Ziņu analīze
«Melu detektors» pārbauda «Par alternatīvu»
Latvijas Televīzija priekšvēlēšanu diskusiju ciklā “Partija fokusā” izjautā visu Saeimas vēlēšanu kandidātu sarakstus iesniegušo partiju apgabalu līderus. “Melu detektors” pēc katras diskusijas pārbauda politiķu izteikumus un vērš uzmanību uz tādiem apgalvojumiem, kas neatbilst patiesībai, nav pamatojami ar pārbaudāmiem faktiem, satur neprecīzu vai nepilnīgu un līdz ar to vienpusēju informāciju.
Aizsardzības nākotne – obligātais militārais dienests Latvijā un kopīga armija Eiropā?
Latvija no obligātā militārā dienesta atteicās 2007.gada janvārī, pilnībā pārejot uz profesionālo militāro dienestu. Bet vai tagad – pēc 10 gadiem, pēc Krievijas iebrukuma Gruzijā, Krimas aneksijas, “Islāma valsts” jeb “Daīš’” agresijas Eiropā un ASV prezidenta Donalda Trampa izteikumiem – vai tagad nebūtu laiks šo ideju atdzīvināt? Varbūt par aizsardzību jādomā plašākā mērogā un jāveido Eiropas armija?
«De facto»: Partiju solījumi mazināt valsts pārvaldi skan labi, bet var izmaksāt dārgi
Lai gan Latvija jau uz citu Eiropas Savienības dalībvalstu fona izceļas ar salīdzinoši zemu ministriju skaitu, politiķi, kuri raujas pie varas, sola to skaitu mazināt vēl un ieviest citas izmaiņas. Solījumi skan labi, bet Latvijas iedzīvotājiem var  izmaksāt dārgi, turklāt eksperte Iveta Reinholde gan norāda, ka šobrīd nav objektīvu indikāciju, kāpēc būtu jāmazina ministriju skaits.
Maķedonijas referendums par nosaukuma maiņu – uz spēles valsts nākotne Eiropā
Šī gada 30. septembrī Bijušajā Dienvidslāvijas Republikā Maķedonijā (Maķedonijā) notiks referendums par valsts nosaukuma maiņu. Referendums notiks Grieķijas un Maķedonijas valdību vienošanās rezultātā, paredzot, ka Maķedonijas jaunais oficiālais nosaukums būs Ziemeļmaķedonijas Republika. Referenduma ietvaros vēlētājiem tiks uzdots jautājums – “Vai jūs esat par dalību Eiropas Savienībā un NATO, pieņemot vienošanos starp Maķedonijas Republiku un Grieķijas Republiku?” Lai gan pašlaik vēlētāju atbalsts šim uzstādījumam nav skaidrs, referendumam ir ārkārtīgi augstas likmes, un tam aktīvi seko līdzi ne tikai Brisele, bet arī tradicionāli reģionālie spēlētāji – Krievija un Turcija. 
«Melu detektors» pārbauda «Jauno Vienotību»
 Latvijas Televīzija priekšvēlēšanu diskusiju ciklā “Partija fokusā” izjautā visu Saeimas vēlēšanu kandidātu sarakstus iesniegušo partiju apgabalu līderus. “Melu detektors” pēc katras diskusijas pārbauda politiķu izteikumus un vērš uzmanību uz tādiem apgalvojumiem, kas neatbilst patiesībai, nav pamatojami ar pārbaudāmiem faktiem, satur neprecīzu vai nepilnīgu un līdz ar to vienpusēju informāciju.
Darbaspēka eksports – kā Ziemeļkoreja apiet sankcijas
Līdzšinējie Amerikas Savienoto Valstu (ASV) un Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) centieni panākt Ziemeļkorejas kodolprogrammas likvidēšanu ar sankciju palīdzību nespēj pilnībā izskaust vienu no galvenajiem veidiem, kā Ziemeļkoreja pelna lielu daļu no savas ārzemju valūtas, tas ir, lētā darbaspēka eksportu. Par šādas shēmas esamību reizēm tiek rakstīts presē, tomēr retāk tiek apskatīts, kā tas ietekmē pašus strādniekus un kā tieši šī shēma darbojas.
Izmaiņas izglītībā - kā tās izjūt Rīgas mikrorajons Bolderāja
Bolderāja no citiem mikrorajoniem izceļas ar to, ka ir norobežota no pārējās Rīgas - to ieskauj Daugava, Buļļupe un Spilves pļavas, tāpēc izglītība citās apkaimju skolās nav viegli sasniedzama. Kamēr abās mazākumtautību skolās audzēkņu skaits ir nemainīgs, latviešu skolā ik gadu bērnu paliek mazāk. Raidījums "Īstenības izteiksme" skaidro, kā Bolderājā veicies ar pēdējo gadu izmaiņām izglītībā - skolu tīkla sakārtošanu, pāreju uz mācībām tikai valsts valodā, skolotāju algu jautājumu, sešgadniekiem un skolotāju trūkumu.
Partiju viedokļi par sadarbību ar Krieviju krasi atšķiras, par ES un NATO - vienoti
Jau pēc nedaudz vairāk kā mēneša Latvijā notiks Saeimas vēlēšanas. No tām būs atkarīga ne tikai mūsu valsts nākotne pašmājās, bet arī pasaulē. Partiju ārpolitikas nostādnes ir līdzīgas attieksmē pret Eiropas Savienību (ES) un NATO, bet dalās, kad tām tiek jautāts viedoklis par attiecībām ar Krieviju, secināts Latvijas Radio raidījumā "Īstenības izteiksme".
Brazīlijas paradokss. Progresīvi likumi nespēj atrisināt augsto sabiedrības nevienlīdzības līmeni
Brazīlija ir viena no liberālākajām Latīņamerikas valstīm, bet teju katrs valsts iedzīvotājs vēl joprojām cieš no dažāda veida nevienlīdzības. Masveida melnādaino un jaukto rašu pārstāvju diskriminācija darba vietās, dzimumu nevienlīdzība, vardarbība pret lesbietēm, gejiem, biseksuāļiem un transpersonām (LGBTQ+). Kāpēc šādas problēmas norisinās valstī, kas ir pieņēmusi progresīvus likumus, lai uzlabotu dzīves apstākļus apspiestajai un maznodrošinātajai sabiedrības daļai?
«Aizliegtais paņēmiens»: Deputāta firmā «Gandrs» māca apiet nodokļu nomaksu
Zaļo un Zemnieku savienības Saeimas deputātam Askoldam Kļaviņam piederošajā veikalā “Gandrs” potenciālajam darbiniekam piedāvāta dubultā samaksas sistēma, kas liek domāt par aplokšņu algu esamību. Turklāt uzņēmumā ir veids, kā darbinieks var iegādāties dažādas preces ārpus veikala savām vajadzībām, apejot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksu, liecina LTV raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” vasaras sākumā veiktais eksperiments.    
«Melu detektors» pārbauda partiju «Saskaņa»
Latvijas Televīzija priekšvēlēšanu diskusiju ciklā “Partija fokusā” izjautā visu Saeimas vēlēšanu kandidātu sarakstus iesniegušo partiju apgabalu līderus. “Melu detektors” pēc katras diskusijas pārbauda politiķu izteikumus un vērš uzmanību uz tādiem apgalvojumiem, kas neatbilst patiesībai, nav pamatojami ar pārbaudāmiem faktiem, satur neprecīzu vai nepilnīgu un līdz ar to vienpusēju informāciju.
«KPV LV» kandidātiem slepenā līgumā jāsola nolikt mandātu, pametot frakciju
Viens no jautājumiem, par kuru partijas “KPV LV” vadība vairās sniegt skaidru atbildi, ir par iespējamajiem sadarbības partneriem nākamajā Saeimā. Tāpēc nav saprotams, vai partijas nostāja būs pieņemama kaut vai pašiem tās kandidātiem –  potenciālajiem deputātiem. Iespējams, ar tādu nolūku tika radīts kāds konfidenciāls dokuments, par kura esamību uzzināja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.
Austrumu slimnīcai iekārtu pērk par armijas naudu
Austrumu slimnīca tiks pie jaunām iekārtām, pateicoties gan veselības budžeta pārdalīšanai no hronisko pacientu aprūpes, gan arī Aizsardzības ministrijai – par tās naudu slimnīcai pirks ultrasonogrāfu, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” . 
Nogalinātā prokurore pirms pazušanas policijai ziņojusi par draudiem dzīvībai
Pavasarī nogalinātā bijusī prokurore Biruta Loze dažus mēnešus pirms pazušanas sūdzējusies policijai par draudiem dzīvībai, ziņo raidījums “De facto”. Loze pazuda 13.martā, kad izgāja no savas mājas Mārupē. Jau daudzus gadus Loze bija pensijā un publiski par viņas dzīvi nekas nebija izskanējis. “De facto” ir zināms, ka pusotru gadu pirms vardarbīgās nāves Loze noslēgusi līgumu ar kādu Edgaru Kadiķi. Kadiķis līdz ar to mantotu māju Mārupē un apsolījis aprūpēt Lozi līdz viņas mūža beigām.
«De facto»: Kaimiņš saņēmis naudu no Meroni, mācīts «sastrādāties ar blēžiem»
Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš vairāku gadu garumā ierakstījis pats savas telefonsarunas, un tās neskaidros apstākļos noplūdušas. Daudzu privātu lietu starpā sarunās arī dzirdams, kā pašreizējais partijas “KPV LV” premjera kandidāts Aldis Gobzems mudina Kaimiņu sadarboties ar partijām, ko abi asi kritizē, lai tikai nokļūtu pie varas. Sarunas arī atklāj, ka Kaimiņš jau politiskās karjeras pirmsākumos saņēmis finansiālu labumu no Aivara Lemberga oponenta Rūdolfa Meroni cilvēkiem, ziņo LTV raidījums “De facto”.
Himalaju ledāji un klimata pārmaiņas – 21.gs. katastrofa?
Visiem ir zināms globālās sasilšanas veiksmīgākais mārketinga stāsts – Arktikas ledāju izzušana. Kaut arī ir viegli norādīt uz no ledājiem tukšām jūrām, grūtak ir izskaidrot, kā tieši neapdzīvotā Arktika atstās ietekmi uz cilvēku dzīvēm. Ir pienācis laiks runāt par Zemes „trešo polu” – vēl ar ledājiem un sniegu apsegtajiem Himalajiem, kas apgādā ar ūdeni gandrīz piekto daļu visas cilvēces un sāk izzust klimata pārmaiņu dēļ.
VIDEO: «Partija fokusā»: «Saskaņa»
Neskatoties uz visām imidža maiņām, “Saskaņa” pēdējo gadu laikā ieņem stabilu nišu Latvijas politikā. Rīgas valdošā partija, kas konsekventi ieņem arī pirmo vietu Saeimās vēlēšanas, bet vienmēr paliek opozīcijā – kaut ar ietekmīgu lomu.
Jaunākie
Interesanti