Kas notiks ar zaļo kursu un klimatneitralitāti Latvijā? Transporta zaļināšana un dekarbonizācija

Jānis Irbe, Līga Kurevska, Jānis Meirāns, Andris Kulbergs, Justs Dimants, Kristaps Skutelis

Jānis Domburs 1.novembris, piektdiena 11:00

14. Saeimu gaidot – «Jaunā Vienotība» par krīzes vadības trūkumiem un morālajiem kritērijiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 5 mēnešiem.

Kādēļ Latvija pēc dažādiem rādītājiem, piemēram, iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju un piesaistīto investīciju apjoma arvien atpaliek pat no tuvākajām kaimiņvalstīm – Lietuvas un Igaunijas? Savu versiju par to, vērtējot apvienības paveikto kopš 2018. gadā notikušajām 13. Saeimas vēlēšanām 16. maijā raidījuma “Kas notiek Latvijā?” speciālizlaidumu cikla “Kādai jābūt 14. Saeimai?” atklāja politisko partiju apvienības “Jaunā Vienotība” politiķes.

Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa parlamentārā sekretāre Evika Siliņa un Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica norādīja, ka “Jaunā Vienotība” nevar “sakopt” visus trūkumus, kas pastāv Latvijā. Tomēr, viņuprāt, esot paveikti būtiski mājasdarbi, tostarp – savulaik tik aktuālais finanšu sistēmas “kapitālais remonts”, kas ļāvis Latvijai izvairīties no iekļūšanas tā dēvētajā pelēkajā sarakstā. Tā rezultātā ļoti būtiski sarucis NVS valstu noguldījumu apmērs Latvijas bankās, kas, viņuprāt, ir īpaši būtiski tagad, kad pēc 24. februārī notikušā Krievijas iebrukuma Ukrainā Rietumi noteikuši bargas sankcijas pret Krievijas un Baltkrievijas amatpersonām un uzņēmumiem.

Politiķes arī vērtēja to, kā Latvijas valdība un Saeima tikusi galā ar Covid-19 krīzes vadību, un atbildēja uz jautājumu, vai Latvijas iedzīvotāju uzticība parlamentam un politiskajām partijām varētu būt iedragājuši Covid-19 krīzes laikā pieņemtie lēmumi, tajā skaitā – “aizliegto preču” saraksti 2020. gada nogalē un ķibeles ar vakcīnu iepirkumu. Politiķes atzina – krīzes vadības sistēmā ir konstatēti trūkumi, un solīja, ka šīs sistēmas uzlabošana būšot viens no “Jaunās Vienotības” programmatiskajiem uzstādījumiem 14. Saeimas vēlēšanās.

Inese Lībiņa-Egnere arīdzan pauda savu viedokli par iemesliem, kādēļ “Jaunās Vienotības” rindas papildinājuši no ''KPV LV'' ievēlētie deputāti. Saskaņā ar viņas teikto, lēmums par Alda Blumberga un Ivetas Benhenas-Bēhenas uzņemšanu “Vienotības” rindās pieņemts demokrātiski. Savukārt divās tiesu instancēs jau par vainīgu atzītā  “Jaunās Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja biedra Alda Adamoviča turpmākā atrašanās “Jaunās Vienotības” frakcijā un tas, vai viņš tiks iekļauts 14. Saeimas kandidātu sarakstā, esot atkarīgs  no kasācijas instances sprieduma.

“Jauno Vienotību” diskusijā “Kādai jābūt 14. Saeimai?” pārstāvēja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa parlamentārā sekretāre Evika Siliņa, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, Saeimas deputātes Inese Lībiņa-Egnere un Anda Čakša, kā arī Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa. Viņa 14. Saeimas vēlēšanās pirmo reizi kandidēšot parlamenta vēlēšanās. Visu raidījumu var noskatīties šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti