Iemesls tam, kāpēc Anna nokļuva Anglijā, bija lielās pārmaiņas 80. gadu beigās un 90. gadu sākumā, kad sabruka PSRS un viņas tēvs kā militārais atašejs sāka strādāt Latvijas vēstniecībā Londonā. "Tēvs strādāja ķīmijas institūtā, taču viņu atlaida. Tad viņš kļuva par armijnieku un uzdienēja līdz pulkvežleitnanta pakāpei," stāstīja Anna Kalnāja. Viņas māte strādāja "Interpolā". Anna ar ģimeni dzīvojusi Londonas ziemeļos un mācījusies starptautiskajā skolā.
Strādājot var gūt panākumus
"Pirmie trīs mēneši Lielbritānijā bija traki," atcerējās Kalnāja. Iemesls bija mācības ķīmijā, fizikā, jo specifiskie termini bija angļu valodā, taču skolotāji esot bijuši brīnišķīgi, piemēram, matemātikas skolotājs bija aizrāvies ar mūzikliem. Lai palīdzētu saprast mācību priekšmetu un padarītu to atraktīvāku, reizēm viņš klasē dejojis un dziedājis.
Anna Kalnāja sacīja, ka klasēs bija maz skolēnu, skolotājiem bija laiks izskaidrot vielu, kas skolēniem iemācīja mācīties un saprast, ja strādāsi – gūsi panākumus. Pamatskolu viņa pabeigusi ar vieniem no labākajiem rezultātiem klasē. Pēc diviem gadiem ar ģimeni atgriezās Latvijā un turpināja mācības Rīgas 3. ģimnāzijā.
"Mācoties Latvijas skolā, sapratu, ka universitāti gribu pabeigt Lielbritānijā, jo man patika viņu mācīšanas veids. Mazā skoliņa izmainīja visu dzīvi, to, kā skatos uz sevi un uz mācībām," stāstīja Anna Kalnāja.
Lai gan sākotnēji viņa vēlējās studēt literatūru un drāmu, tomēr izvēlējās biznesa un menedžmenta studijas Saseksā. Paralēli studijām uzsāka darbu ļoti augstas kvalitātes vecā stila mēbeļu un interjera priekšmetu industrijā, kur attālināti strādā līdz pat šodienai.
Mīlestība pret zirgiem jau no agras bērnības
Jau kopš bērnības Annai Kalnājai patikuši zirgi. Trīs gadu vecumā pie zirgiem viņu aizveda mammas māsa, kura dzīvoja blakus vecajam hipodromam Rīgā. Kad Annai palika 8 gadi, viņu aizveda uz Armanda Lauka jātnieku klubu, tur sākās viņas īstais ceļš ar zirgiem.
"Zirgi ir bijuši arī Annas senčiem," stāstīja Annas vecmāmiņa Īrisa Matīsa, kas dzimusi netālu no Kuldīgas: "Mana mamma papu apprecēja tikai tāpēc, ka viņš ar divjūgu pajūgu iebrauca sētā." Viņa stāstīja, ka kolhoza laikos viņiem esot bijis tikai viens zirgs. Anna no Anglijas atvedusi divus zirgus, bet tagad viņas īpašumā ir jau deviņi rikšotāji. Pēdējā universitātes studiju gadā Anna vairāk strādāja zirgu staļļos, nekā mācījās universitātē.
"Es sapratu, ka zirgi ir ļoti svarīga daļa no manas dzīves, un es priecājos, ka pie viņiem atgriezos," stāstīja Kalnāja.
Mājai piemīt īpaša aura
Tad sācies nākamais dzīves posms – tāda īpašuma meklēšana Latvijā, kur varētu audzēt zirgus. Bijusī Zasas muižas pārvaldnieka māja Annai iekritusi sirdī, jau lasot pārdošanas sludinājumu. Kopējā mājas platība ir 460 kvadrātmetri, savukārt staļļi – vairāk nekā tūkstoš kvadrātmetri. "Vēlējāmies tādu vietu, kur visi varētu būt kopā svētkos," stāstīja Kalnāja.
Māju viņa raksturoja kā ļoti gaidītu, īpašu un šarmantu, arī sajūta iekšā esot bijusi ļoti mājīga un silta.
"Tie, kas atbrauc ciemos, saka, ka te ir laba aura," atzīst Kalnāja.
Ar zirgiem Anna strādā galvenokārt mazā tūrisma jomā – ar ģimenēm līdz 10 cilvēkiem – un pasniedz jāšanas apmācības gan bērniem, gan pieaugušajiem. Annai svarīgi ir nevis tas, cik jātnieki būs profesionāli, bet galvenais, lai viņi ir laimīgi.
Bijušā Zasas muižas pārvaldnieka mājā iekārtota arī viesu māja "Nyx Iris" ar divām viesu istabām. Īpašuma atjaunošanā piedalās visa ģimene, jo māja nav tikai biznesam, bet visai dzimtai.
Anna Kalnāja uzsvēra, ka vēlas iedrošināt cilvēkus atvērt savus mazos uzņēmumus un kaut ko darīt, jo tas tomēr liek justies vairāk apmierinātam ar sevi – galvenais ir dalīties ar savām idejām.