Ziņu analīze
Produktu iepakojums mēdz maldināt. Fantāzijas trūkums vai apzināta atdarināšana?
Pēdējos gados par preču un produktu iepakojumu lielākoties runā saistībā ar tā nonākšanu apkārtējā vidē. 2017. gadā vien Latvijā izlietotā papīra un kartona iepakojuma kopējais apjoms pārsniedz 19 tūkstošus tonnu, bet plastmasas iepakojuma kopapjoms – 46 tūkstošus tonnu. Tomēr iepakojums ir arī veids, kā preču un produktu ražotāji komunicē ar potenciālajiem pircējiem – informē, pievilina un arī maldina.
«Aizliegtais paņēmiens»: Vai Latvijā var masveidā izvērsties «dzelteno vestu» kustība?
 LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” vērtē, kāds ir “dzelteno vestu” kustības un vardarbīgu protestu potenciāls Latvijā. Uzdodoties par iespējamiem aktīvistiem, žurnālisti vērsās pie vairākām protestētāju kustībām, kas pēdējā laikā bijušas aktīvas, tostarp sākušas izmantot dzeltenās atstarojošās vestes. Tāpat raidījums uzrunāja vairākus potenciālos kustību līderus.
Valdība neļauj ar Meroni saistītai firmai pirkt «Radio SWH»
Aizgājusī Māra Kučinska (ZZS) valdība nav piekritusi “Radio SWH” pārdošanas darījumam. Radio gribējis pirkt ar advokātu no Šveices Rūdolfi Meroni saistīts uzņēmums, taču nacionālās drošības interesēs darījums apturēts, šovakar ziņo LTV raidījums “de facto”.
Digitālo kompāniju nodoklis - revolūcija Eiropas valstu nodokļu sistēmās
Uz finiša taisnes Eiropas Savienībā (ES) atrodas tā sauktā digitālo kompāniju nodokļa pieņemšana, kas sola pielāgot valstu nodokļu sistēmas digitālajai ekonomikai un izbeigt līdz šim tādu starptautisko interneta milžu kā "Google", "Facebook" un "Amazon" efektīvo izvairīšanos no nodokļiem. Lai arī digitālais kompāniju nodoklis Eiropas valstu starpā bauda plašu atbalstu, tā ieviešana ir ierauta gandrīz visu aktuālo notikumu virpulī - gan Eiropas valstu savstarpējo attiecību mezglos, gan "Brexit", gan bažās par Donalda Trampa neprognozējamo tirdzniecības politiku.
Kongo cīņā pret izvarošanām iesaistās globāls NVO. Vadoņi zaudē absolūto varu
Gandrīz 10 gadu ilgušajā konfliktā Kongo Demokrātiskajā Republikā (KDR) izvarošanas tika izmantotas kā kara ierocis. Seksuālās vardarbības eskalācija ir sasniegusi rekordaugstus skaitļus, kuros vainīgie pārsvarā ir valsts militārie un policijas spēki. Tikmēr nevalstiskās organizācijas (NVO) ir guvušas pietiekami lielu politisko kapitālu un līdzekļus, lai palīdzētu valstu pilsoņiem, kurus nodevusi viņu valdība. Viens no šādiem gadījumiem ir KDR un seksuālās vardarbības apkarošanas politika. Tomēr ko NVO iejaukšanās valstu iekšējos konfliktos nozīmē KDR kontekstā un pasaules valstu suverenitātei?
Vai valsts cenšas apiet solījumu nākamos jaunos ugunsdzēsēju depo būvēt pieticīgāk?
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) rīcībā ir 92 depo ēkas, no kurām glābēji startē palīdzības sauciena mirklī. Tomēr lielākā daļa no visiem depo ir glābjami paši. Trešā daļa ugunsdzēsēju darba telpu būvēta pirms astoņdesmit gadiem, pārējie – līdz mūsu valsts neatkarības atgūšanas laikam. Seši jaunie depo ar vecajiem ļoti kontrastē, jo uzcelti ar «trekno gadu» vērienu – milzīgās ēkās, kur gaiteņiem neredz gala, ikdienā uzturas daži glābēji. Vai pieticīgāka būvniecība ļautu pie jēdzīgām telpām drīzāk tikt arī citiem dienesta darbiniekiem?
Drošības dienests izmeklē bijušā diplomāta Brēmaņa gaitas Arābu Emirātos
Valsts drošības dienests (VDD; iepriekš – Drošības policija) atzinis par aizdomās turamo bijušo Latvijas vēstniecības pilnvaroto lietvedi Apvienotajos Arābu Emirātos Rūdolfu Brēmani, ziņo LTV raidījums “De facto”. Ļoti iespējams, VDD interese par Brēmani saistīta ar viņa darbošanos ārlietu dienestā.
Ministra padomnieks lobējis firmu, kas pretendē uz 200 miljonu iepirkumu
Iepirkumā par aptuveni 200 miljonu eiro vērtu 4x4 taktisko bruņotu automašīnu piegādi Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa (Zaļo un Zemnieku savienība) ārštata padomnieks Ģirts Kalniņš sākotnēji lobējis viena pretendenta ienākšanu Latvijā. Turklāt ar ideju par kopuzņēmuma veidošanu, bet arī jau vēlāk – konkursa norises laikā – viņš interesējies par iespējām mainīt izvēlētās iepirkuma procedūras gaitu, liecina LTV raidījuma “De facto” izpēte.
