Ziņu analīze
«Konservatīvo» līderis: Liberālis konservatīvas koalīcijas vadībā nebūtu loģiski
Valdības veidošanas procesā viens no premjera amata kandidātiem, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderis Jānis Bordāns atradis ideoloģisku argumentu sev par labu: liberāls premjers nevarēšot vadīt lielākoties konservatīvu spēku koalīciju. Tomēr būtiskāku lomu sarunās tomēr spēlēs JKP kategoriskā nostāja pret sadarbību ar Zaļo un Zemnieku savienību, vērtē Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.
Polijas vēršanās pret pilsonisko sabiedrību: Ludmilas Kozlovskas gadījums
Pašlaik starptautiskā līmenī novērojams demokrātijas noriets. Tas nav nekas jauns. Cauri gadsimtiem esam pieredzējuši gan demokrātijas norietu, gan demokratizācijas viļņus. Tomēr tas nenozīmē, ka situācija atrisināsies pati no sevis un ka uztraukumam nav pamata. Vēsture rāda, ka katrs demokrātijas noriets ir sācies ar vēršanos pret demokrātiskām vērtībām (brīvo presi, tiesu varu, pilsonisko sabiedrību, opozīciju), no tā izrietošu autoritāru režīmu rašanos, kas kulminējas ar plaša mēroga konfliktiem. Kamēr konfliktu stadiju vēl, par laimi, neesam sasnieguši, jau šobrīd varam redzēt valstis, kas aktīvi vēršas pret demokrātiskām vērtībām. Viena no Eiropas Savienības valstu čempionēm šajā jomā ir Polija.
Montanjārdi - Vjetnamas otrās šķiras pilsoņi
Montanjārdi (montagnards – kalnieši – no franču val.) ir iezemieši, kas apdzīvo Vjetnamas centrālās augstienes. Viņi ir minoritāte Vjetnamā, kas cēlušies no dažādām ciltīm. Montanjārdu attiecības ar Vjetnamu vienmēr ir bijušas sarežģītas, tās īpaši saasinājās pēc Vjetnamas kara.
«Olainfarm» mantinieču domstarpības var bremzēt uzņēmuma attīstību
Aizvadītā gada 16.oktobrī katra farmācijas kompānijas „Olainfarm” akcija maksāja 10,2 eiro. Šā gada 15.oktobrī – 6,35 eiro. Uzņēmumā strādā vairāk nekā tūkstoš cilvēku, tā saražotā produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 60 valstīm. Finansiālie rādītāji ir labi, tomēr nepilna gada laikā kopš Valērija Maligina nāves „Olainfarm” akciju vērtība ir samazinājusies par trešdaļu.
Pētniece: Taivānu, iespējams, sagaida Krimai līdzīgs liktenis
Ķīnas Tautas Republikas un Taivānas (Ķīnas Republikas) diplomātiskās attiecības jau ilgstoši ir sastapušās ar politiska rakstura domstarpībām. Saspīlētā abu valstu attieksme radusies Ķīnas pilsoņkara iespaidā, ko vēlāk pastiprināja arī turpmākā nesaprašanās robežjautājumos, tostarp  attiecībā uz pašreiz aktuālo Dienvidķīnas jūras teritoriālo strīdu. Spriedzi Taivānas un Ķīnas attiecībās apliecina atšķirīgā interpretācija par Ķīnas 1992.gada konstitūcijas modeli: “viena Ķīna”. Raugoties uz abu valstu saspringto komunikāciju, globālajā sabiedrībā nereti rodas jautājums par to, vai šo valstu attiecības spētu radīt tādu starptautiskās politikas notikumu gaitu, kas apdraudētu citu pasaules valstu turpmāko politiku?
