Galvenais ir radīt bērnam interesi par grāmatu – šo faktu atzīmē visu video sērijā intervētie vecāki. Ikvienā no intervētajām ģimenēm lasīšana tiek uztverta kā vērtīga nodarbe, un mammas un tēti pieliek gan pūles, gan radošumu, lai palīdzētu literatūras vērtību ieraudzīt arī savām atvasēm.
Jau rakstījām, ka projekta ietvaros Latvijas bibliotekāri ieteikuši 31 vērtīgu grāmatu bērniem.
Katrā ģimenē lasīšanas stāsts ir citādāks. Piemēram, Vaļku ģimenē tiek domāts par to, lai grāmatā sastaptos tēlus bērniem būtu iespējams sastapt arī dzīvē – filmās, teātra izrādēs, atrakciju parkos un citur. Eihmaņu ģimenē, lai radītu bērnam interesei par burtu apguvi, mamma izveidojusi alfabētu ar tieši viņas dēlam interesējošām burtu ilustrācijām. Savukārt Raudzepu ģimenē meitai vecāki vakaros lasa priekšā jau kopš pus gada vecuma, un Lindu ģimenē kā iknedēļas piedzīvojums tiek veidots gājiens uz bibliotēku un personīgās bibliotēkas kartes izveide.
Trīs no kopā astoņiem video jau iespējams noskatīties projekta “Bibliotēka” mājas lapā. Pārējie pieci tiks publicēti laika posmā līdz decembrim. Ģimenes dalībai video sērijā tika izraudzītas konkursa kārtībā. Līdz 12. jūlijam ikviena ģimene Latvijā varēja pieteikt dalību, iesūtot pieteikumu projekta organizatoriem.
Raudzepu ģimenes lasīšanas stāsts
Vaļku ģimenes lasīšanas stāsts
Eihmaņu ģimenes lasīšanas stāsts
Atskatoties uz sērijas “Iemīlēt grāmatu!” tapšanu projekta “Bibliotēka” idejas autore un iniciatore Jekaterina Belokoņa saka: “Vecāku mīlestība mēdz būt dažāda. Daži rūpējas, lai bērnam būtu visslābākās drēbes un rotaļlietas, daži ceļo rāda bērniem pasauli, vēl citi cenšas, lai bērns apmeklētu dažādus pulciņus. Vecāku iesaiste bērnu audzināšanā ir ļoti svarīga. Ko dod grāmatu lasīšana bērnam? Nedalītu uzmanību un emocionālo tuvību ar vecākiem un spēju uzticēties. Tieši to mēs gribējām parādīt, uzsākot šo video sēriju.
Ir pieņemts domāt, ka kopīgā vecāku-bērnu grāmatu lasīšanā ieguvējs ir bērns, tomēr, manuprāt, iegūst arī vecāki."