Dzīvniekiem un Jūrmalas arhitektūrai veltītas orientēšanās spēles mudina iepazīt kūrortpilsētu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 11 mēnešiem.

Kovida ierobežojumu laikā Latvijā radās dažādas orientēšanās spēles, ko vienlaicīgi var spēlēt viena ģimene vai neliels draugu pulks. Oktobra beigās Jūrmalā izveidota jauna orientēšanās spēle "Staigājam – izzinām. Arhitektūra", kas veltīta Jūrmalas arhitektūrai un norisinās vēsturiskajā Vecbulduru rajonā, savukārt skolēni kopā ar vecākiem var piedalīties spēlē "Pa dzīvnieku pēdām Jūrmalā", pastāstīja Latvijas Radio.

Jūrmalas orientēšanās spēle
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Ar Jūrmalas Tūrisma informācijas centra (TIC) tūrisma speciālisti Simonu Ogoļevu tikšanās  norunāta Majoros, kur jāsāk meklēt 12 kontrolpunkti spēlei "Pa dzīvnieku pēdām Jūrmalā". Simona stāsta, ka spēles kartes var atrast mājaslapā visitjurmala.lv.

Saulriets Majoru pludmalē
Saulriets Majoru pludmalē

"Ir pieejamas visas šīs orientēšanās spēles PDF formātā, kā arī tās visas atzīmētas "Google maps". Attiecīgi var atvērt savā telefonā vai arī izdrukāt savās mājās, vai arī droši varat atnākt pie mums tūrisma informācijas centrā un izdrukāt papīra veidā. Tā ka ir vairāki veidi, kā var iziet," skaidroja tūrisma speciāliste.

Piedaloties spēlē, jāzina dzīvnieku un putnu paradumi un pēc dotā apraksta jāatmin, kāds dzīvnieks vai putns katrā kontrolpunktā jāmeklē. 

"Klausītāji, kā jums liekas, kas šis varētu būt par dzīvnieku?" vaicā Simona. "Savulaik šie putni pārsvarā uzturējās jūras un citu ūdeņu tuvumā un barojās ar zivīm, bet šobrīd tie bieži mitinās pilsētās un barojas pie atkritumu konteineriem un izgāztuvēs. Šis putns ļoti labi turas uz ūdens un var mierīgi iemigt, šūpojoties viļņos. Jūrnieki pēc putnu uzvedības nosaka, būs vai nebūs vētra. Ja tie mierīgi sēž kuģa mastā vai peld ūdenī, laiks būs mierīgs. Atbilde uz šo jautājumu – kaijas.

Jūrmalā bieži vien kaijas var redzēt uz katra stūra, un mums šeit arī Majoru skvērā ir skulptūras ar vairākām kaijām."

Nākošais punkts jau ir tuvāk jūrai. Katrā kontrolpunktā spēles dalībniekiem ir jānofotografējas, un, spēli beidzot, var arī nopelnīt nelielu balvu.

Simona lasa informāciju par nākamo dzīvnieku: "Šis dzīvnieks nevar sagremot zemesriekstus, tāpēc ar tiem barot nedrīkst, veikli pārvietojas pa koku zariem, šim dzīvniekam palīdz aste, kas kalpo kā stūre, šis dzīvnieks taisa barību slēpņus, taču slēpņu vietas bieži aizmirst. Dzīvnieks var ļoti labi peldēt, bet tikai turot asti virs ūdens, ja tā samirkst, dzīvnieks visbiežāk noslīkst, jo slapjā aste to velk zem ūdens. Tūlīt mēs nonāksim līdz atbildei. Tā būs paslēpta vienā no mājas fasādēm, kurā būs attēlots šis dzīvnieks.

Šeit jūs varat fasādē redzēt divas oranžas vāveres. Tā ir vēl viena atbilde uz kontrolpunkta jautājumu."

Tūristu Jūrmalā netrūkst visos gadalaikos. "Man liekas, visas 365 dienas gadā – tā ir ziema vai vasara, šeit tāpat ir cilvēki, kas staigā gar jūru jebkuros laikapstākļos. Šobrīd redzam mums priekšā stikloto kafejnīcu ar terasi, kas šeit strādā cauru gadu – arī ziemā var dzert siltu tēju un skatīties uz jūru."

Simona Ogoļeva stāsta, ka arī daudzos Jūrmalas muzejos ieeja ir bez maksas.

"Ķemeru kūrorta parks joprojām ir viens no topa objektiem, tas tika renovēts pagājušogad un tiešām joprojām ļoti apmeklēts brīvdienās," stāstīja tūrisma speciāliste. "Ūdenstornis, par ko ir atsevišķs stāsts, tur patiešām ļoti daudz cilvēku kāpj, un arī jaunie pāri interesējās, grib uzkāpt augšā savā īpašajā kāzu dienā, vēlas fotografēties, un Mīlestības saliņa – tiešām ļoti populāra vieta."

Nelielā pastaiga līdz jūrai pa kluso Jūrmalu, kurā ir krietni mazāk tūristu nekā vasarā, bija brīnišķīga atslodze darbdienas pēcpusdienā. Bet brīvdienās, protams, var doties arī uz kādu koncertu Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti