Memorandu parakstījusi VM un tās padotības iestādes, Valsts ieņēmumu dienests, Latvijas Lielo pilsētu asociācija, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, Veselības aprūpes darba devēju asociācija, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs un Valsts policija.
Sadarbības memorands paredz iestāžu apņēmību kopīgi informēt un izglītot sabiedrību par ēnu ekonomiku un korupciju veselības aprūpē, efektīvi apmainīties ar informāciju un nodrošināt uzraudzību, mudināt iedzīvotājus ziņot par iespējamiem pārkāpumiem veselības aprūpes jomā un ziņošanu procesu padarīt skaidru un saprotamu, kā arī uzlabot sadarbību ar pašvaldībām, veicinot informācijas apmaiņu nereģistrētās saimnieciskās darbības apkarošanai. Puses arī iecerējušas pasākumus, lai nodrošinātu darījumu apliecinošo dokumentu izsniegšanu par visiem veselības aprūpes pakalpojumiem, kas tiek sniegti ārstniecības iestādēs.
Latvijas Lielo slimnīcu asociācijas vadītājs, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadītājs Valts Ābols intervijā Latvijas Radio norādīja, ka memorands apliecina veselības nozarē strādājošo, kā arī dažādu sadarbības institūciju apņemšanos efektīvi un lietderīgi izmantot nozarei piešķirtos līdzekļus.
Ar zināmiem korupcijas riskiem ir saistītas tādas slimnīcu ietvaros notiekošās darbības kā, piemēram, naudas aprite, iepirkumu procedūras. "Laikā, kad ievērojami pieaug nozares finansējums un mediķu darba atalgojums, jābūt īpaši vērīgiem, lai nebūtu nepieļaujamu rīcību. Šādu rīcību izgaismošana un izskaušana, ieskaitot prevenciju, ir sabiedrībai svarīga," teica Ābols.
Viens no elementiem, kur nereti nav pilnīgas caurspīdības, ir situācijas, kad kāds pakalpojums ir pieejams gan kā valsts apmaksāts, gan kā privāts. Ābols uzsvēra, ka sabiedrības locekļiem ir skaidri jāsaprot, kādu pakalpojumu tie ir izvēlējušies.