Līdzīgi kā ievērot ķermeņa higiēnu ir svarīgi piekopt paradumus, kas ir būtiski labam miegam. "Mēs nevaram sagaidīt labu veselību bez labas higiēnas. Un tieši tāpat mēs nevaram sagaidīt labu miegu bez miega higiēnas," sacīja Celmiņa.
Piemēram, būtiski ir dienas vakarā nedzert kofeīnu saturošus produktus, tostarp zaļo un melno tēju. Tāpat svarīgi, lai diendusas nebūtu garas; vislabāk, ja tās ir 15–20 minūtes.
"Viens no svarīgākajiem noteikumiem – padarīt miegu par prioritāti. Tātad vakaros uzlikt sev modinātāju pusstundu vai stundu pirms gulētiešanas, un, kad tas noskan, nedarīt vairs neko stresainu. Veltīt laiku atpūtai," sacīja Celmiņa.
Tāpat svarīgi veltīt gultu tikai miegam un romantiskām attiecībām. Gultā nevajadzētu lietot datoru – skatīties filmas, spēlēt videospēles, maksāt rēķinus.
Speciāliste arī uzsvēra, ka bezmiegs nav vienīgā miega problēma. Viens no tādām ir obstruktīvā miega apnoja, kas ir izplatīta, bet ko cilvēki bieži neapzinās.
Marts ir Miega mēnesis, kad miega veselībai tiek pievērsta īpaša uzmanība. Tāpēc Latvijā 16.martā kopā ar miega medicīnas speciālistiem aicina piedalīties pārgājienos Carnikavā, Talsos vai Valmierā.