Pasaules čempionāts hokejā. Lielbritānija - Dānija

Hokejs

Pasaules čempionāts hokejā. Čehija-Austrija

Pasaules hokeja čempionāta spēles Polija-ASV epizodes

ASV hokejisti uzvar Poliju un sper soli pretim ceturtdaļfinālam. Spilgtākie momenti

Latvijas tiešā konkurente uz vietu pasaules hokeja čempionātā ceturtdaļfinālā ASV piektdien ar 4:1 pārspēja Poliju. Pēc uzvaras ASV pakāpusies uz otro vietu B apakšgrupā.

(papildināts ar spēles beigu rezultātu)

ASV pēc piecam spēlēm iekrājusi 10 punktus, pašlaik ieņemot 2. vietu B apakšgrupā.

Jau spēles ievadā tribīnes satricināja Polijas vārtu guvums. Skatītāju prieki gan nebija ilgi, jo pēc ASV izaicinājumu vārtu guvums tika atcelts aizmugures pārkāpuma dēļ.

Ātri vien pie vairākuma iespējas tika ASV, taču to izmantot neizdevās. Turpinājumā divi noraidījumi bija arī amerikāņiem, taču par spīti bīstamajiem poļu metieniem, rezultāts atklāts netika. Trešdaļas izskaņā Polijas izlase trešo reizi spēlēja skaitliskajā vairākumā, taču pirmās 20 minūtes noslēdzas ar bezvārtu neizšķirtu.

Otrajā periodā turpinājās ASV spiediens, taču Polija vareni cīnījās aizsardzībā. Rezultāts palika nemainīgs līdz spēles viduspunktam, kad ar precīzu metienu atzīmējās Maikls Keselrings, izvirzot vadībā ASV.

ASV atklāj rezultātu

Arī turpinājumā Polijas vārtos brīnumus turpināja rādīt Džons Marejs, kurš vairākkārt teju neticamā veidā glāba savu izlasi no vēl viena vārtu zaudējuma.

Teicama iespēja izlīdzināt rezultātu bija arī Polijas izlasei, taču šī iespēja palika neizmantota. Turklāt trešdaļas pašā galotnē ASV izdevās dubultot pārsvaru, ar nelielu veiksmes palīdzību ripai vārtos nonākot pēc kontakta ar Breidiju Tkačuku.

Ripa otro reizi nonāk Polijas vārtos

Trešajā periodā ripu arvien vairāk kontrolēja amerikāņi. Viņu pārsvars bija manāms un jau trešdaļas otrajā minūtē Kouls Kofīlds panāca 3:0.

ASV panāk 3:0

Polija pēc trešajiem ASV vārtiem nepadevās un sarūpēja dāvanu saviem līdzjutējiem. Precīzs bija Gregors Pašuts, panākot 1:3.

Polija ar vārtiem iepriecina Ostrovas fanus

ASV drīz vien atjaunoja triju vārtu pārsvaru, ripu poļu vārtos otro reizi nogādājot Kofīldam.

Kofīlds gūst savus otros vārtus

Jau vēstīts, ka Latvija čempionāta ievadā izcīnīja trīs panākumus, kam sekoja zaudējums pret Vāciju. Ar septiņiem kopvērtējuma punktiem mūsu hokejisti pašlaik atrodas uzreiz aiz izslēgšanas spēļu zonas - 5. vietā.

Nākamo spēli Latvijas izlase sestdien pulksten 13.20 aizvadīs pret Zviedriju. Spēli un pirms spēles studiju no pulksten 12.30 tiešraidē varēs vērot LTV7 un LSM.lv.

Paralēli ASV un Polijas duelim mājinieki čehi ar 4:0 uzvarēja Austriju.

Čehijas un Austrijas spēles spilgtākie momenti

Katrā grupā līdz 21. maijam izspēlēs apļa turnīru, pēc kura pa četrām abu grupu spēcīgākajām komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Čempionāta medaļnieki kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.

Visas pasaules čempionāta spēles tiešraidē var redzēt LSM.lv.