Sadaļas Sadaļas
Ziņu analīze
Vai Nauris Puntulis saka patiesību par «Centrālkomitejas ēkas» remonta izmaksām un stāvokli
Pēc kultūras ministra Naura Puntuļa (Nacionālā apvienība) teiktā, Pasaules tirdzniecības centra ēka Elizabetes ielā 2 ir sliktā tehniskā stāvoklī un tās rekonstrukcija izmaksātu apmēram 30 miljonus eiro. “Melu detektora” pārbaudē noskaidrojās, ka ēkas stāvoklis ir apmierinošs, bet no minētajiem 30 miljoniem eiro būvdarbiem nepieciešami 22,5 miljoni eiro plus pievienotās vērtības nodoklis (PVN).
Covid-19 pandēmijas nacionālisms un jaunas globalizācijas sākums
Covid-19 pandēmija ir nopietnākais izaicinājums, ar kādu modernajai pasaulei ir nācies saskarties. Iepriekšējos mēnešos, vīrusam šķērsojot robežas, tas ir izplatījies pa visām pasaules valstīm. Neskatoties uz Pasaules Veselības organizācijas un Eiropas Savienības aicinājumiem uz lielāku valstu vienotību un sadarbību cīņā ar globālo pandēmiju, Covid-19 un no tā izrietošās ekonomiskās un veselības sekas ir likušas valstīm rīkoties savtīgāk. Arvien vairāk ir novērojams nacionālisma ideju pieaugums un pēdējo desmitgažu globalizācijas koncepta paātrināta iziršana. Pie tam pandēmija ir pavērusi iespējas jau vēsturiski pastāvošām valstu problēmām nonākt atklātībā.
Ieklausieties un nenoraidiet uzreiz! Kā Bēgļu dienas priekšvakarā klājas Latvijas patvēruma meklētājiem (papildināts)
Sestdien, 20.jūnijā, Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) kalendārā iezīmēta Pasaules Bēgļu diena. Tās mērķis ir godināt tos, kuriem nācies pamest savu dzimto zemi konfliktu vai dzīvības draudu dēļ, un pievērst uzmanību izaicinājumiem, ar ko viņi saskaras savās jaunajās mītnes zemēs. Latvijā pēdējo 20 gadu laikā starptautisko aizsardzību lūguši 2867 patvēruma meklētāji. Bēgļa statusu saņēmuši mazliet vairāk nekā divsimt cilvēku, alternatīvās aizsardzības statusu – nepilni sešsimt. Lai gan pirms pieciem gadiem piedzīvotās Eiropas migrantu krīzes augstākais punkts jau aiz muguras, patvēruma meklētāji ir Latvijas realitāte arī šodien.
#BlackLivesMatter - ne tikai sauklis, bet arī kustība ar 30 atzariem. Kāpēc tā radīta un ko grib panākt?
“Black Lives Matter” — frāze, kas saistībā ar afroamerikāņa Džordža Floida nāvi pēdējā laikā piepildījusi sociālo mediju lentes, ziņas, protestus, video. Tomēr tā nav tikai frāze, tā ir kustība un organizācija, kura radās ar mērķi cīnīties pret rasu nevienlīdzību, lai uzlabotu melnādaino cilvēku dzīves kvalitāti un apliecinātu viņu dzīves vērtību. Kā tā ir veidojusies, attīstījusies un kā atšķiras no iepriekšējām melnādaino tiesību kustībām?
Kāpēc Covid-19 ir nesaudzīgāks pret vīriešiem
Saslimstības ar Covid-19 līmenis vīriešiem un sievietēm ir apmēram vienāds, bet slimības gaitas smaguma un mirstības ziņā ir būtiska atšķirība. Dzimuma faktors jāņem vērā, ne tikai ārstējot Covid-19, bet arī pētot cilvēka imūnsistēmu kopumā, uzskata amerikāņu imunologs.
Pasaule pēc Covid-19: vai sāksies jauna automobilizācija?
Sabiedriskajam transportam pašreizējā krīzē nodarīts liels kaitējums, un pagaidām grūti prognozēt, vai šis satiksmes veids pēc koronavīrusa ierobežošanas pasākumu atcelšanas atsāks darboties kā iepriekš. Pieprasījums pēc automobiļiem aug, taču, ja liela daļa cilvēku pārsēdīsies personīgajās mašīnās, pilsētas paralizēs sastrēgumi. Jaunajos apstākļos pilsētu pašvaldības meklē jaunus risinājumus transporta problēmām.
Pasaules aizsardzības budžeta tendences 2019. gadā un Covid-19 ietekme
Valsts aizsardzības budžets un tā apjoms vēl arvien tiek uzskatīts par vienu no galvenajām mērauklām, salīdzinot valstis to militārajā spēkā.  2019. gadā vien 10 lielākie aizsardzības nozares tērētāji pasaulē tērēja 75% no kopējās summas, kas tikusi atvēlēta aizsardzībai. Covid-19 sekas varētu vedināt valstis samazināt aizsardzībai novirzītos līdzekļus.
Izraēlā par Covid-19 otrreizējiem perēkļiem kļuvušas skolas
Izraēlas varas iestādes šonedēļ slēdza karantīnai vēl gandrīz 40 skolas. Karantīnā un pašizolācijā tagad atrodas turpat 14 tūkstoši skolēnu un skolotāju. Tika slēgts arī parlaments – kļuva zināms, ka  ar koronavīrusu inficējies deputāts, kurš, pēc viņa paša teiktā, pēdējās dienās “ticies ar tūkstošiem cilvēku”. Viņš uzskata, ka jaunie uzliesmojumi saistīti ar pārāk ātru atgriešanos pie “pirmskoronavīrusa” dzīves, vēsta rus.lsm.lv.
Vai «KPV LV» politiķi gatavi pārbaudei ar melu detektoru?
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”) izvirzīja noteikumu Valsts policijas priekšnieka izvēlē kandidātus pārbaudīt ar melu detektoru. Ja reiz poligrāfu paredz izmantot partiju “KPV LV” pārstāvošais ministrs, vai šī politiskā  spēka vadošie politiķi būtu gatavi iziet šādu pārbaudi par savu pagātni? Politiķus uzrunāja LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.
De facto: Atlīdzība valsts uzņēmumu vadītājiem - iespēju maksimums uz atļautā robežas
Valstij piederošo kapitālsabiedrību valdes locekļu atlīdzības ir noteiktas tuvu maksimāli iespējamajam, dažos gadījumos, izmantojot neatļautus paņēmienus, arī pārsniegtas. Šis ir viens no galvenajiem secinājumiem, iepazīstoties ar apjomīgu revidentu pētījumu par to, kā noteikta atlīdzība valsts uzņēmumu vadītājiem, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”. Valsts kontrole par revīzijas gaitā atklāto vērsusies arī tiesību aizsardzības iestādēs ar lūgumu viņu kompetences ietvaros veikt izmeklēšanu.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt