Dārzkopis Kristians Nahtvejs sacīja: "Šī agrofotoelementu sistēma, kas ir aiz manis, ir izveidota 2021. gada maijā. Un šī ir pirmā raža, ko mēs sagaidījām. Šī ir eksperimentāla raža, un rezultāti vēl nav pārliecinoši. Taču mēs ceram, ka vairāku gadu laikā gūsim ieskatu, vai tas var darboties tā, kā mēs to vēlamies."
Projekta ideja ir ļoti vienkārša – uzstādīt saules paneļus, bet nesamazināt lauksaimniecībā izmantojamās zemes platības. Biezi apdzīvotos rajonos ar intensīvu lauksaimniecību tieši šis faktors ir viens no šķēršļiem, lai attīstītu saules parkus.
Šajā vietā paneļi uzstādīti virs pundurābelēm, un karstajā vasarā raža ir laba. Tomēr vēl nepieciešami pētījumi un izmēģinājumi, jo mūsdienu augļu šķirnes precīzi pielāgotas konkrētiem augšanas apstākļiem, līdz ar to paneļu radītā ēna var mainīt augļu īpašības.
Piemēram, ābolos nedaudz samazinājies cukura līmenis, tāpēc jāmeklē šādiem apstākļiem piemērotākas šķirnes.
Tomēr bija arī pozitīva blakusparādība – būtiski samazinājās augļu saules apdegumi. Pētnieki gan joprojām cenšas meklēt piemērotāku paneļu novietošanas veidu, lai no abiem saimniekošanas veidiem iegūtu maksimālu efektivitāti.