Latvijā
«Tautas panorāma» Ķengaragā: Kas Rīgā darāms?
Kas rīdziniekiem savā pilsētā patīk, bet kuras lietas jaunajiem Rīgas domes deputātiem būs jāmaina? Skatījums uz lietām un steigšus risināmiem jautājumiem katrā galvaspilsētas apkaimē dzīvojošajiem atšķiras. Otrdien, 4. augustā, "Tautas panorāma" devās uz Ķengaragu.
Svētku laikā Aglonas bazilikas tuvumā tirdzniecība būs liegta
Aglonas novada dome sadarbībā ar drošības dienestiem lēmusi, ka Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos 14. un 15. augustā bazilikas tuvumā nenotiks tirdzniecība, tāpat būs liegti vairāki tūrisma pakalpojumi. Lai arī pirms un pēc svētku galvenajām dienām tirgoties drīkstēs, interese par to ir maza un pagaidām atļaujas nav izsniegtas. Savukārt vietējais tūrisms, salīdzinot ar citiem gadiem, ir kļuvis krietni pieprasītāks.
«Mūžīgo bērnu» asistentiem atalgojumu varētu celt līdz 608 eiro
"Mūžīgo bērnu" asistentiem atalgojumu varētu celt līdz 608 eiro par slodzi, to piedāvā Labklājības ministrija (LM). Kā zināms, asistenti trūkst, jo valsts atbalsts ir nepietiekams. Līdz ar to šādu aprūpi ir spiesti īstenot tuvinieki. Šobrīd divarpus tūkstošiem bērnu ar invaliditāti Latvijā ir nepieciešama īpaša aprūpe. Asistenta pakalpojumu izmanto aptuveni tūkstotis. Un pieejamais atbalsts šādai aprūpei ir vien 313 eiro.
LTV: KNAB vaino bijušo ģenerālprokuroru Kalnmeieru informācijas noplūdē Jelgavas prokurores kukuļošanas lietā
Bijušajam ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, iespējams, būs jāstājas tiesas priekšā par neatļautu ziņu izpaušanu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis prokuratūrai no cita krimnālprocesa izdalītu lietu, kurā, pēc Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošas neoficiālas informācijas, rosina Kalnmeieru apsūdzēt saistībā ar informācijas noplūdi Jelgavas prokurores kukuļošanas lietā.
Pie Maltas un Aknīstes sākas ceļu remontdarbi
Trešdien, 5. augustā, uz autoceļa Viļāni–Ružina–Malta (P59) sāks atjaunot segumu posmam no krustojuma ar autoceļu Silmala–Kruki (V582) līdz Maltai, informēja "Latvijas Valsts ceļi".
Jūnijā 15,5 % darbinieku strādāja attālināti
Beidzoties ārkārtējai situācijai valstī, samazinājies attālināti strādājošo īpatsvars. 2020. gada jūnijā 15,5% (117 100) darbinieku 15–74 gadu vecumā strādāja attālināti, kas ir par 2,7 procentpunktiem (18 800) mazāk nekā maijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes darbaspēka apsekojuma rezultāti.
Vairākas partijas aicina Rīgas pagaidu administrāciju nepieņemt politiskus lēmumus
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās startējošo politisko spēku – Nacionālās apvienības un Latvijas Reģionu apvienības, "Jaunās Vienotības", Jaunās konservatīvās partijas, "Attīstībai/Par" un "Progresīvie" – pārstāvji uzskata, ka vēlēšanu priekšvakarā nebūtu pieļaujami esošās Rīgas domes pagaidu administrācijas lēmumi, kas skartu pašreizējās Rīgas domes pārvaldes struktūru konceptuālās un funkcionālās pakļautības izmaiņas, paziņojumā medijiem informēja politiskie spēki. 
Viņķele: Ja klātienes mācības neizraisīs jaunu Covid-19 vilni, ierobežojumus mīkstinās vēl
Valdība turpinās pakāpeniski mīkstināt Covid-19 ierobežošanas pasākumus, nākamnedēļ Veselības ministrija piedāvās lemt par mazākiem ierobežojumiem sabiedriskās ēdināšanas sektorā, bet, ja skolas gaitu atsākšanās neizraisīs otru Covid-19 vilni, septembra vidū varētu mazināt arī pulcēšanās ierobežojumus, Latvijas Radio pastāstīja Veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstība/Par!”).
Vides konsultatīvā padome arvien iebilst Dabas aizsardzības pārvaldes reformai
Vides konsultatīvā padome joprojām ir pret Vides ministrijas virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz dabas aizsardzības un kontroles pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam (VVD). Jautājums izskatīts atkārtotā darba grupā, taču vides organizācijas arvien nav guvušas atbildes par rīkojumā uzdotās reformas iemesliem. DAP vadība izglītības funkciju apvienošanā problēmas nesaskata, taču bažījas par ekspertu trūkumu, pārdalot citas funkcijas VVD.
Ko galvaspilsētai sola «Gods kalpot Rīgai» un Oļegs Burovs?
Partija “Gods kalpot Rīgai” un tās priekšgājēja LPP/LC Rīgas domes valdošajā koalīcijā bijusi vairāk nekā 10 gadus. Galvaspilsētas ārkārtas vēlēšanās pirmo reizi startēs atsevišķi no partijas „Saskaņa”. GKR par prioritāti izvirzījusi visu lielo tiltu un maģistrālo ceļu sakārtošanu, partijas Rīgas mēra amata kandidāts Oļegs Burovs solījis dažu gadu laikā atrisināt problēmu ar rindām uz bērnudārziem un novērst mākslīgi sadārdzinātus rēķinus par “Rīgas namu pārvaldnieka” nodrošinātajiem pakalpojumiem.
Strenču pusē lācis nobiedē ogotājus
Jūlijā Strenču pusē lācis nobiedēja ogotājus, Latvijas Radio pastāstīja vietējā laikraksta “Ziemeļlatvija” galvenā redaktore Ingūna Johansone.
Jaunākie
Interesanti