Amatieru sportā jāievēro vairāki pamatprincipi - miega un atpūtas režīms, veselīgs uzturs, fiziskā sagatavotība, medicīniskās pārbaudes. Taču bieži cilvēki ir vairāk sagatavoti emocionāli, ne fiziski, kas var novest pie nevajadzīgām traumām, atzīst hokejists Justs Ruicēns.
Amatieru sporta spēlēm, salīdzinājumā ar individuālajiem sporta veidiem, papildu apgrūtinājumu rada ne tikai vienošanās ar komandas biedriem par konkrētiem treniņgrafikiem, bet arī vietas pieejamība. Hokejistiem, basketbolistiem, florbolistiem, futbolistiem treniņi un spēles notiek agros rītos vai vēlos vakaros. Reizēm tās ievelkas līdz pusnaktij, kam var sekot neizgulēšanās, steidzīgs rīts uz darbu ar neveselīgo kafiju un izpalikušu brokastu putru.
Taču ir iespējama veselīga sportošana ar iesildīšanos pirms treniņa un izvairīšanos no fizioterapeita apmeklēšanu traumas gadījumā, ja organisms piedzīvojis pārslodzi, stāsta fizioterapeits Arnis Noveičuks. Svarīgi ir ne tikai trenēties savā tiešajā sporta veidā, bet arī nostiprināt iekšējo muskulatūru.
Pietiks, ja reizi gadā amatieri veiks pilnas asinsanalīzes un kardiogrammu miera stāvoklī, LTV raidījumam "Sporta studija" pastāstīja Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) ārsts Jānis Kaupe. Taču vēlams arī pilnais slodzes tests, pēc kura sastādīt treniņprogrammu, kas sagatavos sacensībām.
Sportistiem nepieciešamais adrenalīns sacensībās vislabāk izstrādājas, ja pirms tam tikuši aizvadīti kvalitatīvi treniņi, ievērojis riteņbraucējs Uģis Joksts. Ja kāds saka, ka brīvdienās baudīs sacensību atmosfēru un brauks tikai atpūtas režīmā, tad šādi apsolījumi pagaist pirmajos kilometros un līdz distances beigām gribas pacīnīties par rezultātu un augstāku vietu tabulās. Ir jāiegulda pārdomāts darbs līdz sacensībām, tad būs ne tikai rezultāts, bet arī prieks par to, uzskata Uģis Joksts. Ar pārgrieztām acīm kļūt par čempionu amatieru sportā var būt bīstami veselībai.