Projekts tiks īstenots ar Eiropas Savienības finansējuma atbalstu, un tā mērķis ir demonstrēt uz bioloģisko daudzveidību orientētu sistemātisku pieeju zaļo teritoriju apsaimniekošanā pilsētvidē, tostarp, atjaunojot mūsu klimatiskajai zonai piemērotas sugas, kā arī izglītojot privāto dārzu īpašniekus un mazdārziņu nomniekus, kā bioloģiskai daudzveidībai draudzīgāk apsaimniekot savu zemi.
Lai noskaidrotu, kā jau šobrīd tiek apsaimniekoti privātie dārzi un mazdārziņi un kādas prakses un sugas tiek izmantotas, šobrīd projekta ietvaros tiek veikta aptauja.
Lucavsalas demonstrācijas zona tiks veidota kopā ar projekta partneriem – Tartu (Igaunija) un Orhūsas (Dānija) ekspertiem, vietējām kopienām – iedzīvotājiem un nevalstiskajām organizācijām, vietējiem plānotājiem un citām ieinteresētajām pusēm.
Lucavsalā būs sastopamas dažādas augļu, dārzeņu, ogu, sēņu, garšaugu un koku sugas, tādējādi veicinot iedzīvotāju izpratni par bioloģisko daudzveidību un nostiprinot esošās zināšanas.
Projekta laikā plānots izveidot 4 hektāru lielu Lucavsalas demonstrācijas zonu ar labiekārtojumu, augļudārzu, meža dārzu un citiem elementiem, kā arī atjaunot zālāju biotopu 28 hektāru platībā Jaunciema dabas liegumā un izveidot 8 kilometru garu zaļo koridoru Juglas apkaimē.
Tāpat paredzēts izstrādāt plānu Rīgas bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai, pilnveidot Rīgas pašvaldības ģeotelpiskās informācijas sistēmu, lai atbalstītu uz bioloģisko daudzveidību orientētu plānošanu, iesaistīt iedzīvotājus bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas un teritoriju pieejamības veicināšanas aktivitātēs, kā arī piesaistīt ekspertus.
Rīgas domei projektam no Eiropas Savienības fonda tiks piešķirts finansējums 1 523 398 eiro apmērā. Pašvaldības līdzfinansējums piecu gadu ilgam periodam ir 152 340 eiro.