Sadaļas Sadaļas
Ziņu analīze
Bijušais ASV diplomāts brīdina: protesti Baltkrievijā var radīt riskus Putinam
Pagājušajā nedēļā saistībā ar Baltkrievijas krīzi Maskavā ieradās augsta ranga amerikāņu diplomāts. Par tur notikušajām sarunām tiek ziņots ārkārtīgi skopi, bet par to, kādas bija šādas sarunas iepriekšējo Baltkrievijas krīžu laikā, pastāstījusi cita augsta ranga Valsts departamenta amatpersona – tiesa, kādreizējā. Tagad bijusī amatpersona brīdina par riskiem Krievijai – protestiem Baltkrievijā var parādīties ģeopolitiskās pretstāves elements. 
Covid-19: deglobalizācija, reģionālisms vai ciešāka starptautiska sadarbība?
Covid-19 pandēmija mainīs ierasto kārtību gan sadzīves, gan profesionālajā, gan starpvalstu sfērā. Tāpēc ka pandēmijas tālākā attīstība vēl arvien nav līdz beigām skaidra, var tikai spekulēt par to, vai, lūkojoties uz pandēmiju un citiem mūsdienu izaicinājumiem, saglabāsies iepriekšējais globalizācijas līmenis vai arī notiks valstu starptautiska norobežošanās, pastiprinot reģionālu sadarbību. Lai izdarītu kādus secinājumus, atliek ieskicēt, kādi ir bijuši līdz šim paveiktie soļi pēc Covid-19 pandēmijas sākuma, kas varētu liecināt par tālāko notikumu gaitu.
LGBT un sieviešu tiesību ierobežošana Polijā: ceļš uz neliberālām ES dalībvalstīm?
Jau divus mēnešus starptautiskie mediji un cilvēktiesību aizsardzības organizācijas ziņo par nopietniem cilvēktiesību pārkāpumiem Polijā. Vēl nesen Polija paziņoja par lēmumu izstāties no Stambulas konvencijas, kuru valsts ratificēja 2015. gadā. Šādiem soļiem mandātu nacionālkonservatīvajai un eiroskeptiskajai partijai “Likums un taisnība” (Prawo i Sprawiedliwość) iedeva Polijas vēlētāji prezidenta vēlēšanās 2020. gada 12. jūlijā, kurās ar 51% pārspēku uzvarēja Andžejs Duda. Viņa kampaņas ietvaros “LGBT+ ideoloģija” tika saukta par lielāku kaitējumu kā komunisms. Neilgi pēc vēlēšanām Polijas varas iestādes nekavējās uzsākt jaunās programmas īstenošanu.
LTV debašu faktu pārbaude – vai kandidātu teiktais atbilst patiesībai? 2.daļa
Latvijas Televīzija priekšvēlēšanu debatēs "Izvēlies nākotni!" izjautā Rīgas domes (RD) ārkārtas vēlēšanu kandidātus. "Re:Check" viņu teikto debatēs pārbaudīja. Vēršam uzmanību uz tādiem apgalvojumiem, kas neatbilst patiesībai, ir izrauti no konteksta un svarīgu informāciju noklusē vai citādi maldina. Otrajā debašu raidījumā piedalījās Edvards Smiltēns (Nacionālā apvienība, Latvijas Reģionu apvienība), Mārtiņš Kossovičs ("Attīstībai/Par!", "Progresīvie"), Viktors Valainis (ZSS), Linda Ozola (Jaunā konservatīvā partija), Vilnis Strods (nacionālā savienība "Taisnīgums"), Oļegs Nikiforovs (Rīcības partija) un Jānis Valtervitenheims (Centra partija).
Ķīnas jaunais drošības likums: Honkongas autonomija uz sabrukuma sliekšņa
Nesen Ķīna pieņēma jaunu drošības likumu Honkongas reģionam. Likums paplašina Ķīnas kontroli pār Honkongas autonomo likumdošanas un tieslietu sistēmu, kā arī ierobežo Honkongā noteiktās cilvēku pamattiesības. Līdz ar likuma ieviešanu Ķīna ir izveidojusi reformas izglītības sistēmā, kur skolēniem būs jāmācās Ķīnas propaganda un jādzied Ķīnas nacionālā himna. "Necieņas" izrādīšana būs sodāma. Rezultātā simtiem tūkstošu ir izgājuši ielās, lai protestētu likuma pieņemšanu, un miljoniem ir piedāvāts patvērums ārzemēs.
Rīgas domes vēlēšanas: Vēlētāji noauduši «sarkano līniju» tīklu
Vēlētāji, kas izšķīrušies par labu “nacionālā spārna” partijām, asi iebilst pret koalīciju ar “krievu” “Saskaņu”. Savukārt “Saskaņas” atbalstītāji ir pret koalīciju ar Nacionālo apvienību, lai arī ne tik izteikti. Tomēr ir vairāki saraksti, kuri neizraisa spēcīgu alerģiju nevienu politisko uzskatu elektorātam, liecina Rīgas vēlētāju aptauja, kuru SKDS veica jūlija beigās pēc LSM.lv un LTV pasūtījuma.
LTV debašu faktu pārbaude. Vai kandidātu teiktais atbilst patiesībai?
Latvijas Televīzija priekšvēlēšanu debatēs "Izvēlies nākotni" izjautā Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu kandidātus. "Re:Check" viņu teikto debatēs pārbaudīja. Vēršam uzmanību uz tādiem apgalvojumiem, kas neatbilst patiesībai, ir izrauti no konteksta un svarīgu informāciju noklusē vai citādi maldina.
Politkonsultantu uzdzīve RD struktūrās: pat 240 eiro stundā no «Rīgas satiksmes»
Politiski pietuvināto uzdzīve – tā varētu raksturot to, kas vairākus gadus notika Rīgas domes struktūrās un kapitālsabiedrībās. “Rīgas namu pārvaldnieks”, “Rīgas satiksme”, Rīgas Tūrisma attīstības birojs – visās šajās struktūrās ir aktīvi kriminālprocesi par mantas izsaimniekošanu, atgādina Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”. Lai gan savējo iekārtošanu siltos amatos var pārmest vairākiem Latvijas politiķiem, Rīgas domes politkonsultanti izcēlušies ar īpašu vērienu. Spilgts piemērs: ja ticēt kāda agrākā “Saskaņas” jauniešu aktīvista teiktajam par viņa pienākumiem “Rīgas satiksmē”, šīs konsultācijas viņam ļāvušas nopelnīt pat virs 240 eiro stundā.
Rīgas mēra amata kandidātu faktu pārbaude: Mitrofanovs, Ozola un Vītols
Latvijas Radio trīs nedēļu garumā rīta programmā "Labrīt" intervē Rīgas domes (RD) ārkārtas vēlēšanu sarakstu līderus par viņu plāniem pilsētas budžeta veidošanā. "Re:check" pārbauda politiķu teikto un vērš uzmanību uz nepatiesiem apgalvojumiem, kā arī maldinošiem izteikumiem, kas izrauti no konteksta vai būtisku informāciju noklusē.
Kā Rietumiem nekaitēt Baltkrievijai. Britu analītiķa apsvērumi
Baltkrieviem pašiem jānosaka sava nākotne. Rietumi viņus var atbalstīt, taču ne norādīt viņiem, kā rīkoties – tas būtu pārāk iedomīgi un neproduktīvi. Neprasmīga rīcība, pat ar vislabākajiem nodomiem, var novest pie pretēja rezultāta. Piemēram, sankcijas var padarīt Baltkrieviju vēl atkarīgāku no Krievijas, uzskata britu analītiķis Marks Galeoti.
ASV analītiķis: Putinam ir pieci iemesli neglābt Lukašenko
Jo ilgāk Krievijas prezidents Vladimirs Putins gaida, neizlemjot glābt vai neglābt Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko, jo vairāk iespēju, ka Baltkrievijas “krāsainās revolūcijas” vilciens izbrauks no stacijas. “Norakstīt” Lukašenko tagad ir vienīgais labais gājiens, ko var izdarīt Kremlis, uzskata ASV domnīcas “Ārējo attiecību padome” (Council on Foreign Relations) analītiķis.
