Sertificēta uztura speciāliste Lizete Puga, raksturojot ģimeņu ēšanas paradumus, skaidro, ka
no 2002. gada bērniem prevalence ēst brokastis samazinās, mazāk nekā 1/3 bērnu ikdienā ēd augļus un dārzeņus.
Kampaņas mērķis uzrunāt skolas bērnus un vecākus, lai aicinātu domāt par veselīgu uzturu, īpaši pievēršot uzmanību augļu un dārzeņu izvēlei. Vecāki ir atbildīgi par to, ko liek šķīvī.
Šim viedoklim piekrīt arī sertificēta uztura speciāliste Tatjana Tepo: "Vecāku uzdevums ir atbildēt par vidi un ēdienu piedāvājumu, pasniegt tā, lai bērnam būtu ērti veselīgu ēdienu apēst."
Attiecībā uz brokastu ēšanas paradumu bērni atšķiras no pieaugušiem. Ja bērns aiziet uz skolu izsalcis, kognitīvā domāšana samazinās, fokuss ir uz izsalkumu, bērni ir kašķīgi un īgni. Vecāki iet caur savu prizmu, bet bērniem nepieciešamas trīs pamatēdienu reizes un viena līdz trim uzkodām dienā, pauda Puga.
Tepo akcentēja, ka ir jāēd dažādi, brokastīs pirmā izvēle ir putra, tad biezpiens ar augļiem, sviestmaize. Gatavojot jādomā, ka jāuzņem olbaltumvielas, ogļhidrāti, augļi un dārzeņi. Nav noteikti ēdieni, galvenais, lai ir sabalansēts uzturs.
Dati rāda, ka 20%–30% bērnu ir liekais svars, tāpēc ir jāpiedomā, ko ēd. Skumji, ka vecāki neapzinās, ka viņu bērnam ir liekais svars. Bērns regulāri reizi gadā jāsver; ja svara pieaugums ir straujāks, uzreiz jādomā par fiziskajām aktivitātēm un ēdiena izvēli. Arī nepietiekams svars Latvijā ir problēma.
Kampaņas ietvaros ir izstrādāti informatīvi bukleti. Vairāk par kampaņu var uzzināt esparveselību.lv.