Pasaules hokeja čempionāta spēle Francija - Kazahstāna 1:3

Hokejs

Pasaules čempionāts hokejā. Francija-Kazahstāna

Pasaules hokeja čempionāta spēles Francija - Kazahstāna epizodes

Kazahstānas hokejisti pasaules čempionāta ievadā sarūgtina Franciju

Pasaules hokeja čempionāta otrajā dienā Čehijā uz ledus nūjas krustoja ar Latviju vienā grupā spēlējošās Francijas un Kazahstānas izlases. Ar rezultātu 3:1 pārāki bija Kazahstanas hokejisti.

Jau spēles otrajā minūtē ar precīzu metienu atzīmējās Enzo Kantagallo, izvirzot vadībā Franciju.

Francija atklāj rezultātu

Franču prieki gan nebija ilgi, jo vien minūti un sešas sekundes vēlāk Kazahstāna rezultātu izlīdzināja, precīzam esot pieredzējušajam Romānam Starčenko.

Starčenko panāk 1:1

Trešdaļas vidū kazahi tika pie iespējas spēlēt skaitliskajā vairākumā, kuru arī izdevās realizēt. Ripu vārtos nogādāja Maksims Mukhametovs.

Kazahstāna izvirzās vadībā

Otrajā periodā spēlē ritēja bez vārtu guvumiem, līdz nepilnas trīs minūtes pirms trešdaļas beigām, spēlējot skaitliskajā mazākumā, vārtu guva Kazahstāna, panākot 3:1 pārsvaru.

Kazahstāna gūst vārtus mazākumā

Pēdējā trešdaļā komandas spēlēja bez vārtu guvumiem. Nepilnas septiņas minūtes pirms spēles pamatlaika beigām ripa vēlreiz atrada ceļu Francijas cietoksnī, taču vārtu guvums skaitīts netika, jo ripa vārtos nonāca no pretinieku slidas.

Spēles galotnē Francijas spiediens bija ievērojams, turklāt Francija ilgstoši spēlēja ar sešiem laukuma spēlētajiem. Kazahstānas precīzā spēle aizsardzībā ļāva rezultātu nosargāt nemainīgu.

Vēlāk sestdien čempionātu uzsāks arī Latvijas izlase, kas pulksten 17.20 spēkosies ar Poliju. Šo spēli tiešraidē vērot varēs LTV un LSM.lv.

Paralēli otrā grupā hokeja dzimtene Kanāda ne bez grūtībām ar 4:2 pieveica Lielbritānijas valstsvienību.

Katrā grupā līdz 21. maijam izspēlēs apļa turnīru, pēc kura pa četrām abu grupu spēcīgākajām komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Čempionāta medaļnieki kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.