Pasaules čempionāts hokejā. Dānija - Kanāda

Hokejs

Zīmju valodā. Pasaules čempionāts hokejā. Studija un spēle Latvija-Francija

Pasaules hokeja čempionāta spēles Zviedrija - Polija epizodes

Zviedrijas hokeja izlase uzveic enerģisku pretsparu izrādījušo Poliju. Galvenie notikumi

Zviedrijas hokeja valstsvienība svētdien Ostravā ar 5:1 pārspēja aizrautīgu pretestību izrādījušos poļus pasaules čempionāta spēlē Latvijas izlases pārstāvētajā apakšgrupā.

Divi ātri iemesti vārti pirmās trešdaļas sākumā apliecināja zviedru pārākumu, tomēr favorītu pārsvars nebija tik nomācošs, lai pretinieki paliktu bez savām iespējām uzbrukumā. Pārliecinošu uzvaru Zviedrijai nodrošināja divi vairākumā gūti vārti, kad pēdējā trešdaļa jau tuvojās noslēgumam.

Zviedri atklāj rezultātu

Vadībā zviedrus jau 4. minūtē izvirzīja Markuss Johansons, tiesa, ripu vārtos ar nūju ievirzīja Polijas aizsargs.

Zviedri divkāršo pārsvaru

Tikai nepilnas trīs minūtes vēlāk Lukass Raimonds pielaboja ripu vārtu priekšā un panāca 2:0.

Zviedrijas izlase panāk 3:0

Skandināvu pārsvars trešo vārtu guvumā izpaudās tikai otrās trešdaļas vidū, kad Eriks Karlsons ar patālu spēcīgu metienu pārspēja poļu vārtsargu Davidu Zabolotniju.

Poļi gūst savus pirmos vārtus

Poļu hokejistu nepiekāpību raksturoja Alana Liščarčika vārtu guvums pēdējās trešdaļas sākumā - ātrā uzbrukumā jau šķietami zaudētā situācijā uzbrucējs meta no aizvārtes, un ripa, atsitusies pret vārtsarga Filipa Gustavsona muguru, iekrita vārtos.

Izredzes vēl vairāk sarežģīt zviedru ceļu pretim uzvarai liedza Kamila Gurnija noraidījums uz 2+2 minūtēm par bīstamu spēli ar augstu paceltu nūju. Zviedrijas izlase abus vairākumus realizēja.

Zviedrijas izlase panāk 4:1

Polijas izlases aizsardzībai pagurstot, Andre Burakovskis noslēdza vairākuma izspēli un panāca 4:1.

Ripa pēdējoreiz ielido Polijas vārtos

Savukārt Eriks Karlsons nepilnu minūti vēlāk piekto reizi pārspēja Zabolotniju.

Poļi grupā aizvadīja otro spēli pēc zaudējuma pagarinājumā Latvijai, savukārt grupas līderes Zviedrijas izlases rēķinā jau bija uzvara pār ASV hokejistiem

Iepriekš svētdien Latvijas izlase pagarinājumā pārspēja Franciju, savukārt slovāki guva drošu uzvaru pār Kazahstānas valstsvienību.

Vienlaicīgi svētdien vakarā otrā grupā Prāgā šveicieši pēdējā minūtē nodrošināja uzvaru 6:5 pār Austrijas izlasi. Trīs vārtus uzvarētājiem guva Niko Hišīrs, kura rēķinā bija arī rezultatīva piespēle.

Austrijas - Šveices spēles epizodes

Iepriekš svētdien A grupā uzvaras guva Somijas un Kanādas hokejisti. Somi ar 8:0 sagrāva Lielbritāniju, savukārt Kanādas izlase ar 5:1 pārspēja Dāniju.

Katrā grupā līdz 21. maijam izspēlēs apļa turnīru, pēc kura pa četrām abu grupu spēcīgākajām komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Čempionāta medaļnieki kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.