Justs Dimants, Kristaps Skutelis

Jānis Domburs 1.novembris, piektdiena 11:00

Ultimāts un «laiks savākt akmeņus» – kā tapa lēmumi par divu ministru demisiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 5 mēnešiem.

Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) lēmums pieprasīt iekšlietu ministres Marijs Golubevas (“Attīstībai/Par!”) un teju nekavējoši pēc tam paziņot par lēmumu pieprasīt arī ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (Nacionālā apvienība) demisiju ir saistīts ar nepieciešamību rīkoties, lai “maksimāli ātri savāktu” politisko krīzi. Tā trešdien raidījumā “Kas notiek Latvijā?” apgalvoja premjera partijas biedrs, Saeimas deputāts Arvils Ašeradens.

“Premjers vērtēja visu šo situāciju, kāda ir iestājusies,” teica Ašeradens, gan izvairoties sniegt skaidru atbildi, vai Kariņš pēc būtības piekritis Nacionālajai apvienībai (NA), kas pagājušajā nedēļā izvirzīja prasību par Golubevas demisijas. Viņš uzsvēra – šī situācija jāvērtē kontekstā ar Nacionālās apvienības brīdinājumu, ka, ja Golubeva saglabās savu amatu, NA atstās koalīciju.

Pēc Ašeradena teiktā, NA piedāvāti dažādi varianti, kā šādā gadījumā varētu notikt turpmākā sadarbība ar valdības koalīciju, tostarp – arī saglabājot valdībā NA ministrus.

Tikmēr NA  priekšsēdētājs Raivis Dzintars uzsvēra, ka viņam nav skaidrs, kā tieši ekonomikas ministra Vitenberga vai jebkura cita NA ministra demisijas pieprasīšana stiprina valdības stabilitāti. Uz to Ašeradens atbildēja, ka NA ultimāts radījis asimetrisku reakciju otrā koalīcijas partnerī, proti, apvienībā “Attīstībai/Par!”, tādēļ valdības vadītājs meklējis atbilstošu risinājumu.

Golubevas pārstāvētās apvienības “Attīstībai/Par!” politiķis, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs apgalvoja, ka, tiekoties ar Kariņu un “Jaunās Vienotības” pārstāvjiem, ministres politiskie domubiedri no premjera nav dzirdējuši kritiku par Golubevas darbu.

KONTEKSTS

Pēc 10. maija notikumiem pie Uzvaras parkā esošā pieminekļa, kur neatļauti pulcējās vairāki simti cilvēku, NA paziņoja, ka uzstāj uz iekšlietu ministres Golubevas demisiju un pretējā gadījumā ir gatava atsaukt no valdības ekonomikas ministru Vitenbergu un zemkopības ministru Kasparu Gerhardu. Valdības vadītājs Kariņš pirmdien paziņoja, ka pieņēmis lēmumu par Golubevas demisiju, kā arī brīdināja par lēmumu prasīt arī ekonomikas ministra Vitenberga demisiju.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti