Latvijā
Baldones pagastā uziet 30 mucas ar nezināmu vielu; notikusi noplūde
Baldones pagastā Latvijas Universitātes (LU) Saimniecības pārvaldes garāžas ēkā atrasta 31 muca ar dažādām potenciāli bīstamām ķīmiskām vielām, liecina informācija Baldones pašvaldības mājaslapā. No vienas mucas notikusi lokāla noplūde, Latvijas Radio pastāstīja Valsts vides dienestā (VVD).
Liepājā uzbūvēta pirmā «Kaķu māja»
Liepājā īstenots “Kaķu māju” pilotprojekts. Ar Liepājas novada fonda un Liepājas domes vides daļas atbalstu biedrība “Latvijas vairogi” ir izgatavojusi divas kaķu mājas, kas atbilst pašvaldības izstrādātajiem ieteikumiem un dzīvnieku labturības principiem. No koka veidotais pirmais kaķu namiņš jau uzstādīts pie vienas no Liepājas daudzdzīvokļu mājām. 
AT senatore lūdz deputātiem papildu informāciju par ierosināto Kalnmeiera pārbaudi
Saeimas deputātiem, pēc kuru rosinājuma sākta pārbaude, vai ir pamats ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbrīvošanai no amata, lūgts precizēt savu pieprasījumu, sniedzot konkrētāku informāciju saistībā ar iesniegumā minētajiem secinājumiem. LTV "Panorāmas" sazvanītie deputāti apstiprināja, ka noteikti iesniegs nepieciešamo informāciju.
Aizkrauklē diasporas bērni satiekas vasaras nometnē «Daugavas stāsti»
Aizkrauklē šonedēļ  jau trešo reiz notiek vasaras nometne diasporas bērniem ''Daugavas stāsti''. Nometnē 38 bērni no astoņām valstīm gan uzlabo latviešu valodas prasmes, gan arī nedaudz iepazīst savu vecāku dzimteni.  Projekta idejas autore ir Itālijas latviete, kuras dzimtas saknes meklējamas Aizkrauklē. 
TV tornim veic pretkorozijas apstrādi; tuvākajos mēnešos tas iegūs svaigu izskatu
Pēdējās dienās sociālos tīklus pāršalcis satraukuma vilnis – kas notiek ar Zaķusalas televīzijas torni? Vai tiešām nolemts to pārkrāsot baltu? Kā skaidro Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes loceklis Mariss Mežgals, šobrīd televīzijas tornim tiek veikta plānveida pretkorozijas apstrāde, bet tuvākajos mēnešos tornis iegūs jaunu, svaigu izskatu.
Ventspils novadā arheoloģiskajos izrakumos meklē vēstures liecības
Par cilvēces senāko laiku vēsturi mēs uzzinām no liecībām, kuras uzietas arheoloģisko izrakumu rezultātā. Ventspils novadā pašlaik tie tiek veikti divās vietās – pie Medību pils Popes muižas teritorijā un pie kāda milzīga akmens Tārgales pagastā. Pirmie atradumi jau apkopoti, bet – kā saka Ventspils muzeja vēsturnieks Armands Vijups – tikai laiks rādīs, vai izdosies uziet kādas būtiskas vēstures liecības.
Lai veicinātu vēlmi lasīt grāmatas, Kazdangas parkā ierīko vasaras bibliotēku
Mūsdienu tehnoloģijas ir būtiski ietekmējušas bērnu un jauniešu lasītprasmi un interesi par grāmatām, aizvien samazinot apmeklētāju skaitu bibliotēkās. Lai veicinātu bibliotēkas pakalpojumu pieejamību un vēlmi lasīt grāmatas, kā arī sadarbotos, veidojot savstarpējos dialogus dažādās radošajās nodarbībās, šovasar Aizputes novada Kazdangas pagastā izveidota vasaras āra bibliotēka. Tā ir publiski pieejama ikvienam, kas vēlas lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku.
Tuvējo novadu iedzīvotāji iebilst pret dabasgāzes termināļa izbūvi Skultes ostā 
Uzņēmums “Skulte LNG Terminal” Skultes ostā iecerējis būvēt dabasgāzes termināli ar tiešu cauruļvadu savienojumu Inčukalnā. Šo projektu neatbalsta vairāki simti Krimuldas, Limbažu, Sējas un Saulkrastu novada iedzīvotāji, kuriem ir bažas par termināļa negatīvo ietekmi uz vidi. Līdz šim jau bijušas vairākas sabiedriskās apspriešanas, bet uz visiem iedzīvotāju jautājumiem uzņēmuma pārstāvji nav spējuši atbildēt.
Prezidents un kultūras ministrs apņemas vispirms tikt galā ar krīzi Latvijas Radio
Vispirms jātiek galā ar ugunsgrēku Latvijas Radio, tad domāsim par sabiedriskajiem medijiem kopumā – par šādu darbības plānu vienojušies Valsts prezidents Egils Levits un par mediju nozari atbildīgais kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība). Latvijas Radio darbinieku prasīto atalgojuma palielinājumu no septembra gan Puntulis vēl joprojām nesola, norādot, ka bumba pagaidām ir Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) laukuma pusē. Tā neesot iesniegusi trūkstošo līdzekļu pieprasījumu, kas, pretēji sākotnēji solītajam, liedzis šo jautājumu jau šonedēļ skatīt valdībā.
Pilnībā asfaltēts reģionālais ceļš no Augšlīgatnes līdz Skrīveriem
Pabeigti būvdarbi uz autoceļa Augšlīgatne–Skrīveri (P32) posmā no krustojuma ar autoceļu Tīnūži–Koknese (P80) līdz Skrīveriem (61,27.-71,27. km) un līdz ar to viss reģionālais autoceļš P32 no Augšlīgatnes līdz Skrīveriem ir klāts ar asfalta segumu, informē uzņēmumā "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
Pašvaldības reformā grib apriņķus un vairāk naudas no valsts; ministrija reformu turpina
Pašvaldības ir izstrādājušas alternatīvu piedāvājumu teritoriālajai reformai, mudinot to virzīt uz decentralizāciju, tostarp piedāvā veidot apriņķus, ļaut pašvaldībām brīvprātīgu apvienošanos un vairāk naudas no valsts. Piedāvājumu izstrādājuši trīs Latvijas zinātnieki, kas jau iepriekš sadarbojušies ar pašvaldību organizācijām vai ir to algoti.
Iekšlietu ministrija: Valsts materiālās rezerves ilgstoši atstātas novārtā
Valsts materiālās rezerves tiek veidotas un uzkrātas, lai ārkārtas situācijās būtu iespējams atbalstīt dažādu iesaistīto dienestu darbu. Šī gada sākumā pieņemts jauns likums, kas atkarībā no materiālu grupas pārdalījis atbildību par materiālo rezervju uzturēšanu dažādām ministrijām. Iekšlietu ministrija (IeM), kuras pārraudzībā ir galvenais rezervju uzraugs – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), norāda, ka rezerves ilgstoši bijušas atstātas novārtā.
«Binders» uz autoceļiem pie Neretas sācis būvdarbu defektu labošanu
Kompānija SIA "Binders" būvdarbu garantijas ietvaros sākusi defektu labojumus uz reģionālā autoceļa Jēkabpils–Lietuvas robeža (Nereta) (P75) posmā no Neretas līdz robežai (56,09.-60,50. km) un uz vietējā autoceļa Nereta–Sleķi (V961) posmā pie Neretas (0,0.-1,2. km), informēja "Latvijas Valsts ceļi" (LVC). 
Jaunākie
Interesanti