Pasaules čempionāts hokejā. Somija - Lielbritānija

Hokejs

Zīmju valodā. Pasaules čempionāts hokejā. Studija un spēle Latvija-Francija

Pasaules hokeja čempionāta spēle Latvija - Francija. Spēles epizodes

Latvijas izlase pagarinājuma izskaņā uzvar arī Francijas hokejistus. Spilgtākie mirkļi

Latvijas hokeja valstsvienība svētdien Ostravā ar 3:2 pagarinājumā pārspēja Francijas izlasi, izcīnot otro uzvaru divās spēlēs pasaules čempionātā. Divus vārtus latvieši iemeta pēdējā trešdaļā un izvirzījās vadībā, bet pārsvaru pamatlaikā nenoturēja.

Uzvaras vārti pagarinājuma izskaņā bija Kaspara Daugaviņa rēķinā. Vārtus pamatlaikā Latvijai guva Rodrigo Ābols un Roberts Bukarts.

Latvieši pirmo trešdaļu noslēdza ar vienu vārtu deficītu, un otrajā periodā rezultāts nemainījās. Pēdējā trešdaļā Ābols panāca neizšķirtu, Bukarts izvirzīja Latviju vadībā, ar ko uzvarai pamatlaikā gan nepietika.

Balsojuma par Latvijas izlasē labāko spēlētāju mačā pret Franciju rezultāti

Pagarinājums jau tuvojās izskaņai, kad pēc Francijas kļūdas pie ripas tika Daugaviņš, un vienu sekundi pirms beigu svilpes guva uzvaras vārtus.

Kaspars Daugaviņš gūst uzvaras vārtus pagarinājumā

Tiesneši piecas minūtes pirms pirmās trešdaļas noslēguma līdz mača beigām noraidīja Oskaru Batņu, saskatot, ka Latvijas uzbrucējs pretiniekam dūra ar nūju.

Franči atklāj rezultātu

Papildus piespriestā piecu minūšu noraidījuma laikā franči atklāja rezultātu – Stefana da Kostas raidītā ripa skāra spēlētāju un ielidoja Elvja Merzļikina sargātajos vārtos. Latvijas izlase tobrīd spēlēja trijatā pret pieciem.

Frančiem bija vairākas labas iespējas otrajā trešdaļā, bet nevainojami vārtos darbojās Merzļikins. Arī latvieši daudz uzbruka, tomēr palika tukšā, pat divreiz spēlējot vairākumā.

Rodrigo Ābols panāk neizšķirtu

Toties pēdējās trešdaļas sākumā Latvijas izlase revanšējās – pēc Ralfa Freiberga spēcīgas piespēles vārtu priekšā rezultatīvs bija Ābols.

Roberts Bukarts izvirza Latviju vadībā

Trešdaļas vidū Latvijas izlase ieguva iespēju piecas minūtes spēlēt vairākumā, jo par sitienu Jānim Jakam ar elkoni līdz spēles beigām noraidīja Igo Galē. Šoreiz savas iespējas latvieši garām nepalaida – pēc Kaspara Daugaviņa metiena ripa atlēca no vārtu stabiņa un Roberts Bukarts pielika rezultatīvu punktu.

Francija panāk 2:2

Franči trīs minūtes pirms pamatlaika beigām pēc iemetiena tomēr spēja panākt izlīdzinājumu. Merzļikina vārtu priekšā atlēkušo ripu tīklā raidīja Pjērs Eduārs-Belmārs.

Teksta tiešraides arhīvs

Gan Latvijai, gan Francijai čempionāta sākums nebija gluži tāds, kā iecerēts. Ja latvieši, lai arī pagarinājumā, tomēr pieveica Polijas izlasi, tad Francijas valstsvienība cieta sakāvi pret Kazahstānu.

TIEŠRAIŽU PIEEJAMĪBA

LSM.lv hokeja video tiešraides autortiesību noteikumu dēļ ir pieejamas Latvijas teritorijā.

Ja esat Latvijas pastāvīgais iedzīvotājs un atrodaties kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, varat tiešraides skatīties portālā REplay.lv, autorizējoties ar eParaksts vai SMART-ID.

Grupas kārtas turpinājumā Latvijas hokejistiem Ostravā otrdien būs jāspēlē pret Kazahstānu, kā arī Vāciju (15. maijā), Zviedriju (18. maijā), Slovākiju (19. maijā) un ASV izlasi (21. maijā). Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā. Čempionāta medaļnieki Čehijā kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.

Visas pasaules čempionāta spēles tiešraidē var redzēt LSM.lv.