Latvijā
Maija beigās un jūnija sākumā notiks «Riga Pride»
Lai iestātos par iekļaujošu un saliedētu Latvijas sabiedrību, no 29. maija līdz 4. jūnijam Latvijas galvaspilsētā notiks "Riga Pride", informēja LGBT un viņu draugu apvienības "Mozaīka" valdes loceklis Kaspars Zālītis. 
Liepājā satiksmes pārkāpumus fiksēs mākslīgais intelekts
Otrdien, 21. martā, Liepājā, Ūliha un Robežu ielas krustojumā atklās Latvijā pirmo transporta monitoringa sistēmu, kas identificē situāciju, kādā tiek šķērsots krustojums un vai tiek ievēroti luksoforu aizliedzošie sarkanās gaismas signāli.
Paplašinās Daugavpils Psihoneiroloģiskā slimnīca
Valdība ir atbalstījusi Veselības ministrijas ieceri pārņemt no Daugavpils pašvaldības bijušās un jau daudzus gadus neeksistējošās Onkoloģiskās slimnīcas ēku. Šī ēka nonāks Daugavpils Psihoneiroloģiskās slimnīcas (DPNS) pārvaldīšanā. 2021. gadā tika pabeigta Aknīstes psihoneiroloģiskās slimnīcas un DPNS apvienošana, kā rezultātā iestādei Daugavpilī arī bija nepieciešamas papildu telpas. Aug arī psihiatrijas pacientu skaits, bet ārstu – trūkst.
Ārsti cer uz naudu esošajam alkoholisma ārstēšanas plānam bez pacientu maksas par slimnīcu
Lai mazinātu alkohola lietošanas likstu, Veselības ministrija (VM) izstrādājusi vairākas likuma izmaiņas, kas skars dzērienu marķējumu, reklamēšanu, atlaides un akcijas. Taču narkologi uzsver, ka daudz būtiskāk ir beidzot iedzīvināt valdības jau pieņemto plānu par ārstēšanu, kas ietver pacientu atbrīvošanu no iemaksas par slimnīcu, valsts kompensētā zāļu saraksta pārskatīšanu un pusaudžu ārstēšanu. Pagaidām šim plānam valsts naudu nav piešķīrusi.
Ierēdņiem veselības apdrošināšana ir, bet daudzi mediķi un skolotāji «laipni lūgti rindā pie ārstiem»
Rindās, lai saņemtu valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, jāgaida pat gads, taču tās var apiet, ja par vizīti pie speciālista var samaksāt no savas kabatas vai arī to sedz veselības apdrošināšana. Taču arī ar polisēm situācija nav vienlīdzīga, piemēram, valsts pārvaldē, arī Izglītības un zinātnes ministrijas un Veselības ministrijas darbiniekiem polises ir, bet divu lielāko slimnīcu mediķiem un daudziem pedagogiem – apdrošināšanas nav, izpētīja LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens".
«Kuldīgas dome ļoti aktīvi lika sludinājumus» – topošā ģimenes ārste no Rīgas strādās Kurzemē
Līdzīgi kā daudzviet Latvijas reģionos – arī Kuldīgas novadā ģimenes ārstu trūkst. Pērn te strādāja 18, bet šogad 15, paredzams, ka kļūs vēl mazāk. Jaunie ģimenes ārsti par savu darbavietu pārsvarā izvēlas Rīgu vai Pierīgu. Tomēr rīdziniece Dace Sudraba izvēlējusies iet pretēju ceļu. Šobrīd viņai Kuldīgā ir sākusies prakse, bet novada ģimenes ārstu rindas viņa papildinās pēc pusotra gada. 
Brīvprātīgie ugunsdzēsēji Dienvidkurzemes novadā dāvanā saņem padomju laika glābšanas auto
Pirmdien Dienvidkurzemes novada brīvprātīgie ugunsdzēsēji saņēma trīs Valsts meža dienesta dāvinātas padomju laika automašīnas. Iepriekš savu laiku nokalpojušie glābšanas auto tika nodoti metāllūžņos, bet konkrētie trīs transportlīdzekļi joprojām esot labā tehniskā stāvoklī. Latvijā darbojas simtiem brīvprātīgo ugunsdzēsēju, bet viņiem trūkst tehnikas, lai vēl ātrāk nokļūtu notikumu vietā. 
Ukrainā karojošie latvieši: Latvijā veidotie maskēšanās tīkli jāpin precīzāk
Līdzīgi kā ierakumu sveces Ukrainai, kas dažbrīd lietas nepareizi, arī maskēšanas tīkli jāpin precīzāk. Pretējā gadījumā tie kara laukā būs ne tikai nederīgi, bet pat bīstami. Ukrainā karojošie latvieši atzīst, ka tīklu krāsu toņi ir neprecīzi, audumi smagi un mezgli sieti nevietā. Arī Preiļos un citviet konstatētas kļūdas, tādēļ organizēta nodarbība, kur kopā ar ekspertiem apgūts, kā pareizi veidot kvalitatīvus un tieši kara apstākļiem piemērotus maskēšanās tīklus.
Rīgu no smiltīm un putekļiem cer attīrīt mēneša laikā, sakops arī parkus
Kopumā šajā ziemas sezonā Rīgā izkaisīti aptuveni 300 tonnu kaisāmā materiāla. Pašvaldība jau sākusi tīrīt ielas no smiltīm un putekļiem, kas palikuši pēc ziemas, dažviet pilsētā tas jau ir izdarīts, taču darba tempu ietekmējot laikapstākļi, kuru dēļ uzkopšana pilsētā var kļūt ilgāka. Darbus plānots pabeigt mēneša laikā.
Pedagogu arodbiedrība prasīs likumos nostiprināt politisko atbildību par neizpildīto
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) gatavojas trīs dienu streikam un protesta akcijai, pieprasot algu pieauguma grafiku un slodžu sabalansēšanu, tikmēr nozares ministrija sola algu grafiku pieņemt līdz streika datumam. LIZDA arī prasīs Saeimas deputātiem likumā nostiprināt politisko atbildību, kas iestātos, ja politiķi un amatpersonas nepildītu likumā rakstīto.
Ukrainā aptur Latvijas iedzīvotājus apkrāpušo telefonkrāpnieku tīklu
Šā gada 15. martā, sadarbojoties Valsts policijai ar Ukrainas tiesībsargājošām iestādēm, tika pārtraukta kādas starptautiskas organizētas noziedzīgas grupas darbība. Krāpnieciskā shēma tika realizēta, izmantojot zvanu centru tīklu, kas atradās Ukrainā un kura viena mēneša apgrozījums, iespējams, pārsniedza 128 000 eiro. Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka lielākā daļa cietušo ir Latvijas iedzīvotāji, informēja Valsts policija.
Svarīgākais šobrīd