Ziņu analīze
30 gadi kopš Tjaņaņmeņa slaktiņa. Vai komunistiskā Ķīnai varētu doties pretī demokrātijai?
Vīrietis izplestām rokām nostājies tanku kolonnas priekšā. „Tanku vīrs” jeb fotogrāfijā redzamais vīrietis ir kļuvis par drosmes simbolu, bet fotogrāfija kopš tās uzņemšanas brīža Ķīnā tiek cenzēta. Tā uzņemta 1989. gada 5. jūnijā. Tjaņaņmeņa laukumā. Tieši tur pirms 30 gadiem notika protesti, kas pēc armijas centieniem tos apspiest beidzās ar vairāku tūkstošu cilvēku nāvi. Šie cilvēki iestājās par demokratizāciju.
Ar ko Raimonds Vējonis paliks vēsturē? Vērtējam prezidenta 4 gadu darbu
Jau pēc mēneša – naktī uz 8. jūliju - līdzšinējā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa pilnvaras beigsies. Pēc neatkarības atjaunošanas viņš būs jau trešais prezidents, kurš netiks pie otrā termiņa. Ar ko Raimonds Vējonis paliks vēsturē? Latvijas Radio vērtēja viņa darbu aizvadīto četru gadu laikā.
Par eirokomisāra portfeli solās būt spraigas diskusijas
Par Eiropas Savienības komisāra portfeli solās būt visai spraigas diskusijas starp koalīcijas partijām, īpaši ņemot vērā salīdzinoši tuvos vēlēšanu rezultātus, kā partiju pretenzijas uz iespējām ieņemt noteiktu skaitu no augstākajiem amatiem.
Septiņi reģionu ceļi, kuri nav gatavi novadu reformai
Aplūkojot ceļus, kuri pēc iecerētās reģionālās reformas vedīs no pašreizējiem uz jaunajiem novadu centriem, LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” par vissliktākajiem atzina septiņus posmus. Tie ne tikai pašlaik ir kritiskā stāvoklī, bet daļa no tiem tādā būs arī turpmākos gadus.
«Riga.lv» un RTAB nodarbina «Saskaņas» un GKR palīgus
Aizdomas par fiktīviem darbiniekiem Rīgas domes nodibinājumos šonedēļ publiski pauda gan Valsts kontrole, gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). To pētīs tiesībsargājošās iestādes. Tomēr Latvijas Televīzijas raidījuma “de facto” rīcībā nonākusī “Riga.lv” struktūras shēma, kā arī Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica” publicētais Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) štatu saraksts jau tagad liecina: darbu šajās struktūrās bija atraduši daudzi galvaspilsētā valdošajiem spēkiem pietuvināti cilvēki. Turklāt daļa spēj to apvienot ar darba pienākumiem arī “Saskaņas” Saeimas frakcijā.
LDz sevis reklamēšanai caur sportu 1,5 gadā tērējis vairāk nekā miljonu eiro
Vairāk nekā divi miljoni eiro – vismaz tik liela ir summa, ko valstij piederošā koncerna “Latvijas Dzelzceļš” uzņēmumi pagājušajā gadā un šā gada sākumā atvēlējuši sevis reklamēšanai. Liela daļa no šīs naudas aizceļojusi uz sporta organizācijām, turklāt vairākām no tām ir labi saskatāma saikne ar Zaļo un zemnieku (ZZS) savienības politiķiem. No šīs partijas nākušais, bijušais satiksmes ministrs Uldis Augulis politisku ietekmi uz naudas dalīšanu noliedz, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.
Levita izredzes – sašķeltās «KPV LV» frakcijas rokās 
Valdošās koalīcijas partijas, izņemot “KPV LV”, Valsts prezidenta vēlēšanās apņēmušās balsot par Egilu Levitu. Pirms gala lēmumu pieņēmusi sašķeltā “KPV LV” frakcija, Levita virzītāji negrib izteikt prognozes, cik tieši balsis viņš iegūs, tomēr par diskusiju iznākumu “KPV LV” iekšienē īpaši nenervozē, šovakar vēsta LTV raidījums “de facto”.
«De facto»: RTAB nauda tikusi «Saskaņas» priekšvēlēšanu kampaņas konsultantam no Vācijas
Rīgas Tūrisma attīstības birojs (RTAB), kur pirmdien, 13. maijā, līdz ar Rīgas domi notika Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktās kratīšanas, pērn bija noslēdzis vairākus līgumus ar sabiedrisko attiecību speciālistu un lobistu no Vācijas Lucu Meieru (Lutz Meyer), par Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma  "De facto" žurnālistu noskaidroto vēsta LTV raidījums "Panorāma".
Sprādzieni Šrilankā - «trešās paaudzes» terorisms?
