Piespēle

Lielais hokejs ienāk arī Piespēlē. Saruna ar bijušo izlases spēlētāju Jāni Andresonu

Piespēle

Latvijas hokejisti izcīna trešo uzvaru! Šodien spēle ar Vāciju

Latvijas izlase mērosies spēkiem ar Kazahstānas hokejistiem

Latvijai cīņa par trešo uzvaru: pretim stājas savam hokejam uzticību atguvusī Kazahstāna

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātu pret rangā zemāk ierindotiem sāncenšiem sāka ar divām smagām uzvarām, tādēļ ir lieki paļauties, ka arī trešais pretinieks – Kazahstāna – būs viegli uzveicams. Latvijas un Kazahstānas spēles pirmsspēles studijas tiešraide LTV7 un LSM.lv sāksies plkst. 16.30, bet cīņas sākums paredzēts plkst. 17.20.

Pirmās spēles grupas kārtā ar uzvarām pagarinājumā pār Poliju un Franciju atgādināja, ka viegla ceļa uz uzvarām nav, un izņēmumu Latvijas izlasei nesola arī kazahi, kas ir atteikušies no vēl nesenās prakses nacionālajā izlasē iekļaut naturalizētus Ziemeļamerikas hokejistus. Izlases sastāvā Kazahstānai ir tikai pašmāju klubos un Krievijā spēlējoši hokejisti, tostarp puse uzaicināto ir no Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Astanas "Barys".

Pret Kazahstānas izlasi latviešiem ļoti būtu nepieciešama uzvara pamatlaikā, lai kompensētu spēlēs pret poļiem un frančiem izsētos divus punktus un saglabātu labākas izredzes uz ceturtdaļfinālu.

Abas komandas iepriekšējo spēli aizvadīja svētdien, kad Kazahstānas izlase piekāpās slovākiem. Čempionātu kazahi sāka ar uzvaru pār Franciju

Pēc divām spēļu kārtām statistikas rādītāji ir visai nosacīti, jo komandas tikušās ar dažāda ranga pretiniekiem, tomēr pirmajās cīņās Latvijas izlases stiprā puse nav bijusi vairākuma realizēšana. Vārtu guvumā pārvērsts tikai viens no astoņiem pretinieku noraidījumiem. Vienus vārtus vairākumā guvuši arī kazahi, tomēr viņi tikai četras reizes spēlējuši vairākumā. Diametrāli pretēji ir rādītāji skaitliskajā mazākumā – Latvijas izlase ir ielaidusi vienus vārtus, astoņas reizes paliekot mazākumā, kamēr Kazahstānas izlasei ar vārtu zaudējumu beidzies viens no četriem noraidījumiem.

Latvijas izlasei būs svarīgi pirmajai gūt vārtus, lai nevairotu sev spriedzi un liegtu pretiniekiem iegūt lielāku pārliecību par sevi. Abās līdzšinējās spēlēs tas neizdevās – pirmā trešdaļa gan pret Poliju, gan Franciju tika zaudēta bez pašu vārtu guvuma. Arī abu spēļu galotnes Latvijas hokejistiem izvērtās pēc līdzīga scenārija ar nenoturētu pārsvaru, bet uzvaru pagarinājumā.

Abās iepriekšējās cīņās lielu daļu spēles Latvijas izlase aizvadīja ugunsgrēka dzēšanas režīmā, lielu slodzi uzveļot komandas līderiem.

Uzbrucēji Kaspars Daugaviņš un Rodrigo Ābols vidēji laukumā katrs aizvadīja gandrīz 24 minūtes, turpretim Kazahstānas sastāvā neviens uzbrucējs nav spēlējis pat vidēji 18 minūtes mačā. Pozitīvs pavērsiens Latvijas izlasei ir uzbrucēja Oskara Batņas izvairīšanās no papildu diskvalifikācijas pēc noraidījuma līdz spēles beigām mačā pret Franciju.

Latvijas izlases treneri vēl neatklāj, kurš būs vārtos komandas trešajā spēlē, vien sakot, ka viss rit pēc plāna. Iepriekšējās divās cīņās Latvijas vārtus augstā līmenī sargāja Elvis Merzļikins.

Cerams, nebūs noplacis atbalsts Latvijas valstsvienībai Ostravas arēnas tribīnēs, lai gan daļa fanu, iespējams, jau devušies mājās pēc čempionāta pirmās nedēļas nogales.

Pasaules čempionātu vēsturē Latvijas izlasei sešās spēlēs pret Kazahstānu ir piecas uzvaras.

Vienīgais zaudējums piedzīvots 2021. gada čempionātā Rīgā, piekāpjoties pēcspēles metienos, kas Kazahstānas hokejistiem allaž labi padevušies. Patīkamas atmiņas Latvijas faniem palikušas no pērnā pasaules čempionāta Rīgā, kur Kazahstānas izlase tika pieveikta ar 7:0.

Vēlāk otrdien Ostravā spēlēs potenciālās pastarītes Polijas un Francijas izlases. Savukārt otrā grupā Prāgā dāņu un norvēģu duelim vēlāk vakarā sekos Kanādas un Austrijas izlašu tikšanās.

Visas pasaules čempionāta spēles tiešraidē var redzēt LSM.lv.