Latvijā
Par spīti iespējamam aizliegumam ASV vēstniecība Latvijā izkāra varavīksnes karogu
Līdz šim gadam ikgadējā "LGBT praida mēneša" laikā ASV diplomātiskās pārstāvniecības visā pasaulē mastā līdzās ASV zvaigžņotajam karogam uzvilka varavīksnes karogu, lai parādītu savu solidaritāti. Šogad šādas akcijas nācies saskaņot, bet Vašingtona visos gadījumos atteikusi, ziņo mediji. Vairāku valstu vēstniecības, tostarp Latvijā, aizliegumu pārkāpa vai vismaz centās to apiet, raksta Rus.Lsm.lv.
Višķos seniori pulcēsies uz festivālu «Saulei pretī mūžu ejot»
Ar mērķi atbalstīt sociālās integrācijas procesu un iepazīstināt sabiedrību ar senioru māksliniecisko kolektīvu darbību, svētdien, 16.jūnijā, Daugavpils novada Višķos norisināsies 17. Latgales novada senioru dziesmu un deju festivāls “Saulei pretī mūžu ejot”, kas ik gadu notiek kādā no Latgales novadiem.
«Kustība Par!» kongresā apņemas turpināt virzīt pretrunīgi vērtētus likumprojektus
Partija "Kustība Par!", kura Saeimā un valdībā pārstāvēta apvienībā "Attīstībai /Par!", sestdien kongresā vērtēja paveikto, secinot, ka kļuvuši par nozīmīgu Latvijas politikas daļu. Partija sola neatkāpties no iecerētā un turpinās virzīt izskatīšanai Saeimā sabiedrībā pretrunīgi vērtētus likumprojektus, kuriem pagaidām nav parlamenta vairākuma atbalsta. Kustības tuvāko plānu sarakstā ir arī turpināt reģionālo un veselības reformu, kā arī tikt pie varas Rīgā.
Otreiz atklātajā Atašienes pilskalnā veikti arheoloģiskie izrakumi
Krustpils novada Atašienē šodien notiek Latvijā pirmā Arheoloģijas diena. Latvijas Arheologu biedrība nolēmuši pievienoties kolēģiem Francijā, kur šādas dienas notiek jau desmito reizi, lai iepazīstinātu sabiedrību tuvāk ar arheoloģijas zinātni. Atašienes Kultūras namā diena sāksies ar četrām lekcijām par arheoloģiju un tās nozīmi, savukārt dienas otrā daļa turpināsies Atašienes pilskalnā, kurā šajā nedēļa profesora Jura Urtāna vadībā notikuši arheoloģiskie izrakumi.
Par godu Valsts robežsardzes simtgadei stāda ozolus
Valsts robežsardzei šis ir ļoti zīmīgs gads – tiek svinēta robežsardzes simtgade. Tam par godu visa gada garumā Latvijā notiks virkne daudzveidīgu pasākumu. Vienā no tiem robežsargi Rēzeknē iestādīja simbolisku ozolu aleju.     
Cēsīs piestāj Igaunijā rekonstruētais bruņuvilciens «Brīvība»
Cēsu stacijā piektdien, 14. jūnijā, piestāja viens no populārākajiem Igaunijas simtgades projektiem – rekonstruētais bruņuvilciens “Brīvība”. Kaimiņi igauņi to gada garumā jau apskatījuši vietās, kur norisinājās Neatkarības kara cīņas. Atzīmējot Cēsu kauju simtgadi, tiek uzsvērta nozīmīgā sadarbība ar igauņiem, norādot, ka šāds bruņuvilciena sastāvs pirms 100 gadiem Cēsīs radīja drošības sajūtu.     
Vienota tautas atmiņa par deportācijām. Latvijā piemin komunistiskā genocīda upurus
Visā Latvijā notika atceres pasākumi, kas veltīti Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai, godinot Latvijas iedzīvotāju, kuri 1941. gada 14. jūnijā tika deportēti uz Sibīriju. Latvijas Valsts arhīva dati liecina, ka 1941. gada 14. jūnija deportācijās Latvija zaudēja vairāk nekā 15 425 iedzīvotājus, viņu vidū latviešus, ebrejus, krievus, poļus, no kuriem 3751 bija bērns vecumā līdz 16 gadiem. Cilvēki joprojām atminas šo traģisko Latvijas vēstures dienu un negrasās to aizmirst.
Par kokaīna realizēšanu aiztur VUGD amatpersonu
Par iespējamu narkotisko vielu glabāšanu realizācijas nolūkā un realizēšanu Iekšējās drošības birojs (IDB) aizturējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonu, informēja birojā.
Apgabaltiesa atstāj spēkā notiesājošo spriedumu par pensionētās prokurores Lozes slepkavību
Rīgas apgabaltiesa 13.jūnijā paziņoja saīsināto spriedumu krimināllietā, kurā par pensionētās prokurores Birutas Lozes slepkavību uz apsūdzēto sola sēdies Edgars Kadiķis, ar šo apgabaltiesas nolēmumu spēkā atstāts pirmās instances tiesas spriedums, ar kuru Kadiķim piespriesti 15 gadi aiz restēm un divus gadus ilga probācijas uzraudzība, aģentūra LETA uzzināja tiesā.
Daugavpils Universitāte māca skolotājiem karjeras konsultēšanu un sabiedrības drošību
Nupat noslēdzies Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iepirkums uz mācību pakalpojumu pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmu apguvei. To vidū, kas cels pedagogu profesionālo kompetenci, ir arī reģionālo augstskolu mācībspēki. Daugavpils Universitāte nodrošinās programmu “Sabiedrība un cilvēka drošība” un “Pedagogs karjeras konsultants” īstenošanu.
Jaunākie
Interesanti