Pēc «Sojuz» raķetes avārijas Krievija aptur pilotējamo kosmosa kuģu palaišanu
Ceturtdien, 11.oktobrī, Krievijas raķetei “Sojuz” ar diviem astronautiem uz klāja pēc starta uz Starptautisko Kosmosa staciju atslēdzās dzinēji. Pēc avārijas kapsula ar diviem astronautiem atdalījās no raķetes un veiksmīgi nolaidās Kazahstānas stepē. Krievija sāka kriminālizmeklēšanu un paziņoja, ka aptur pilotējamo kosmosa kuģu palaišanu.
«Melu detektors» pārbauda partiju līderu izteikumus priekšvēlēšanu debatēs
 Trīs dienas pirms 13.Saeimas vēlēšanām Latvijas Televīzija priekšvēlēšanu diskusiju ciklā rīkoja visu 16 Saeimas vēlēšanu kandidātu sarakstus iesniegušo partiju līderu debates. “Melu detektors” pārbaudīja politiķu izteikumus un vērš uzmanību uz tādiem apgalvojumiem, kas neatbilst patiesībai, nav pamatojami ar pārbaudāmiem faktiem, satur neprecīzu vai nepilnīgu un līdz ar to vienpusēju informāciju.
Partiju plānos par KNAB reformēšanu saskata draudus valstij
Saeimā iekļūt gribošo skatījums uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) ir krietni atšķirīgs. Tā dēvētās vecās partijas, kurām ir parlamenta pieredze, lielas izmaiņas birojam nesola. Partijas, kurām pieredze Saeimā ir neliela vai tās nav vispār, grib KNAB reorganizēt. Partiju plānus Latvijas Radio lūdza komentēt četriem cilvēkiem, kuri saistīti ar korupcijas apkarošanu vai pētīšanu.
«Melu detektors» pārbauda «No sirds Latvijai»
Latvijas Televīzija priekšvēlēšanu diskusiju ciklā “Partija fokusā” izjautā visu Saeimas vēlēšanu kandidātu sarakstus iesniegušo partiju apgabalu līderus. “Melu detektors” pēc katras diskusijas pārbauda politiķu izteikumus un vērš uzmanību uz tādiem apgalvojumiem, kas neatbilst patiesībai, nav pamatojami ar pārbaudāmiem faktiem, satur neprecīzu vai nepilnīgu un līdz ar to vienpusēju informāciju.            
Ko var sagaidīt no Kaspijas jūras samita vienošanās?
Jau 22 gadus piecas Kaspijas jūras piekrastes valstis – Krievija, Irāna, Kazahstāna, Turkmenistāna un Azerbaidžāna – nav spējušas vienoties par Kaspijas jūras teritoriālo dalījumu un tajā atrodamo resursu sadali. Taču pēc augustā notikušā Kaspijas jūras valstu samita piekrastes valstu līderi parakstīja vēsturisku vienošanos Kazahstānas ostas pilsētā Aktau, paverot ceļu ilggadējo domstarpību atrisināšanai. Lai arī līdz pilnīgai vienošanās ratifikācijai vēl ejams tāls ceļš, vienošanās var atstāt nozīmīgu ietekmi uz ģeopolitikas, drošības un enerģētikas jautājumiem reģionā.
«Melu detektors» pārbauda Jauno konservatīvo partiju
Latvijas Televīzija priekšvēlēšanu diskusiju ciklā “Partija fokusā” izjautā visu Saeimas vēlēšanu kandidātu sarakstus iesniegušo partiju apgabalu līderus. “Melu detektors” pēc katras diskusijas pārbauda politiķu izteikumus un vērš uzmanību uz tādiem apgalvojumiem, kas neatbilst patiesībai, nav pamatojami ar pārbaudāmiem faktiem, satur neprecīzu vai nepilnīgu un līdz ar to vienpusēju informāciju.
Krievijas ģeopolitiskā šaha spēle Centrālāfrikas Republikā
Sekojot Francijas koloniālās ēras beigām, 1960.gadā Centrālāfrikas Republika (CĀR) pasludināja neatkarību. Jaunās valsts politiskās elites pieredzes trūkums, korupcija un tiesiskuma trūkums bija radījis labvēlīgu vidi cīņai par varu un ietekmi valstī vairāku gadu desmitu garumā. CĀR ir viena no nabadzīgākajām valstīm pasaulē, taču tās teritorija ir dabas resursiem bagāta. Ievērojamās urāna, naftas, zelta un dimantu atradnes ir veicinājušas starptautisko lielvaru ieinteresētību veicināt sadarbību ar politisko eliti. 2017.gadā nodibinātās divpusējās attiecības starp Fostēna-Aršanža Tuaderas valdību un Krievijas Federāciju ir raisījusi apjukumu un bažas Rietumu līderu starpā par to sadarbības patiesajiem motīviem.
«Melu detektors» pārbauda Latvijas Krievu savienību
Latvijas Televīzija priekšvēlēšanu diskusiju ciklā “Partija fokusā” izjautā visu Saeimas vēlēšanu kandidātu sarakstus iesniegušo partiju apgabalu līderus. “Melu detektors” pēc katras diskusijas pārbauda politiķu izteikumus un vērš uzmanību uz tādiem apgalvojumiem, kas neatbilst patiesībai, nav pamatojami ar pārbaudāmiem faktiem, satur neprecīzu vai nepilnīgu un līdz ar to vienpusēju informāciju.
Kādēļ Vatikāns iesaistās starptautiskajā politikā?
Vatikāna starptautiskās aktivitātes atšķiras no citām pasaules reliģijām. Pāvesta vizīti Latvijā nevajadzētu uztvert tikai kā vietējo katoļu apciemošanu, bet gan kā daļu no plašākas Vatikāna īstenotās ārpolitikas. Šai politikai ir bijušas nozīmīgas vēsturiskas sekas, un mūsdienās tā turpina ietekmēt gan valstu attiecības, gan arī katoļu un citu cilvēku dzīvi.
«Google» pūķis pārlido Lielo Ķīnas ugunsmūri. Stāsts par interneta cenzūru Ķīnā
Augusta sākumā atklātībā nāca informācija, ka tehnoloģiju gigants ''Google'' sācis izstrādāt īpašu meklēšanas rīka cenzēto versiju Ķīnas tirgum. Zem nosaukuma “Dragonfly” šis projekts tika turēts slepenībā arī pašā kompānijas iekšienē.  Ķīnas digitālo vidi ierobežo tā sauktais “Lielais Ķīnas ugunsmūris”- sistēmu un pasākumu kopums, kas realizē visaptverošu cenzūru pašā Ķīnā un ierobežo režīmam nevēlama ārvalstu satura pieejamību. Lai iekļūtu Ķīnas tirgū, "Google" nāksies savu meklēšanas rīku pielāgot režīma cenzūras prasībām un būt līdzatbildīgai cilvēktiesību pārkāpumos.
Obligātais hidžābs - cilvēktiesību apspiestības simbols Irānā
Irāna ir viena no divām musulmaņu valstīm pasaulē, kurā pastāv strikti ģērbšanās likumi, un hidžāba nēsāšana līdz ar citiem ierobežojumiem sievietēm ir obligāta. Sodi par nepakļaušanos likumam var novest pie vairāku mēnešu un pat gadu ieslodzījuma. Pēdējā gada laikā situācija raksturojama kā īpaši intensīva, pastiprinoties sabiedrības neapmierinātībai ar pašreizējo sistēmu un pieaugot protestiem, kas rezultējušies Irānas varas institūciju vardarbīgos centienos apspiest neapmierinātos pilsoņus. Jau vairāki simti tūkstošu irāniešu pievienojušies kustībai “My Stealthy Freedom” (tulk. “Mana slepenā brīvība”), kas aizsākusi nacionāla līmeņa diskusiju, dodot cerību mainīt sieviešu tiesību apspiešanas sistēmu, kas Irānas sabiedrībā pastāvējusi teju 40 gadus. 
Jaunākie
Interesanti