Katrīna ir divu bērnu mamma. Viss sācies, kad vīrs iemīlējies kaimiņienē un nolēmis pārtraukt 13 gadus ilgušo laulību. Diemžēl tas noticis nevis mierīgi un civilizēti, bet ar skandāliem, pazemojumiem un roku palaišanu. Katrīnai fiziski uzbrukusi pat vīra mīļākā, par to gan saņēmusi sodu.
Vīrs iesniedza prasību par šķiršanos, bet Katrīna – par uzturlīdzekļiem, un viņas prasību tiesa apmierināja, bijušais vīrs maksājis uzturlīdzekļus.
Bet tad šī gada janvārī, kad Katrīna aizveda bērnus, lai viņi pavadītu laiku ar tēvu, pie viņas mašīnas pienāca bijušā vīra jaunā dzīvesbiedre, apsaukājās, esot sākusi dauzīt logu.
Kad Katrīna notiekošo sākusi filmēt telefonā kā pierādījumu, no nama, mīļākās aicināts, izskrējis vīrs. Vardarbīgais strīds turpinājies, Katrīnai atņemts telefons. Garāmgājēji izsaukuši policiju, jo viņa saukusi pēc palīdzības.
“Piebrauca policija, vīrs piezvanīja vecākajai meitai un izsauca pats viņu ārā, lai redz, kā es uzvedos slikti, ka es esmu tā sliktā, ka es nedodu pa labam mašīnu, ka es kliedzu, ka es taisu skandālu, lai visu to redz bērni,” stāstīja Katrīna.
Sieviete nolēmusi vērsties pēc palīdzības bāriņtiesā, lai speciālisti izvērtē, vai tēva rīcībā nav saskatāma emocionālā vardarbība pret bērniem.
“Viņi vienkārši teica, ka pēc savas iniciatīvas nolēma uzsākt pret mani to lietvedību par aizgādības tiesību atņemšanu. Viņi man atbildēja rakstiski, ka mans labilais stāvoklis ir vērtējams, ka es esmu emocionāli vardarbīga pret saviem bērniem un viņi burtiski pieņēma tēva pusi toreiz,” uzskata Katrīna.
Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētājs Aivars Krasnogolovs atzina, ka šajā smagajā, emocionālajā situācijā bērns visvairāk cieš. Un ir svarīgi, lai mamma tomēr spētu parūpēties par sevi pirmkārt, un tad viņa varēs parūpēties par bērniem.
“Un šeit ir svarīgi, ko mamma dara, lai varētu sev palīdzēt, lai tiktu pāri šai ģimenes krīzei. Un bāriņtiesas uzdevumus ir palīdzēt. Šeit ir sociālais dienests, kurš var palīdzēt,” uzsvēra Krasnogolovs.
Katrīna pārdzīvoja, ka viņai varētu atņemt bērnus. Aizgādības tiesības gan var atņemt tikai ar bāriņtiesas lēmumu.
Aizgādības tiesības Katrīnai neatņēma. Viens bērns gan aug pie tēva, otrs palika pie mammas. Tikmēr bāriņtiesā skaidro – aizgādības tiesību atņemšana ir galējais lēmums, ja tiešām ir apdraudēta bērna veselība un pat dzīvība.
Patlaban Katrīna gaida, kad laulība tiks šķirta oficiāli. Lai gan vīra jaunā ģimene iedragājusi sievietes pašapziņu un emocionālo stāvokli, sirds viņai vairs nesāp - to palīdzējis dziedēt psihologs. Taču biedē tas, ka bijušais vīrs kopā ar izredzēto, dzīvodami kaimiņos, turpina ietekmēt bērnus, īpaši - jaunāko, kurš izvēlējies dzīvot pie mammas.
Šķiršanās ir divu pieaugušu cilvēku darīšana, tomēr bērni no tās cieš visvairāk. Tāpēc, šajā grūtajā dzīves periodā neaizmirstiet padomāt par savām mazajām atvasēm un viņu sāpošajām sirsniņām.