Latvijā
Sarunās par aprūpes slimnīcu izveidi Rīgā ministrija un dome kopīgu valodu vēl nerod
Rīgā šobrīd ir trīs universitātes slimnīcas, no tām divas ir pieaugušajiem – Rīgas Austrumu un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas. Universitātes slimnīca ir augstākā līmeņa veselības aprūpes ekselences centrs, kurā būtu jāizmeklē un jāārstē paši sarežģītākie un retākie gadījumi. Tomēr šobrīd Rīgā nav zemāku līmeņu slimnīcu, tādēļ universitātes slimnīcām jāuzņemas visu rīdzinieku aprūpe. Veselības ministrija kopā ar Rīgas Domi turpina sarunas par aprūpes slimnīcu izveidi, tomēr absolūtas vienprātības šajā jautājumā abām pusēm pagaidām vēl nav.
Zaļā domāšana Smiltenes pusē: par 1300 eiro tapis «hobitu namiņš» dzīvošanai arī ziemā
Vai ir iespējams uzcelt māju, kurā var dzīvot arī ziemā, neņemot bankas kredītu un  izlietojot tikai 1300 eiro budžetu? Tie, kuriem ir nācies būvēt savu māju, noteikti iebildīs, ka tas nav iespējams, bet šāda ēka ir tapusi Smiltenes novada „Lejas Varicēnos”. Māja gan vizuāli ir citāda, nekā esam ieraduši redzēt privātmājas, drīzāk to varētu saukt par „hobitu namiņu" un būvēta tā ir tikai no koka, salmiem un māla. Vēl interesants fakts, ka galvenā mājas cēlāja ir saimnieku Krīgeru 15 gadus vecā meita. 
Grib pievilkt jostu zāļu lieltirgotājiem; diskusijas var ievilkties
Pirmās reakcijas pēc Veselības ministrijas paziņojuma, ka vienošanās par jauniem zāļu uzcenojuma principiem jāpanāk līdz pavasarim, liecina, ka nozarē pārmaiņas grib novilcināt. Lai samazinātu medikamentu cenas, kas Latvijā nereti mēdz būt augstākas nekā Lietuvā un Igaunijā, jāsamazinās farmācijas biznesa apetītei, īpaši lieltirgotāju daļā, secināja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”. Tomēr atteikties no ienākumiem neviens īsti negrib.
Rīgas strūklaku apkope pēc nonākšanas privātās rokās ievērojami sadārdzinās
Pirms diviem gadiem Rīgas domes Mājokļu un vides departaments nolēma Rīgā esošo strūklaku uzturēšanu, apkopi un remontu nodot ārpakalpojumā, taču kopš tā brīža izdevumi par strūklaku uzturēšanu un remontu ievērojami pieauguši. Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” ziņo, ka strūklaku ikdienas apkope, kā arī remonta darbi uzticēti uzņēmējam Renāram Rutkim, kurš ir sens Rīgā valdošās koalīcijas kompanjons un iekūlies ne vienā vien skandālā.
Rīgas domes koalīciju atkal gāž strīdi par ietekmi
Gāzēji tiek nogāzti paši, bet savu gāzēju sola gāzt nākamnedēļ. Tāda šī nedēļa izvērtās Rīgas domes vadībai, kurā nu vismaz pagaidām ir palicis viens pats mērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai"). Anna Vladova (“Saskaņa”) un Druvis Keins (deputātu bloks “Rīgai!”) atteicās atsaukt savus parakstus zem Burova demisijas pieprasījuma, tāpēc Burovs ar dažiem frakcijas biedriem atbalstīja opozīcijas ierosināto vicemēru atlaišanu. Līdz ar to ir sabrukusi kārtējā Rīgas domes koalīcija pēdējo mēnešu laikā.
Skolotāju piesaistīšanai plāno valdībā apstiprināt profesionāļu izglītības programmu
Lai risinātu samilzušo pedagogu trūkumu Latvijas skolās, tuvāko nedēļu laikā dos startu jaunai skolotāju izglītības programmai. Tā skolām piesaistīs dažādu nozaru profesionāļus, kas vēlas mainīt dzīvi un kļūt par skolotājiem. Ministru kabinets otrdien varētu skatīt ziņojumu par darba vidē balstītas skolotāju studiju programmas sagatavošanu, kas paredz jau 2020. gada rudenī mācību iestādēs visā Latvijā ievest 100 jaunus profesionāļus. 
Saeimas namā plāno pamatīgu remontu, daļu telpu jau liegts izmantot
Saeimas galvenajā ēkā jau 2020. gadā varētu notikt pamatīgi būvdarbi, jo eksperti secinājuši, ka atsevišķas telpas nav drošas izmantošanai, turklāt no tām arī ir jāiznes mēbeles. Pagaidām gan vēl nav skaidrs, cik remonts varētu izmaksāt. Jēkaba ielas 11. nama kapitālais remonts iepriekšējo reizi veikts pirms 40 gadiem, taču arī ne visā ēkā un ne visām konstrukcijām. 
Kunga Kristīšanas svētkus Dagdā svin ar iegremdēšanos iesvētītos ūdeņos
Pareizticīgie un vecticībnieki svētdien, 19. janvārī, svin Kunga Kristīšanas svētkus. Šajā dienā Lielā ūdens iesvētīšanas kārta notiek ne vien baznīcās, bet arī ezeros, upēs un dīķos. Daudziem ticīgajiem neatņemama tradīcija ir iegremdēšanās iesvētītajos ūdeņos, lai attīrītu savu dvēseli. Jau vairākus gadus šo tradīciju piekopj arī Dagdā.