«Nazis pie NATO rīkles». Kāpēc Baltkrievija ir svarīga ASV
Draudi, ka Krievija varētu iejaukties nolūkā palīdzēt Baltkrievijas prezidentam Aleksandram Lukašenko apspiest protestus, būtiski palielina likmes NATO. Ja Krievijas prezidents Vladimirs Putins iegūs kontroli pār Baltkrieviju un varēs izvietot šajā valstī karaspēku, NATO spējai aizstāvēt Baltijas valstis radīsies būtisks risks, bet uzticība aliansei var tikt iedragāta. Un tagad vairāk nekā jebkad šķiet, ka Putins dabūs gan integrāciju ar Baltkrieviju, gan militāro bāzi, uzskata Vašingtonas domnīcas “Amerikas uzņēmējdarbības institūts” (American Enterprise Institute, AEI) analītiķis.
«Atlantijas padomes» analītiķis: Kāpēc Putins diez vai iebruks Baltkrievijā
Aleksandra Lukašenko laiks Baltkrievijas prezidenta amatā tuvojas beigām. Tagad viņš var cerēt tikai uz viņam uzticīgiem cilvēkiem spēka struktūrās. Bet Krievijas iejaukšanās, visticamāk, nebūs, ir pārliecināts Vašingtonas domnīcas “Atlantijas padome” (Atlantic Council) vecākais zinātniskais līdzstrādnieks Anderss Oslunds.
Rīgas mēra amata kandidātu faktu pārbaude. Ķirsis, Valainis un Čekušins
Latvijas Radio trīs nedēļu garumā rīta programmā "Labrīt" intervē Rīgas domes (RD) ārkārtas vēlēšanu sarakstu līderus par viņu plāniem pilsētas budžeta veidošanā. "Re:Check" politiķu teikto pārbauda un vērš uzmanību uz nepatiesiem apgalvojumiem, kā arī maldinošiem izteikumiem, kas izrauti no konteksta vai būtisku informāciju noklusē. Šajā – apskata trešajā daļā – hronoloģiskā secībā pārbaudījām izteikumus, ko raidījumos no 11. līdz 13. augustam pauda trīs potenciālie pašvaldības vadītāji: Vilnis Ķirsis no "Jaunās Vienotības", Viktors Valainis no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS), kā arī Konstantīns Čekušins no "Saskaņas" saraksta. 
Baltkrievijas pilsoņi Latvijā par dzīvi, valodu un patriotismu
Latvijā dzīvojošo Baltkrievijas pilsoņu skaits ik gadu pieaug par apmēram 300, liecina Pilsonības un migrācijas departamenta dati. Šā gada sākumā viņu bija 3850. Kas tie par cilvēkiem, kāpēc viņi pārceļas dzīvot un strādāt uz Latviju un vai domā par atgriešanos dzimtenē?
Rīgas mēra amata kandidātu faktu pārbaude. Nemiro, Kuzins un Staķis
Latvijas Radio trīs nedēļu garumā rīta programmā "Labrīt" intervē Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu sarakstu līderus par viņu plāniem pilsētas budžeta veidošanā. "Re:Check" politiķu teikto pārbauda un norāda uz nepatiesiem apgalvojumiem, kā arī izteikumiem, kas ir maldinoši, jo satur daļēji nepatiesu informāciju, ir izrauti no konteksta vai būtisku informāciju noklusē. Šajā – apskata otrajā daļā – hronoloģiskā secībā pārbaudījām izteikumus, ko raidījumos no 6. līdz 10. augustam pauda trīs potenciālie pašvaldības vadītāji: Ralfs Nemiro no KPV LV, Jānis Kuzins no "Jaunās Saskaņas" un Mārtiņš Staķis no "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" kopējā saraksta.
Rīgas mēra amata kandidātu faktu pārbaude. Burovs, Petrovs un Cilinskis
Latvijas Radio trīs nedēļu garumā rīta programmā "Labrīt" intervē Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu sarakstu līderus par viņu plāniem pilsētas budžeta veidošanā. "Re:Check" politiķu teikto pārbauda un vērš uzmanību uz nepatiesiem apgalvojumiem, kā arī maldinošiem izteikumiem, kas izrauti no konteksta vai būtisku informāciju noklusē.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt