Pasaules čempionāts hokejā. Norvēģija - Somija

Hokejs

Pasaules čempionāts hokejā. Šveice - Čehija

Pasaules hokeja čempionāta spēles Vācija - Zviedrija epizodes

Dominējošie zviedri samet sešas ripas Vācijas vārtos, turpina krāt uzvaras. Galvenie notikumi

Teicamas komandas sadarbības prasmes apliecinājusī Zviedrijas izlase pirmdien Ostravā ar 6:1 uzveica Vācijas hokejistus un pārliecinoši nodrošināja trešo uzvaru trijās spēlēs pasaules čempionātā. Pret Zviedriju un Vāciju grupas kārtā būs jāspēlē arī Latvijas valstsvienībai.

Spēcīgu sastāvu pulcējusī Zviedrijas izlase trīs vārtu pārsvaru iekrāja jau pirmajā trešdaļā, bet pēc otrā perioda bija drošā vadībā 5:0.

Zviedrijas izlase atklāj rezultātu

Ar nepilnām trim minūtēm zviedriem pietika, lai atklātu rezultātu. Uzbrukumam pieslēdzās Eriks Karlsons un no zonas vidus trāpīja vārtu stūrī.

Zviedri divkāršo pārsvaru

Tuvojoties pirmās trešdaļas noslēgumam, apjukumu Vācijas aizsardzībā zviedri izmantoja, izvirzot ērtā metiena pozīcijā Markusu Petersonu, kura metienu vārtsargs Filips Grubauers nespēja tvert.

Zviedrijas pārsvars sasniedz 3:0

Līdz pirmās trešdaļas beigām atlika trīs sekundes, kad Viktors Olofsons ar tālu un spēcīgi metienu rezultatīvi noslēdza vairākuma izspēli.

Vācijas vārtos ielido ceturtā ripa

Arī ceturtos vārtus nepilnas piecas minūtes pēc otrās trešdaļas sākuma skandināvi guva pēc metiena no distances. Pa vārtiem meta Rasmuss Dalīns, bet ripu vārtos ievirzīja Karls Grundstrēms. Vācijas izlasei bija laba iespēja uzlabot noskaņojumu, tomēr Džons Peterka viens pret vienu neapspēlēja vārtsargu Samuelu Ersonu.

Zviedrija panāk 5:0

Pēc vārtsarga kļūdas Vācijas izlase zaudēja piektos vārtus – Grubauers aiz vārtiem neveiksmīgi centās izspēlēt ripu un nepaspēja atgriezties savā cietoksnī, ko rezultatīvi izmantoja piespēli tukša vārtu stūra priekšā saņēmušais Andre Burakovskis.

Pie vārtu guvuma tiek arī vācieši

Rāmākā pēdējā trešdaļā vācieši tika pie goda vārtiem. Leonhards Fēderls no aizvārtes pirmais tika pie atlēkušās ripas un raidīja to vārtsargam starp kājsargiem.

Ripa sesto reizi nonāk Vācijas vārtos

Akadēmiskākā hokejā sevi apliecināja arī zviedri, brīvi izspēlējot ripu Isakam Lundstrēmam, kurš pārspēja ne tik veikli uz vārtu pretējo pusi pārvietojušos Grubaueru.

Zviedri ir guvuši uzvaras visās trijās aizvadītajās spēlēs, iepriekš pārspējot arī ASV izlasi un Poliju. Savukārt Vācijas valstsvienība pēc uzvaras startā pār Slovākiju turpinājumā cieta sakāvi pret ASV hokejistiem.

Dienas pirmajā spēlē B apakšgrupā Slovākijas valstsvienība pagarinājumā pārspēja ASV hokejistus.

Latvijas izlase nākamo spēli aizvadīs otrdien, tiekoties ar Kazahstānas hokejistiem.

Vienlaicīgi otrā apakšgrupā Prāgā mājinieki čehi ar 1:2 pēcspēles metienos zaudēja Šveices izlasei.

Šveices - Čehijas spēles epizodes

Iepriekš pirmdien Prāgā somi ar 4:1 uzvarēja Norvēģijas izlasi.

Katrā grupā līdz 21. maijam izspēlēs apļa turnīru, pēc kura pa četrām abu grupu spēcīgākajām komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Čempionāta medaļnieki kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.