Jūras lauvas, iguānas un dažādi putni bauda īpašo Galapagu salu atmosfēru. Iespējams, tieši šādi arhipelāgs izskatījās pirms aptuveni 200 gadiem, kad to pētīja Čārlzs Darvins. Covid-19 dēļ arī šī dabas ainava šobrīd ir bez tik ierastajiem tūristu pūļiem. Zinātnieki pēc Ekvadoras valdības aicinājuma izmanto šo laiku, lai izpētītu dažādu augu, kā arī ūdens kvalitāti. Tiek studēts arī zemes reljefs un augsnes stāvoklis. Kad atgriezīsies tūristi, zinātnieki pētīs, kāda ir cilvēku pūļu ietekme uz arhipelāgu.
"Šī pētniecība ir ļoti svarīga, jo ļauj mums uzlabot pārvaldību tūristu apmeklētās vietās.
Mēs novērtējam nozīmīgus rādītājus, piemēram, taku stāvokli, taku eroziju, invazīvo sugu klātbūtni, infrastruktūras stāvokli, ūdens kvalitāti, kā arī citus rādītājus, kas parāda, kam mums jāpievērš uzmanība,"
sacīja Galapagu nacionālā parka direktors Denijs Kordovs.
Kaut arī tagad nacionālais parks vēl nav pieejams tūristiem, pakāpeniski arī Ekvadoras iedzīvotāji atgriežas ierastajā ikdienā. Parka direktors skaidroja, ka karantīnas laikā veikti vairāki būtiski novērojumi par dzīvnieku uzvedības maiņu.
"Esam novērojuši vairākas interesantas parādības. Piemēram, dažu sugu pārstāvji vairāk laika pavada pludmalēs. Bet jūras putni sākuši vīt ligzdas vietās, kur atrodas tūristu takas," teica Kordovs.
Vietējā pašvaldība izstrādājusi īpašu protokolu, kas būs jāievēro visiem, kuri salas vēlēsies apmeklēt. Noteikumi attiecas arī uz vietējiem tūristiem, kuriem piekļuve arhipelāgam jau ļauta.