Pasaules čempionāts hokejā. Austrija-Dānija

Hokejs

Pasaules čempionāts hokejā. Polija-Latvija

Pasaules hokeja čempionāta spēles ASV - Vācija epizodes

ASV hokejisti samet sešus vārtus, neatstāj izredzes Vācijas izlasei. Galvenie notikumi

Pirmo uzvaru pasaules čempionātā sestdien izcīnīja ASV hokeja izlase, kas Ostravā ar 6:1 pārspēja turnīru iepriekš veiksmīgi sākušos vāciešus. Gan Vācija, gan ASV būs Latvijas valstsvienības pretinieces grupas kārtā.

Amerikāņi bija ātrāki un sekmīgāki komandas sadarbībā, cīņas iznākumu praktiski izšķirot otrās trešdaļas pēdējās sekundēs, kad palielināja pārsvaru līdz 4:1.

ASV hokejisti jaudīgāk aizvadīja pirmo trešdaļu un izmantoja divas no vairākām vārtu gūšanas iespējām.

Rezultātu atklāj ASV izlase

Vārtu priekšā ripas lidojumu pielaboja Breidija Tkačaks, izvirzot ASV izlasi vadībā.

ASV izlase gūst otros vārtus

Pārsvaru amerikāņiem divkāršoja Maikls Keselrings, individuāli spoži nospēlējot Matiasa Nīderbergera sargāto vārtu priekšā.

Amerikāņu pārsvars sasniedz 3:0

ASV izlasē otrajā trešdaļā roku savainoja vārtsargs Alekss Laions, kuru aizstājušais Trejs Ogastins uzreiz veiksmīgi iesaistījās spēlē. Trešdaļas vidū amerikāņi veiksmīgi izspēlēja skaitlisko vairākumu un Džonijs Gudro no vārtu priekšas panāca jau 3:0.

Jasins Elizs gūst pirmos vārtus Vācijai

Vācieši nesašļuka, un cīņā vārtu priekšā Jasins Elizs nepilnas pāris minūtes vēlāk vienus vārtus atguva.

ASV iemet savus ceturtos vārtus

Līdz pārtraukumam bija atlikušas tikai trīs sekundes, kad Lūks Hjūzs ar trāpījumu vārtu augšējā stūrī atjaunoja ASV izlasei trīs vārtu pārsvaru.

Amerikāņi panāk 5:1

Pēdējās trešdaļas vidū Vācijas izlase jau acīmredzami bija šķīrusies no cerībām panākt izlīdzinājumu, un amerikāņiem pārsvaru ar piektajiem vārtiem vairākumā nostiprināja Trevors Zegrass.

ASV izlase gūst spēlē pēdējos vārtus

Vēl jo nepatīkamāku rezultātu Vācijas izlasei padarīja Maikls Eisimons, pārķeksējot ripu pāri vārtu līnijai.

Gan amerikāņi, gan vācieši aizvada jau otro spēli turnīrā, ko sāka ar atšķirīgām sekmēm. ASV hokejisti piektdien zaudēja Zviedrijai (2:5), savukārt vācieši bija pārāki par Slovākijas valstsvienību (6:4).

Latvijas hokejisti sestdien pirmajā spēlē astoņu komandu B apakšgrupā pagarinājumā pārspēja Polijas izlasi. Latviešu nākamo pretinieku duelī Kazahstānas izlase uzveica frančus

Otrā apakšgrupā Prāgā dienas noslēgumā mājinieki čehi ar 6:3 pārspēja Norvēģijas izlasi, lai gan otrās trešdaļas vidū bija iedzinējos 2:3.

Norvēģijas - Čehijas spēles epizodes

Katrā grupā līdz 21. maijam izspēlēs apļa turnīru, pēc kura pa četrām abu grupu spēcīgākajām komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Čempionāta medaļnieki kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.