«De facto»: Kariņa valdības tapšanā «KPV LV» politiķu demarši nav pēkšņi
Partijas “KPV LV” ekonomikas ministra amatam virzītā Didža Šmita piektdienas vakara paziņojums par savas kandidatūras atsaukumu un atteikšanos atbalstīt Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) veidoto valdību vien šķietami nācis pēkšņi. Versijas par šādu iznākumu jau vairākas dienas iepriekš cirkulēja politikas kuluāros. Notikumu gaita visai ticamu padara versiju, ka trieciens Kariņa valdības tapšanai ir koordinēts “KPV LV” tā dēvētās Alda Gobzema nometnes roku darbs, vērtē Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.
Audžuģimeņu skaits aug, taču 23 pašvaldībās nav nevienas
Kopš “Sistēmas bērnu” rubrikas sabiedriskajos medijos bērnu skaits bērnunamos sarucis gandrīz par trešdaļu. Ģimeņu interese uzņemt bērnus no bērnunamiem strauji auga 2017. gada labdarības maratona “Dod pieci!” laikā. Un pēc maratona tika izveidota īpaša ģimeņu atbalsta kustība “Plecs”. Lai gan audžuģimeņu skaits šo gadu laikā ir nedaudz pieaudzis, visiem audžuģimeņu aizvien nepietiek. Vairāk nekā 20 pašvaldībās nav nevienas audžuģimenes.
Plāns drošākai satiksmei uz Latvijas ceļiem draud izgāzties
2010.gadā Latvija apņēmās būtiski samazināt bojāgājušo skaitu uz ceļiem, lai 2020.gadā to nebūtu vairāk par 109. Taču situācija tik būtiski neuzlabojas – pērn uz ceļiem gāja bojā 151 cilvēks, kas ir par 9% vairāk nekā gadu iepriekš. Turklāt vienas atbildīgās institūcijas šajā jautājumā nemaz nav, ziņo LTV7 raidījums “Ļičnoe delo”.
«Sistēmas bērni»: Vai nepilnos divos gados izdevies salauzt sistēmu bērnunamos?
Šonedēļ atklātais par bērnu ārpusģimeņu aprūpi atkārtoti liek secināt, ka viņiem nenodrošina pietiekamu izglītību un brīvā laika pavadīšanas iespējas. Arī psihoneiroloģiskās slimnīcas aizvien mēdz izmantot, lai sodītu nepaklausīgākos. Līdzīgi pārkāpumi aizvadīto nepilnu divu gadu laikā gan noslēgušies ar darba uzteikumiem vairākām amatpersonām, ierosināti vairāki kriminālprocesi.
Japāna noveco. Intensīva darba un darbaroku trūkuma paradokss
Japāna ir piedzīvojusi lielāko iedzīvotāju skaita dabisko samazināšanos kopš demogrāfisko datu ievākšanas sākuma 1899. gadā. Situācija vēl nekad nav bijusi tik dramatiska kā šogad, Japānā jau devīto gadu pēc kārtas mirstība ir augstāka nekā dzimstība. Ņemot vērā, ka daudzās attīstītajās valstīs mūsdienās ir novērojama demogrāfiskā lejupslīde, rodas jautājums, vai Japāna ir īpašs gadījums.
Aptieku skaits laukos sarūk: trūkst gan pircēju, gan aptiekāru
Saskaņā ar Zāļu valsts aģentūras datiem Latvijas laukos reģistrēta 121 aptieka, taču ik gadus vairākas no tām slēdz. Pirms diviem gadiem Latvijas laukos izzuda sešas aptiekas, visvairāk Latgales pusē; arī pērnais gads nebija izņēmums – mīnusā divas lauku aptiekas. Pagājušā gada nogalē pēc 65 gadu pastāvēšanas darbu pārtrauca Kalupes aptieka Daugavpils novadā. Šobrīd novadā ar 19 pagastiem palika tikai viena aptieka – Višķu pagastā, taču arī tai draud līdzīgs liktenis.
Krievijas TU-160 bumbvedēju ierašanās Venecuēlā – nākamā Kubas raķešu krīze?
Decembra vidū satraukumu izraisīja Krievijas lēmums uz Venecuēlu nosūtīt divus "Tupolev TU-160" bumbvedējus, raisot spekulācijas par Krievijas plāniem Venecuēlā izveidot pastāvīgu militāro klātbūtni. Tā kā bumbvedēji ir spējīgi nest arī kodolraķetes un nav zināms, vai tie Venecuēlā ieradušies bruņoti, šāds solis izpelnījās salīdzinājumu ar pagājušā gadsimta sešdesmito gadu Kubas raķešu krīzi. Tālākajām Krievijas militārajām aktivitātēm Venecuēlā būs pievērsta pastiprināta Rietumvalstu uzmanība.
Jaunākie
Interesanti