Izdodas novilkt no sēkļa pie Ventspils palikušo baržu
Divas dienas risinājās glābšanas operācijas priekšdarbi, lai novilktu no sēkļa baržu Ventspils novada Jaunupē. Svētdien vēlu vakarā liellaivu no sēkļa izdevās novilkt, Latvijas Radio informēja Jūras spēku pārstāve Līva Veita.
Purvciemā avārijas stāvoklī esošo kanalizācijas tīklu neviens negrasās pārbūvēt
Kad iekšpagalmā esošas kanalizācijas avārijas dēļ Purvciemā kādā daudzstāvu nama applūda pagrabs, avārijas dienests problēmu risināja vairākas dienas, jo “sistēmā bija liela izmēra svešķermenis”. Šajā rajonā ārējās komunikācijas nav “Rīgas ūdens” kompetencē un avārijas stāvoklī esošo kanalizācijas tīklu pie mājas no jauna neviens negrasās izbūvēt, ziņoja LTV raidījums  “4. studija”
Levits pērn pieņēmis četrus iedzīvotājus. Kā var tikties ar valsts augstākajām amatpersonām?
Kā iespējams pieteikties vizītē pie valsts augstākajām amatpersonām – Valsts prezidenta, premjera un Saeimas priekšsēdētājas, vai tas vispār iespējams?  LTV raidījums “4. studija” noskaidroja, ka pie valsts augstākajām amatpersonām nokļūt nav nemaz tik neiespējami - ir vajadzīgs tikai ļoti būtisks iemesls, lai tas notiktu. Un, lai arī cik neticami tas neizklausītos, visreālākā iespēja tikties personīgi iedzīvotājiem ir ar Valsts prezidentu.   
Pļaviņās invalīdiem piešķir sociālo dzīvokli ļoti sliktā stāvoklī; vietvara problēmu neredz
Lidijas kundze Pļaviņās ir nonākusi neapskaužamā situācijā – pašvaldība kundzei, kura nespēj pati pārvietoties, piešķīra sociālo dzīvokli, kurš ir ļoti sliktā stāvoklī un pēc viņas draudzenes vārdiem – “zem jebkuras cilvēka cieņas”. Pašvaldība problēmas nesaredz, bet Tiesībsarga birojā atzīst – pašvaldību izpratne par cilvēka cienīgo mājokli Latvijā ir ļoti atšķirīga, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Operatīvie dienesti zvanītāja atrašanās vietu nākotnē varēs noteikt precīzāk un ātrāk
Apritējuši pieci gadi, kopš neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu var sazvanīt, ne tikai zvanot uz 113. To iespējams izdarīt arī caur lietotni „E-veselības punkts”. Zvanot caur šo lietotni, dispečeram būs redzama precīza zvanītāja atrašanās vieta. Tāpat lietotnē redzama medpunktu karte un iespējams sazvanīt ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni un pievienot ģimenes ārsta kontaktus.
Rīgā un galvaspilsētas apkaimē «Rail Baltica» trases posmā pēta grunti
Jau vairākas dienas Rīgā un galvaspilsētas apkārtnē strādā speciālistu brigādes, kas urbj zemi. Viņi nevis meklē naftu, bet pēta grunts sastāvu vietās, kur plāno celt “Rail Baltica” dzelzceļu. Rezultāti ļaus projektētājiem saprast, kur un kā labāk būvēt un izvietot tiltus, tuneļus, uzbērumus un trokšņu sienas.

Atrast vietu, kur notiek ģeotehniskās izpētes darbi, nav grūti. Jāmeklē, no kurienes nāk skaņa. Strādnieki stāsta, ka urbšanas tehnika un speciālistu darbs bieži piesaista vietējo iedzīvotāju interesi. Rīgā un galvaspilsētas apkārtnē vienlaikus strādā vairākas šādas brigādes, kas urbj dažādās iepriekš izvēlētās vietās. “Rail Baltica” posmā, kurā ietilpst arī Rīga, ir nedaudz vairāk kā 70 tādu punktu. 
Kārķos atklāj renovēto ugunsdzēsēju depo
Barikāžu laika noskaņās Kārķos svinīgi atklāts renovētais ugunsdzēsēju depo. Valkas novada pašvaldības īstenotajā projektā par brīvprātīgo ugunsdzēsēju veiktspējas uzlabošanu, glābēji tikuši arī pie jauna aprīkojuma. To atklāšanas pasākumā lika lietā dažādos paraugdemonstrējumos.
Mežaparkā plāno nojaukt 50 gadus vecu koka ēku; kultūras mantojuma sargi iebilst
Vietējie iedzīvotāji ir satraukti, ka tuvākajā laikā ir plānots nojaukt pirms vairāk nekā 50 gadiem celto Mežaparka koka arhitektūras pērli. Apsaimniekotāji “Rīgas meži” skaidro, ka ēka jau faktiski kļuvusi par graustu un tai nav īpaša statusa, savukārt kultūras mantojuma sargi uzstāj, ka jau pirms vairākiem gadiem atzinuši - ēka jāatjauno pēc iespējas tuvāk vēsturiskajam izskatam.
Jaunākie
Interesanti