Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
«Sēdēt uz pasaulē gūtām zināšanām nav lietderīgi.» Sasmēlušies pieredzi, ārzemēs studējušie gatavi i...
«Sēdēt uz pasaulē gūtām zināšanām nav lietderīgi.» Sasmēlušies pieredzi, ārzemēs studējušie gatavi ieguldīt dzimtenē
"Tāpat vien sēdēt uz pasaulē gūtām zināšanām nav lietderīgi," Latvijas Radio raidījumā "Globālais latvietis" sacīja divi Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolventi, kuri, sasmēlušies pieredzi ārvalstīs, nu atgriezušies Latvijā un ar savām zināšanām gatavi dalīties tālāk jau valstiskā līmenī. Elektronikas un datorzinātņu institūta zinātniskais asistents, Latvijas Universitātes doktorants Oskars Teikmanis un digitālā mārketinga speciālists Roberts Strenga iesaistījušies biedrībā "Ar pasaules pieredzi Latvijā", lai gūtās zināšanas un pieredzi ieguldītu dzimtenē.
Iveta un Guntars bērnības sapņus piepilda Mālpilī: gana zirgu pulku un tirgo pašaudzētas zemenes
Iveta un Guntars bērnības sapņus piepilda Mālpilī: gana zirgu pulku un tirgo pašaudzētas zemenes
"Augusta zemenes" un "Augusta stallis" – šos zīmolus izveidojuši Iveta un Guntars Dzērves, kas savu biznesu attīsta Siguldas novada Mālpilī. Ivetas aizraušanās ir zirgi, tagad ganāmpulkā viņu ir 15, un Iveta Mālpilī veido Zirgu asistētas mācīšanās un terapijas centru. Savukārt Guntars ir agronoms, kurš siltumnīcā un tuneļos audzē agrās zemenes, kā arī savās zināšanās dalās ar citiem, par saimniekiem vēstīja Latvijas Radio raidījums "Stiprie stāsti".
Rezerves pulkvežleitnants Jurgelāns: Man ir jāpalīdz Ukrainai!
Rezerves pulkvežleitnants Jurgelāns: Man ir jāpalīdz Ukrainai!
Valdis Jurgelāns savulaik bijis Nacionālo bruņoto spēku karavīrs, arī Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas mācībspēks un vadījis Latviešu virsnieku apvienību. Taču tagad viņa ikdiena paiet Ukrainā, Poltavā, kur uzreiz pēc kara sākuma pieteicies ukraiņu aizsardzības spēkos. Pašlaik Latvijas armijas rezerves pulkvežleitnants ir nelielā atvaļinājumā no kara un ar Latvijas Televīzijas raidījuma "1:1" skatītājiem dalījās kara laikā pieredzētajā.
Vīnogas gan ārā, gan siltumnīcā, ābeles – dārzā. Agronoms Egils Kalva rosās no tēva pārņemtā saimnie...
Vīnogas gan ārā, gan siltumnīcā, ābeles – dārzā. Agronoms Egils Kalva rosās no tēva pārņemtā saimniecībā Ķeipenē
Ogres novada Ķeipenes pagasta "Ķentenos" pirmos augļu kokus iestādīja 1992. gadā. Tagad tēva uzsākto darbu turpina dēls – agronoms Egils Kalva. 10 hektāros viņš audzē ābeles, upenes, avenes un vīnogas – gan uz lauka, gan siltumnīcā. Arī Egila sieva Sanita ir agronome. Abi iepazinās, studējot Latvijas Lauksaimniecības universitātē, un tagad audzina divas meitas – Gunu un Māru. "Ķenteni" ir ģimenes saimniecība, un Egilam darbos palīdz gan sieva, gan citi ģimenes locekļi, viņš stāstīja Latvijas Radio raidījumā "Stiprie stāsti". 
«Panorāmas» atbildīgā redaktore Dace Stirāne: Ir jāspīd acīm
«Panorāmas» atbildīgā redaktore Dace Stirāne: Ir jāspīd acīm
Latvijas Televīzijas (LTV) žurnāliste Dace Stirāne jau vairāk nekā 25 gadus strādā medijos. Dace ir raidījuma "Panorāma" atbildīgā redaktore – katru otro nedēļu viņa gādā par raidījuma saturu un ziņu sižetu daudzveidību, vienlaikus Dacē nerimstoši pulsē korespondentes gars – līdz šim saņēmusi Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) balvas par izciliem sasniegumiem žurnālistikā – to vidū par reportāžu "Pie pieminekļa neslēpj atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā" (2022) un kopā ar citiem žurnālistiem strādājot pie dokumentālā stāsta "Zolitūde. Pēcvārds" (2014). 
«Visur ir konkurence, bet vienmēr arī iespēja.» Saruna ar «Madara Cosmetics» dibinātāju Lotti Tisenk...
«Visur ir konkurence, bet vienmēr arī iespēja.» Saruna ar «Madara Cosmetics» dibinātāju Lotti Tisenkopfu-Iltneri
Lotte Tisenkopfa-Iltnere ir uzņēmēja, dabīgās kosmētikas uzņēmuma "Madara Cosmetics" līdzīpašniece un dibinātāja, trīs bērnu mamma un dabas mīļotāja. Kareivīgs noskaņojums un apņēmība cīnīties pret netaisnību Lottei piemīt jau kopš bērnības, līdz ar to likumsakarīgi, ka arī viņas uzņēmums iestājas par to, kas pašai svarīgi – dabas saudzēšanu. Bet skeptiķos uzņēmēja neklausās, jo uzskata, ka, jā, konkurence ir visur, bet vienmēr ir arī iespēja, viņa uzsvēra Latvijas Radio raidījumā "Veiksme neveiksmē". 
