Sadaļas Sadaļas
Ziņu analīze
Slikta masveida Covid-19 testēšana, iespējams, ir labāka par efektīviem ierobežojumiem
Bieža masveida testēšana, lietojot lētus un ātrus, lai arī salīdzinoši neprecīzus testus, spēj strauji samazināt Covid-19 izplatību. Šādu metožu izmantošana padara nevajadzīgus stingrus ierobežošanas pasākumus visiem, ļaujot tos aizstāt ar “personīgiem” ierobežojumiem, kā arī dod iespēju minimāli iegrožot cilvēku ierasto dzīvi, liecina jauns amerikāņu zinātnieku pētījums. Vairākas valstis jau pārbaudījušas šo metodi.
Covid-19 var padarīt par dzīves pabērniem veselu jaunatnes paaudzi
Globālā finanšu krīze bija pirms desmit gadiem, taču tās sekas jūtamas arī šodien, tostarp kā zaudētas iespējas un jau pastāvošais jauniešu bezdarbs. Koronavīrusa izraisītā Covid-19 pandēmija ar ierobežošanas pasākumiem, kas apgrūtina izglītības iegūšanu, var padarīt sliktākas jau tā negatīvās tendences pašreizējiem divdesmitgadniekiem. Tāpēc ir laiks visaugstākajā politiskajā līmenī risināt potenciālās jaunās “zaudētās paaudzes” problēmas, uzskata vācu ekonomikas analītiķis.
Nāves un saslimšanas ar Covid-19 gadījumu statistika Latvijā. Ko tā patiesībā parāda
Latvijas dati par nāves gadījumiem sociālajos tīklos rada sazvērestības teorijas. Piemēram, oficiālais nāves gadījumu skaits, kuru cēlonis bijis Covid-19, aprīlī bija deviņi cilvēki, maijā – trīs, bet augustā – viens. Savukārt, ja summē ar Covid-19 mirušo skaitu, par kuru ik dienu ziņo tās pašas valsts struktūras, iznāk citi rezultāti: 15 - aprīlī, deviņi - maijā un divi - augustā. Turklāt to nāves gadījumu skaits, kuru cēlonis bijis gripa un pneimonija, ir vairākas reizes lielāks: attiecīgi 33, 34 un 31.
Kā tika privatizēts Lietuvas ««Latvenergo» analogs», un kāpēc daži Latvijā tagad nepriecājas
Latvijas valdība nav pieņēmusi lēmumu par vērtīgākā un pelnošākā valsts uzņēmuma “Latvenergo” akciju kotēšanu biržā. Bet iedomāsimies, ka tas ir noticis. Investori – tostarp tūkstoši vienkāršo cilvēku un, iespējams, personīgi jūs – iegādājušies ceturtdaļu kompānijas akciju (cerībā uz labām dividendēm!). Bet pēc kotēšanas biržā sākuma akcijas cena strauji krīt. Jūs redzat, ka jūsu “drošā uzņēmuma” akciju pakete, kurā esat ieguldījis savus sūri, grūti nopelnītos 5000 eiro, tagad maksā 4089 eiro. To pēdējā mēneša laikā piedzīvojuši “Latvenergo” Lietuvas konkurenta “Ignitis Group” akcionāri, tostarp arī Latvijā.
Vai Dziesmu svētki izdzīvos un pagalmi kļūs zaļāki? Pandēmija maina mūsu pasauli
Vai esat ievērojuši gājējus, kas viens otram garām steigšus paiet katrs pa savu ietves malu? Pandēmija mainījusi daudzus mūsu ieradumus un ne tikai. Daudziem apstājies gadiem būvētais bizness, un viņi neziņā rausta plecus, vai tas jebkad vēl būs iespējams. Dziesmu un deju svētku rīkotāji lēš, ka pat paaudzēs mantotā latviešu kopdziedāšanas tradīcija vairs nebūs tāda kā agrāk.
Vai Vjačeslavs Dombrovskis saka patiesību par 380 miljoniem «airBaltic» atbalstam
Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis paziņojis, ka Latvijas valdība nolēmusi ieguldīt "airBaltic" vairāk nekā 380 miljonus eiro un šī nauda galvenokārt tiks iztērēta, lai iegādātos lidmašīnas “Airbus”, bet tas nozīmē sildīt ekonomiku Hamburgā, kur tās tiek ražotas, nevis Latvijā. Kā parādīja “Melu detektora” pārbaude, politiķis ir kļūdījies gan attiecībā uz ieguldījumu summu, gan lidmašīnu ražošanas vietu. Tomēr ar citiem apgalvojumiem viss nav tik viennozīmīgi.
Vai «trampismam» ir potenciāls Latvijā?
Donalda Trampa uzvara ASV prezidenta vēlēšanās pirms četriem gadiem bija grūdiens populismam visā pasaulē. Viņa nepārvēlēšana šogad nenozīmē, ka “trampisms” tuvākajā nākotnē izgaisīs. Tramps atstājis pēdas gan uz ASV politiskās skatuves, gan okeāna šajā pusē, tajā skaitā Latvijā, vēsta LTV raidījums “De facto”. 
Lobēšanas atklātības likums – darbs, kas stāv nepadarīts vairāk nekā 12 gadus
13. Saeimas deputāti pieķērušies pie darba, kas stāv nepadarīts jau vairāk nekā 12 gadus. Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas paspārnē top lobēšanas jeb interešu pārstāvības atklātības likumprojekts, tomēr arī šoreiz tā tapšanas gaita nav pārāk ātra un, gadu strādājot, vēl nav pat projekta sākotnējās redakcijas, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.
Baltkrievijas represiju iespaidā ĀM aicina diskutēt par elastīgākiem noteikumiem patvēruma meklētājiem
Saistībā ar palīdzību Baltkrievijas iedzīvotājiem Ārlietu ministrija (ĀM) mudina sākt diskusijas par elastīgākiem noteikumiem patvēruma meklētājiem Latvijā, ziņo LTV raidījums “De facto”. Šāds ierosinājums nāk pēc tam, kad uz problēmām, ar kurām patvēruma meklētājiem šeit nākas saskarties, norādījuši gan brīvprātīgie, kas šiem cilvēki palīdz, gan paši baltkrievi.
Pūce un Jaunups mudina RD «Attīstībai/Par!» frakciju izslēgt nemiera cēlāju Mičerevski
Rīgas domes (RD) deputāta Māra Mičerevska publiskā izstāšanās no partijas “Latvijas attīstībai” (LA) ar skaļiem pārmetumiem partijas līderiem Edgaram Jaunupam un Jurim Pūcem pamatīgi satricinājusi apvienību “Attīstībai/Par!” (AP). Taisnojoties par Rīgas domes stāvvietu atļaujas izmantošanu, Pūce sapinās melos, kā dēļ bija spiests atkāpties no ministra amata. Tāpēc spriedze gaidāma gan AP Saeimas frakcijā, kur plāno atgriezties Pūce, gan Rīgas domē, kur LA gribētu panākt Mičerevska izslēgšanu no AP un “Progresīvo” frakcijas. 
Vienā palātā ar Covid-19 upuri. Vai no vīrusa mirušās Lienes aprūpe bijusi pavirša?
Līdz šim vistraģiskāk Covid-19 infekcija Latvijā ir skārusi Liepu ģimeni no Talsiem. Nedēļas laikā divās dažādās slimnīcās no koronavīrusa mira gan tētis, gan meita. Pēc piedzīvotā un uzklausot mirušās sievietes palātas kaimiņienes stāstīto, ģimene nolēmusi vērsties Veselības inspekcijā, lūdzot izvērtēt gan sniegto medicīnisko palīdzību, gan elementāru pacientu aprūpes trūkumu Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā.
Neveidot valsts tēlu ar skatu uz savu nabu
Latvijas valsts vienoto ārējo tēlu nav iespējams radīt bez objektīva un daudzpusīga redzējuma no ārpuses. Taču tikai sešus gadus pēc tam, kad tika izveidota Latvijas ārējā tēla politikas koordinācijas padome, beidzot tās darbā var piedalīties arī lielāko latviešu diasporas organizāciju pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt