Ziņu analīze
Izraēlā par Covid-19 otrreizējiem perēkļiem kļuvušas skolas
Izraēlas varas iestādes šonedēļ slēdza karantīnai vēl gandrīz 40 skolas. Karantīnā un pašizolācijā tagad atrodas turpat 14 tūkstoši skolēnu un skolotāju. Tika slēgts arī parlaments – kļuva zināms, ka  ar koronavīrusu inficējies deputāts, kurš, pēc viņa paša teiktā, pēdējās dienās “ticies ar tūkstošiem cilvēku”. Viņš uzskata, ka jaunie uzliesmojumi saistīti ar pārāk ātru atgriešanos pie “pirmskoronavīrusa” dzīves, vēsta rus.lsm.lv.
Vai «KPV LV» politiķi gatavi pārbaudei ar melu detektoru?
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”) izvirzīja noteikumu Valsts policijas priekšnieka izvēlē kandidātus pārbaudīt ar melu detektoru. Ja reiz poligrāfu paredz izmantot partiju “KPV LV” pārstāvošais ministrs, vai šī politiskā  spēka vadošie politiķi būtu gatavi iziet šādu pārbaudi par savu pagātni? Politiķus uzrunāja LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.
De facto: Atlīdzība valsts uzņēmumu vadītājiem - iespēju maksimums uz atļautā robežas
Valstij piederošo kapitālsabiedrību valdes locekļu atlīdzības ir noteiktas tuvu maksimāli iespējamajam, dažos gadījumos, izmantojot neatļautus paņēmienus, arī pārsniegtas. Šis ir viens no galvenajiem secinājumiem, iepazīstoties ar apjomīgu revidentu pētījumu par to, kā noteikta atlīdzība valsts uzņēmumu vadītājiem, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”. Valsts kontrole par revīzijas gaitā atklāto vērsusies arī tiesību aizsardzības iestādēs ar lūgumu viņu kompetences ietvaros veikt izmeklēšanu.
Vai Ziemeļkorejā ir Covid-19?
Oficiāli apstiprinātu datu par saslimstību ar Covid-19 Ziemeļkorejā nav. Šī valsts viena no pirmajām pasaulē noteica radikālus pretepidēmijas pasākumus. Šie pasākumi tiek īstenoti un paplašināti, nesen tika atzīts oficiāli sniegtā informācijā – pirmo reizi kopš pandēmijas sākuma.
Zelta drudzis: kā Latvijas Banka pārdeva monētas lētāk par metāla cenu
Pēdējos 12 mēnešos zelta cena pieaugusi par gandrīz 40% - investori aktīvi pirka šo dārgmetālu, bažījoties par problēmām pasaules ekonomikā. Pateicoties šim pieaugumam, varēja novērot unikālu parādību - zelta monētas Latvijas Bankas kasēs dažkārt maksāja lētāk nekā pats metāls, no kura tās izgatavotas.
Par SAB darbinieka Sparāna kukuļošanu liecinājis ieroču biznesā zināms uzņēmējs
Liecības pret bijušo izlūkdienesta darbinieku Aigaru Sparānu kukuļošanas lietā sniedzis Tukuma lidostas līdzīpašnieks, dažādās ieroču un stratēģisko preču tirdzniecības krimināllietās pavīdējušais Konstantīns Soloduha. Viņš kukuļošanā atzinies, esot apcietinājumā. Sparāns turpretim kukuļņemšanu noliedz, ziņo LTV raidījums "De facto".
«Bērnu dalīšana»: Ne visiem bija valsts atbalsts, ne visi stāsti beidzas laimīgi
Kristīnes Misānes izdošanas lieta šā gada sākumā izpelnījās neparasti lielu Latvijas sabiedrības līdzjūtību un valsts vadītāju iesaisti. Tas piespieda Ģenerālprokuratūru mainīt savu nostāju un Latvijā ierosināt kriminālprocesu, lai lietu pārņemtu un sievieti paglābtu no Dānijas lēmuma izdot viņu tiesāšanai Dienvidāfrikā (DĀR). Cik pamatota bija kriminālprocesa ierosināšana, un kāpēc tas beidzās ar mīkstākiem sodiem, nekā noteikts krimināllikumā?
Iepakojuma depozīta ieviešanā lielākie strīdi par ietekmi sistēmas pārvaldīšanā
Sākusies cīņa par to kritēriju noteikšanu, pēc kuriem būs jāvadās Valsts vides dienestam (VVD), izvēloties potenciālo iepakojuma depozīta sistēmas operatoru. Šie kritēriji būs ierakstīti depozīta sistēmas darbības noteikumos, kuru projektu izstrādājusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un kas sācis savu saskaņošanas ceļu starp ieinteresētajām pusēm.
Ar Covid-19 nesaistīto pacientu ārstēšana vēl ilgi būs apgrūtināta
Covid-19 laikā citas slimības nepazūd. Taču iespējas tikt pie ārsta drošības apsvērumu dēļ samazinājušās. Lai arī vizītes pie ārstiem un uz izmeklējumiem pakāpeniski atjauno, sekas vēl ilgi būs jūtamas. Ārsti jau novērojuši atsevišķus gadījumus, kad ierobežotā pieejamība un arī pacientu bailes šajā laikā meklēt palīdzību ārstniecības iestādēs atsaucas uz pacientu veselību un saasinās hroniskās slimības.
Uz ģenerālprokurora amatu 8 pretendenti. Kas viņi ir?
Šonedēļ noslēdzās pieteikšanās konkursā uz ģenerālprokurora amatu, jo Ēriks Kalnmeiers vasarā to atstās. Konkurence ir diezgan liela – astoņi pretendenti. Seši no tiem ir tiesu sistēmai piederīgas amatpersonas: pieci prokurori un viens tiesnesis. Atlikušie divi ir bijušie prokurori – Gunārs Kūtris, kurš bijis arī Satversmes tiesas priekšsēdētājs un Saeimas deputāts, un zvērināts advokāts Aldis Pundurs, noskaidrojis LTV raidījums “De facto”.
Par vardarbību audžuģimenē bērni sūdzējās vietējā bāriņtiesā un policijā. Nesadzirdēti
Pagājušā gada nogalē kļuva zināms par apsūdzībām pret kādu aizbildņu ģimeni par sistemātisku vardarbību pret bērniem, tajā skaitā bērnu seksuālu izmantošanu. Latvijas Radio raidījums „Atvērtie faili” atklāja, ka bāriņtiesa pievēra acis uz to, kas notiek. Bērni bija vērsušies arī vietējā policijā, un arī policija viņus neņēma galvā. Vardarbība tika pārtraukta tikai tad, kad bērni vērsās Rīgas policijā.
Vardarbība astoņu audžubērnu ģimenē: draudzene bāriņtiesā
Latvijas Radio raidījums „Atvērtie faili”, pētot lietu par vardarbību ģimenē ar astoņiem audžubērniem, vētīja arī bāriņtiesas lomu. Atklājās, ka bērni par vardarbību ziņojuši gan bāriņtiesai, gan vietējai policijai. Turklāt bāriņtiesas vadītāja esot bijusi audžumātes draudzene  un pašlaik turpina darbu citā bāriņtiesā. 
Jaunākie
Interesanti