Ir aizvien mazāk brokastotāju, 26% pusaudžu katru dienu neiekļauj uzturā augļus un dārzeņus, saldumi ir viena no biežāk izvēlētajām uzkodām.
Šādas ēšanas sekas – liekā svara problēma bērniem, kas pieaug – skolas gaitas iesāk 20–30% bērnu ar lieko svaru. Arī uzvedības problēmas saistītas ar uzturu, skaidroja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas uztura speciāliste Lizete Puga.
Divu skolēnu (8 un 14 gadu vecu) mamma Olga Elste saka: "Mani bērni ir izvēlīgi ēšanā. Tiek ierobežots ikdienā ēsto produktu daudzums, bet cenšos ievērot uzturvielu balansu. Visu laiku uz galda ir āboli. Apēdam visa ģimene vienu divus kilogramus ābolu dienā, kas ir labs šķiedrvielu avots. Mājās neturam saldumus, atļauts dienā apēst vienu biezpiena sieriņu, tie mājās ir brīvi pieejami, nav slēpti."
Veselīgu recepšu bērniem veidotājas Renātes Pelcbergas dēlam ir trīs gadi, viņš ir pateicīgs ēst visu, tas pateicoties mammas ieguldītajam darbam ēdienu piedāvāšanā. Gaidot maltīti, parasti bērnam dod dārzeņus.
Robežu novilkšana, veselīgu produktu piedāvāšana ir ļoti apsveicama abu mammu pieredzē, uzslavē Lizete puga. Daudzi bērni neēd brokastis. Brokastu neēšanā var vainot arī dārziņus, jo tie piedāvā trīs ēdienreizes, tas vēlāk nav skolā. Ir divu cilvēku tipi – tie, kas grib ēst uzreiz pēc pamošanās, un tie, kas stundas laikā to gatavi darīt.Bērnam mājās ir jāēd brokastis, jo skolā pusdienas dod dažādos laikos.
Renāte Pelcberga uzsver, ka ēdiens kastītē līdzi uz skolu neierobežo ēdiena uzturvērtību un bērna pilnvērtīgu maltīti.
Olga Elste vecākiem iesaka sagatavot buljonus, zupas, dažādas mērces, kurām bērns izvāra klāt piedevas, lai atgriežoties no skolas, bērnam būtu veselīga maltīte.