«Šodien bērni ir daudz gudrāki.» Vecvecmāmiņa Stefānija Klētniece bērnudārzā strādā jau gandrīz 50 g...
«Šodien bērni ir daudz gudrāki.» Vecvecmāmiņa Stefānija Klētniece bērnudārzā strādā jau gandrīz 50 gadus
Vecvecmāmiņa Stefānija Klētniece (75) jau nepilnus 50 gadus strādā bērnudārzā. Viņa uzskata, ka sava laika jauniešus nevar salīdzināt ar mūsdienu jauno paaudzi, – šodien bērni ir daudz gudrāki, daudz vairāk redzējuši un piedzīvojuši. Arī vide, kurā uzaug bērni, ir krietni mainījusies, un tas ievieš savas korekcijas. Vienlaikus bērni visos laikos ir bērni, viņiem joprojām vajag reizēm pakratīt ar pirkstu, bet reizēm samīļot, viņa pauda Latvijas Radio 5 raidierakstā "Kā ir būt".
Dzimtas mājas atsauc atpakaļ uz Liepupi un iedvesmo veidot savas saimniecības. Māsu Kristīnes un Līg...
Dzimtas mājas atsauc atpakaļ uz Liepupi un iedvesmo veidot savas saimniecības. Māsu Kristīnes un Līgas pieredze
Limbažu novada Liepupes pagasta "Zemnieki" ir māsu Kristīnes Lindenbergas un Līgas Vilnes dzimtas mājas, kurās joprojām saimnieko viņu mamma Benita. Tikmēr māsas, atgriežoties dzimtajā pusē, turpat blakus izveidojušas pašas savas saimniecības – tur dzīvniekus gan savam priekam, kā arī nodarbojas ar pienkopību un mājražošanu, viņas stāstīja Latvijas Radio raidījumā "Stiprie stāsti". 
Madagaskarietis Unza savu dzīvi veido Mērsragā, kur izbauda zaļos laukus un mieru
Madagaskarietis Unza savu dzīvi veido Mērsragā, kur izbauda zaļos laukus un mieru
Kā tas ir – pārcelties pāri ekvatoram un sākt dzīvi pilnīgi citā zemeslodes pusē? To zina pastāstīt Unza Razanakoto, kurš ir no Madagaskaras, bet tagad savu dzīvi veido Talsu novada Mērsragā. Nedz ģeogrāfiski tālas zemes, nedz valoda, nedz atšķirīgā daba viņam nav šķērslis, lai veidotu mājas tālu no dzimtenes.
Cīnīties par labāku nākamo dienu. Reklāmas lietpratējs Kristaps Siliņš par izeju krīzes situācijās
Cīnīties par labāku nākamo dienu. Reklāmas lietpratējs Kristaps Siliņš par izeju krīzes situācijās
Kristaps Siliņš ir "McCANN Riga" reklāmas aģentūras vadītājs, zīmolu stratēģis un reklāmas lietpratējs. Viņš atzīst, ka viņam dzīvē ir paveicies – īpaši ar labiem cilvēkiem apkārt. Vienlaikus, lai arī Kristaps šobrīd vada ar dažādiem tituliem apbalvotu un veiksmīgu aģentūru, ceļš līdz tam nav bijis viegls – ir bijis laiks, kad jānakšņo ofisā un jācīnās par katru dienu, viņš atklāja Latvijas Radio 5 – "Pieci.lv" raidierakstā "Veiksme neveiksmē". 
Biedrības «Mēnessgaisma» tēvs Ēriks Kleins par Sabiles romiem tur rūpi arī no tālienes
Biedrības «Mēnessgaisma» tēvs Ēriks Kleins par Sabiles romiem tur rūpi arī no tālienes
Ēriks Kleins vienmēr bijis sabiedrības dvēsele. Dzimis 1953. gadā plašā romu saimē, kur radinieki ir ne tikai vistuvākie, bet arī attāli radi un visi tautieši. Bērnība Sabilē viņa atmiņās ir ļoti saulains laiks, kaut arī pēckara nabadzība un padomju realitāte sniegusi pavisam knapu dzīvošanu un pieradinājusi pie smaga darba. Ērika mīļā tante uzraudzījusi viņa skološanu, un Ēriks pabeidzis gan skolu, gan tehnikumu un padomju laikā sevi piepildījis romu tautībai raksturīgajā tirdzniecības nozarē. Taču viņš vienmēr ir bijis sapņotājs un romantiķis, kam gribas svētkus, gribas, lai viss ir skaisti, lai apkārt visi lustējas un tikšanos ar Ēriku neaizmirst.
Atgriežas no Anglijas un Līvānu pusē izveido keramikas darbnīcu. Agneses Čakšas stāsts
Atgriežas no Anglijas un Līvānu pusē izveido keramikas darbnīcu. Agneses Čakšas stāsts
Keramiķe Agnese Čakša pirms pieciem gadiem atgriezās Latvijā no Anglijas un kopā ar vīru Daini Līvānu novada Rudzātu pagastā izveidoja keramikas darbnīcu "Mālkalns". Jaunā ģimene no Anglijas Latvijā atgriezās tāpēc, ka savu pirmo bērnu – meitu Dainu – vēlējās izaudzināt Latvijā, taču tas ļāvis pievērsties arī keramikai, Agnese atklāja Latvijas Radio raidījumā "Stiprie stāsti". 

Vairāk

Svarīgākais šobrīd