Otro Lieldienu rītā pasauli pāršalca ziņa par sen neredzēta mēroga teroraktiem Šrilankas galvaspilsētā Kolombo, kur sprādzienos trīs ekskluzīvās viesnīcās un divās  kristiešu baznīcās tika nogalināti teju 260 cilvēku un ievainoti 500, tajā skaitā 37 ārzemnieki. Lai gan atmosfēra Šrilankā un tās galvaspilsētā joprojām ir nokaitēta, pasaule, šķiet, jau piemirsusi pagājušās nedēļas karsto ziņu. Taču analītiķu izteikumi neļauj Lieldienu teroraktu Šrilankā pieskaitīt pie “kārtējiem” radikālo islāmistu asinsdarbiem un izskanējušie novērtējumi liek secināt, ka tie iezīmē pāreju uz jaunākās paaudzes terorismu. Vai ir pamats šādam trauksmainam apgalvojumam?
Vērtējam Pabrika padarīto Eiroparlamentā. Svārstīgs starp Latvijas un Eiropas līmeni
Bijušais un esošais aizsardzības ministrs, kā arī bijušais ārlietu ministrs un Saeimas deputāts Artis Pabriks Eiropas Parlamentu (EP) pameta, lai pēdējās Saeimas vēlēšanās kandidētu uz premjera krēslu no „Attīstībai Par!” saraksta. Pēc Pabrika ievēlēšanas Saeimā viņa vietā Briselē atgriezās divkārtējais bijušais izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Lai gan nākamais rindā uz šo amatu bija “Jaunās Vienotības” politiķis Ojārs Ēriks Kalniņš, viņš no EP deputāta mandāta atteicies, jo tika ievēlēts 13. Saeimā. Savukārt Šadurskis Saeimas deputāta mandātu neieguva, paliekot pirmais “aiz strīpas”.
«KPV LV» frakcijas deputāti vairs negrib palikt Kaimiņa ēnā
Pirms pusgada Saeimas vēlēšanās otro labāko rezultātu guvusī partija “KPV LV” piedzīvo kārtējo krīzi. Partijas līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš pēc frakcijas vadītāja Ata Zakatistova iniciatīvas nupat zaudēja amatu frakcijā. Pats Kaimiņš LTV raidījumam “De facto” apgalvoja, ka iemesls esot abu personiskās nesaskaņas. Taču vairāku partijas politiķu teiktais liecina, ka viņi vēlētos, lai “KPV LV” vairs neasociētos ar vienu līderi un redzamāki kļūtu citi deputāti.
Linkopība Latvijā praktiski iznīkusi; turas vien linu pārstrādes nozare
Lai arī veikalos linu apģērbu netrūkst, no Latvijā audzētajiem liniem austos kreklus, galdautus un gultasveļu pašreiz var atrast vien vecāsmātes pūralādē. Jau vairāk nekā 10 gadus Latvijā linu nozare ir apsīkusi un audumi, linu šķiedra un linu produkti tiek ievesti no Eiropas Savienības un citām valstīm.
Nepilnības Talsu bāriņtiesā. Ko darīt, lai visās vietvarās strādātu bērnu labā?
Valsts kontroles revīzijā par bērnu ārpusģimenes aprūpi atbildīgo iestāžu darbu spilgti iezīmējās Talsu pašvaldība, kur novada bērni bieži nonākuši bērnunamos un netika meklēti audžuvecāki. Nu Talsos bāriņtiesas sastāvs teju pilnībā nomainīts un situācija esot uzlabojusies. Savukārt iecere bāriņtiesas nodot valsts pārraudzībā ātru risinājumu nesniegšot. Tā vietā jāstiprina un jāizglīto institūcijas un vecāki, un jādod precīzas vadlīnijas, norāda nozares biedrībās.
Vērtējam Kalnietes padarīto Eiroparlamentā. Aktīva ārpolitikā, Eiropas un Krievijas attiecībās
Bijusī Latvijas vēstniece ANO un Francijā, vēlāk Latvijas ārlietu ministre. Sandra Kalniete Eiropas Parlamentā (EP) ir jau divus sasaukumus. Pirmo reizi, pirms desmit gadiem, Eiropas Parlamentā viņu ievēlēja no „Pilsoniskās savienības”. Uz otro termiņu – no "Vienotības" saraksta. Sandra Kalniete bijusi nu jau likvidētās partijas „Jaunais laiks” biedre un no šī saraksta ievēlēta Saeimā, tad iestājās partijā „Pilsoniskā savienība”, kas vēlāk apvienojās ar partiju „Vienotība”.
Ekskluzīvie «grausti». Vai jauna shēma nodokļa apiešanai?
Pēdējo divu gadu laikā daudziem miljonu vērtiem namiem, tirdzniecības centriem un viesnīcām Rīgā un Jūrmalā strauji kritusies ēkas vērtība, kas nozīmē, ka ēku īpašnieki nekustamā īpašuma nodokli par tām var maksāt mazāk. LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” vēta, vai tā ir objektīva parādība vai namu īpašnieku un ēku vērtētāju masveida shēma, lai apietu nodokļus.
Jaunākie
Interesanti