POLIJA POL
Čehija CZE
Lielbritānija
Lielbritānija GBR

Latvijas hokejisti pagarinājumā ielaiž vienīgos vārtus, zaudē norvēģiem pārbaudes spēlē

Nedēļu pirms pasaules čempionāta sākuma Latvijas hokeja izlase piektdien "Arēnā Rīga" ar 0:1 pagarinājumā zaudēja Norvēģijas valstsvienībai priekšpēdējā pārbaudes spēlē.

(papildināts ar izlases trenera Harija Vītoliņa teikto)
Abas komandas Rīgā vēlreiz tiksies sestdien, un pārbaudes spēles pret skandināviem sniegs Latvijas izlases treneriem pēdējo informāciju pārdomām, izvēloties sastāvu pasaules čempionātam.

Uzvaras vārtus pagarinājuma pirmajā minūtē guva Stians Solbergs, izslidojot vienatnē pret Elvi Merzļikinu un pārspējot vārtsargu, kuru mačā atzina par labāko mājinieku sastāvā.

Latvijas izlase aizvadīja neveiksmīgu pirmo trešdaļu, bet pēc pārtraukuma spēja izlīdzināt cīņas gaitu un pēdējā periodā bija tuvāk vārtu guvumam. Iespējas gan palika nerealizētas, nespējot ne reizi pārspēt norvēģu vārtos Jonasu Arntsenu, kurš atvairīja 21 metienu.

Valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš pēc spēles atzina, ka bez gūtiem vārtiem ir grūti vinnēt, taču viņš nešaubās par komandas iespējām izcīnīt uzvaras. Spēlētāju atdeve laukumā bija nevainojama, lai arī brīžiem hokejisti pārāk ļāvās emocijām, uzsvēra treneris.

Harijs Vītoliņš preses konferencē pēc Latvijas izlases zaudējuma Norvēģijai
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Momenti [vārtu gūšanai] bija, varbūt vajadzēja vienkāršāk nospēlēt, bet es ticu tam, ka mūs gaida priekšā uzvaras," žurnālistiem teica Vītoliņš.

Saruna ar Oskaru Batņu pēc spēles

Savukārt uzbrucējs Oskars Batņa pēc spēles intervijā Latvijas Televīzija sacīja, ka abas komandas prasmīgi nospēlēja aizsardzībā. Latvijas hokejistiem vajadzēja aktīvāk iet uz vārtiem, lai metieni nebūtu vārtsargam tik labi redzami, piebilda Batņa.

Spēles teksta tiešraides arhīvs

Pasaules čempionāts Čehijā startēs 10. maijā, bet Latvijas izlase grupas turnīru sāks 11. maijā Ostravā ar spēli pret Poliju. Grupas kārtas turpinājumā būs jāspēlē pret Franciju (12. maijā), Kazahstānu (14. maijā), Vāciju (15. maijā), Zviedriju (18. maijā), Slovākiju (19. maijā) un ASV izlasi (21. maijā).

Visas pasaules čempionāta spēles tiešraidē varēs redzēt LSM.lv.