Ziņu analīze
KNAB: «Saskaņa» maksāja par Ušakovu slavinošo «Ghetto Games» līdera filmu
Pilsoniskās sabiedrības aktīvistu brīvprātīgi veidota filma ar mērķi veicināt jauniešu politisko atbildību laikā, kad krītas vēlētāju aktivitāte. Tā pirms nepilna gada tika reklamēta kustības “Ghetto Games” līdera Raimonda Elbakjana un režisora Māra Martinsona dokumentālā filma “Pārgājiens”. Tās galvenais varonis bija Nils Ušakovs un viņa ceļš “no Imantas puikas līdz Rīgas mēram”. Tomēr LTV raidījums “De facto” ziņo, ka Ušakova vadītā partija “Saskaņa” neapstrīdēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) secinājumu – filma bijusi priekšvēlēšanu aģitācija. 
Bulduru dārzkopības skolā ar vērienu tērē «neatliekamo pasākumu» līdzekļus
Bulduru Dārzkopības vidusskolā ar vērienu tērēti 1,4 miljoni eiro, kas pērn skolai piešķirti “neatliekamiem pasākumiem”. Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” ziņo, ka skola neatliekamības kārtā pirkusi pat baseina sūkņus, lai gan pats baseins nedarbojas jau kopš deviņdesmito gadu sākuma un tehniskā projekta tā atjaunošanai nav.
Naudas atmazgāšanas apkarotāji vai «pastnieki»? Kontroles dienestam vajag restartu
Pastnieks. Tā varētu dēvēt Latvijas galveno netīrās naudas legalizācijas izskaudēju Viesturu Burkānu. Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu jeb Kontroles dienestu viņš vada kopš tā dibināšanas - 20 gadus. Kāpēc pastnieks? Jo saņem ziņas par aizdomīgiem darījumiem bankās un nodod tās tālāk policijai. Dienests runā par ierobežotiem resursiem, tikmēr  amatpersonas norāda - dienestam vajag restartu. 
«Kadirovlenda»: Armija. Kādi ir Čečenijas prezidenta bruņotie spēki?
22.februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”) noteica aizliegumu ieceļot Latvijā 49 personām saistībā ar Saeimas lēmumu noteikt sankcijas pret tā saucamo “Magņitska sarakstu”. Šajā sarakstā atrodams arī Čečenijas prezidents Ramzans Kadirovs. Tas izraisīja lielu reakciju Latvijas medijos un sociālajos tīklos, kā arī Čečenijā, kur uz Rinkēviča ziņojumu atbildēja pats Kadirovs. LSM.lv sadarbībā ar jauno ārpolitikas pētnieku komandu “Status Quo” ir nolēmis veltīt rakstu sēriju Čečenijas prezidentam, lai saprastu, kāpēc pret šo cilvēku ASV ievieš sankcijas, bet “The New Tork Times” apgalvo, ka no viņa baidās pats Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Pirmais raksts ir veltīts galvenajam Ramzana Kadirova varas balstam – armijai.    
Apšauba Rīgas metodes ēku iekļaušanai graustu sarakstā
Grausti nerotā nevienas pilsētas seju. Par to šaubu nav. Tomēr galvaspilsētas pašvaldības pēdējā laika aktivitātes radījušas jautājumu, vai Rīgas dome, izmantojot pašvaldībām ar likumu piešķirtās tiesības piemērot paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmi, brīžiem nepārsteidzas, vidi degradējošu objektu sarakstā iekļaujot arī ēkas, kuras nosaukt par graustiem īsti nevar.
Melu detektors: Vai Andrejs Mamikins runā patiesību par «ABLV bank»?
No partijas Saskaņa ievēlētais Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins 24.februārī piedalījās TV24 raidījumā “Preses klubs”, kurā aizstāvēja par naudas atmazgāšanu kritizēto "ABLV bank" un nerezidentu noguldījumu piesaisti Latvijas komercbankās. Cita starpā viņš sacīja, ka "ABLV bank" ir bijusi Latvijā lielākā nodokļu maksātāja un tās iesaiste naudas atmazgāšanā nav pierādīta. “Melu detektors” pārbaudīja Mamikina teikto un secināja, ka viņam nav taisnība. 
Melu detektors: Vai premjers Māris Kučinskis saka patiesību par valdības prioritātēm?
"Cīņa pret korupciju un likuma neievērošanu, tostarp nelegāli iegūtu līdzekļu legalizāciju, ir viena no manas valdības galvenajām prioritātēm," ar šādu premjera  Māra Kučinska (ZZS) apgalvojumu premjera pārstāvji vērsās pie medijiem 23.februārī. Todien Kučinskis Briselē piedalījās Eiropadomes sēdē,  tostarp ārvalstu kolēģiem un žurnālistiem skaidrojot Latvijas bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšanu un pārmetumus par naudas atmazgāšanu "ABLV Bank".
Kā reformēt bāriņtiesas – apvienot vai pārņemt valstij?
Galvenās lēmējas bez vecāku gādības palikušo bērnu ārvalstu adopcijā ir bāriņtiesas. Iedzīvotāju un arī bērnu skaitam Latvijā sarūkot, bāriņtiesas lēnām ir spiestas apvienoties, un šāda iespēja jau vairākus gadus paredzēta likumā.
Latvijas iedzīvotāji sāk tērēt ar vieglāku roku
Lielākas summas pērn iedzīvotāji tērējuši par elektronikas precēm, būvmateriāliem, kā arī vairāk atļāvušies sevi lutināt ar kultūras, izklaides un sporta precēm. Savukārt neskaidrības rada pirkumi internetā, par kuru reālo apjomu pieaugumu var spriest tikai netieši.
Kā viesprogrammas ietekmē adopciju? Izdomāti šausmu stāsti un iespējas bērniem
Viesģimeņu programmas, kur ārpusģimenes aprūpē esoši bērni no Latvijas divreiz gadā dodas uz Ameriku pavadīt apmēram mēnesi, pēdējā laikā ir kritizētas, un apspriests ierosinājums noteikt vecuma ierobežojumus arī šīm programmām. Piemēram, ka uz ārzemēm pie viesģimenēm var doties bērni tikai no 12 gadu vecuma. Kādēļ tā? Atslēgas vārds šeit ir ārzemju adopcija. Viesošanās programmas ar to bieži vien tiek saistītas.  
«Rimšēviča lietas» versija: kukulis bijis no «Trasta komercbankas», Martinsons darbojies kā savedējs
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktais kriminālprocess pret Latvijas Bankas (LB) prezidentu Ilmāru Rimšēviču ir saistīts ar 2013.gada notikumiem un šobrīd likvidējamo "Trasta komercbanku" (TKB). Tās pārstāvji ir ierauti vairākos kriminālprocesos par naudas atmazgāšanu, un šajās Valsts policijas izmeklētajās lietās izdevās iegūt būtiskas liecības no bankas bijušās vadības loka, kas arī bija iemesls KNAB aktivitātēm, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "De facto".
Vai Irānas protestiem gaidāms jauns uzliesmojums?
Pagājušā gada decembrī Irānas otrajā lielākajā pilsētā Mašhadā iedzīvotāji uzsāka protestus pret augstajām patēriņa preču cenām un citām problēmām Irānas ekonomikā. Protestiem ātri izplatoties visā Irānā, sākotnēji radās bažas, ka tie varētu sasniegt 2009. gada “Zaļās revolūcijas” nemieru līmeni. Lai gan protesti ir norimuši, iedzīvotāju vidū tik un tā pastāv neapmierinātība, tādēļ jautājums par masu protestu atkārtošanos vēl joprojām ir aktuāls.
Jaunajām audžuģimenēm «sistēmas bērnus» nākas meklēt pašām un «bardakā»
Bardaks bērnu sarakstos, bardaks informācijas apmaiņā starp bāriņtiesām, bardaks arī saziņā ar audžuģimenēm un vienotas un labi strādājošas sistēmas trūkums – tas šobrīd raksturo sistēmu, ar ko jārēķinās topošajām audžuģimenēm. Šādi secinājis LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”, uzklausot vairāku jaunu audžuģimeņu pieredzi.
Autobusu tīklam meklē ielāpus. Kā rīkosies Vidzemē?
Īstenojot Autotransporta direkcijas priekšlikumu par sabiedriskā transporta maršruta tīkla samazināšanu, Gulbenes novadā tas saruks par 15%. Tādēļ Gulbenes novadā šobrīd meklē alternatīvas un pēta juridiskos jautājumus, kādas var būt pašvaldības iespējas nodrošināt lauku cilvēku mobilitāti.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti