Ķepa uz sirds

Zīmju valodā. Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Zīmju valodā. Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds. Šķirnes suņi patversmēs

Veterinārārste: Suņa saimniekam izdevīgi mīluli pieradināt pie būra

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Būris sunim – tas ir sods, ierobežojums vai vieta, kur atpūsties? Liela daļa saimnieku būri mīlulim neizmanto, taču eksperti ir vienisprātis, ka pieradināt suni pie būra ir izdevīgi – gan sunim, gan arī saimniekam, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Ķepa uz sirds".

Plusu ir daudz

Veterinārārste Zane Briģe bieži saskaras ar situāciju, ka saimnieks  pacientu nevar atvest pie ārsta, jo sunim pārvietošanās ir kas jauns. Pat ja būris ir nopirkts,  bet suns pie tā nav pieradināts, būra izmantošana ir ļoti apgrūtināta. Sunim ar kādu sirdskaiti šāds uztraukums var beigties ar lēkmi. Un pat veselam, bet nesagatavotam sunim pēkšņa pārvietošanās var būt milzīgs pārdzīvojums.

Briģe skaidroja, ka sunim, kurš pēkšņi nonācis būrī, var sākties panika, jo viņš nesaprot, kas notiek, kāpēc pēkšņi ielikts būrī slēgtā nodalījumā.

Daktere būri ne tikai iesaka citiem, arī viņa pati pieradinājusi tajā savus suņus. Svarīgi zināt izmēru – būrim jābūt tādam, lai suns varētu brīvi tajā piecelties.

Umas saimniece Inga Lupančuka savam sunim būri nopirka, kad izlēma piedalīties izstādēs. Viņa uzsvēra, ka bez būra piedalīšanās sacensībās būtu gandrīz neiespējama. Būris ir vieta, kur suns var mierīgi atpūsties ringu starplaikos.

"Īstenībā plusu ir ļoti daudz. Sunim ir sava vietiņa dzīvoklī vai mājā. Kucēna vecumā viņi bieži grauž, ja viņu iemāca dzīvot būrītī, kamēr es neesmu, netika sagrauzti apavi, datori, sienas un durvis un kucēns arī paliks veselāks no tā," sacīja Inga.

Jāgādā par mērenību

Savukārt suņu apmācības trenere Līga Zvirgzdiņa-Grebina uzskata, ka sunim pie būra ir jābūt pieradinātam, taču būris jāizmanto mēreni.

"Ir tie, kas saka, ka vispār neliksim, ir tie, kas saka, ka var likt un tur turēt gan nakti, gan dienu, bet nekas dzīvē nav balts un melns. Visam ir jābūt līdzsvarā, un arī šajā jomā," viņa sacīja, norādot, ka būris tomēr nav vieta, kur sunim būtu jāuzturas stundām ilgi, lai, piemēram, pasargātu mājokli no demolēšanas, kamēr saimnieks ir prom.

Kinoloģe arī uzsvēra, ka būris nevar aizstāt apmācības. Iemācīt sunim pareizi uzvesties ir saimnieka uzdevums un atbildība. Ilgākais, cik suns var atrasties būrī ir, četras stundas.

Galvenais uzdevums ir panākt, ka būris ir nevis vieta, kur sunim obligāti ir jābūt, jo saimnieks tā grib, bet gan kā miera osta, kur suni neviens netraucē, pat bērni.

Turklāt svarīgi ņemt vērā, ka apmācības sākumā būrim ir jābūt ar atvērtām durvīm!

Umas saimniecei Ingai savus mīluļus pie būra izdevies pieradināt visai ātri – aptuveni divu nedēļu laikā. "Viņi paši gāja tur iekšā. Kad iegāja, es viņus slavēju pa to. Tad es aiztaisīju būri ciet un sāku mest tur iekšā viņu barību. un suns ļoti grib iekšā, es atveru, viņš ieskrien iekšā paēst tur, kamēr viņš ēd, es aiztaisu būrīti ciet. Kad atveru, viņš iziet ārā, un tā pa bišķiņai. Viņš pierod pie tā un viņam nešķiet, ka tas ir sods. Viss foršais tur notiek," savu pieeju skaidroja Inga.

Saimnieku bažām, ka sunim tas nepatiks, jo viņš ir pārāk vecs, lai kaut ko tādu iemācītos, neesot nekāda pamata.

Ķepa uz sirds

Vairāk

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti