Latvijā
Taps plāns lielu un nozīmīgu objektu evakuācijai «X stundā»
Nākotnē ir jāsakārto glābšanas iestāžu sadarbība un amatpersonu tiesiskā aizsardzība attiecībā uz viņu pieņemtajiem lēmumiem. Tāds secinājums otrdien, 15. oktobrī, izskanēja Saeimas apakškomisijā, kurā vērtēja šovasar notikušo Stradiņa slimnīcas evakuāciju. Sēde notika aiz slēgtām durvīm, un tajā pārrunāta arī nepieciešamība biežāk rīkot praktiskas mācības lielu un nozīmīgu objektu evakuācijā.
Strenčos iecienīta publiskā pirts, kuras remontam pašvaldībai nav naudas
Jau apmēram 60 gadus, kopš Strenčos ir uzbūvēta un darbojas sabiedriskā pirts, tās izskats un iekārtojums nav mainījies. Pašvaldībai nav lieku līdzekļu tās kapitālajam remontam, ik pa laikam tiek veikti vien nelieli kosmētiski uzlabojumi, taču, kā atzinuši pirts apmeklētāji, tieši tās autentiskums ir tas, kas piesaista. Ik nedēļas nogali pirti vienas dienas laikā apmeklē ap simts cilvēku, un viņu vidū ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet daudzi arī no citām vietām.
Eglaines ciema iedzīvotāji nobažījušies par pasta nodaļas slēgšanu
Ilūkstes novada Eglaines ciems var palikt bez pasta nodaļas. Ar šādu paziņojumu pie vietējiem iedzīvotājiem vērsās uzņēmuma "Latvijas pasts" pārstāvji. Īpaši satraucoša šī ziņa ir vecāka gadu gājuma cilvēkiem, kuriem pasta neesamība ievērojami apgrūtinās dažādu pakalpojumu saņemšanu.
Nesen remontēts ceļš Tukuma novadā kļuvis par biedu autovadītājiem
Pēc ceļa virsmas atjaunošanas darbiem uz reģionālā autoceļa P131 par Tukuma novada Sēmes pagasta automašīnu pazīšanas zīmi kļuvis sabojāts auto stikls. Darbu veicējs – uzņēmums ”Latvijas Autoceļu uzturētājs” (LAU) – atzīst, ka šoreiz pieļauta tehnoloģiska kļūda, ko izlabot varēšot tikai nākamajā sezonā.
FOTO: Atklāj rekonstruēto ceļa posmu pie Bērzkroga
Otrdien, 15. oktobrī, svinīgi atklāts pārbūvētais Vidzemes šosejas posms pie Bērzkroga. Darbi šeit sākās pērn augustā, un pēc gada šajā vietā pilnībā pārbūvēti aptuveni septiņi kilometri ceļa. Būvdarbus šajā posmā veica uzņēmums no Igaunijas, kam šis ir pirmais tik vērienīgs projekts ārpus savas valsts. Būvniecības kopējās izmaksas ir 10,5 miljoni eiro, ko līdzfinansē Eiropas Savienības Kohēzijas fonds.
Saeimā meklē risinājumu dzīvokļu piešķiršanai bāreņiem
Bāreņiem un bērniem, kuri palikuši bez vecāku gādības līdz 24 gadu vecumam, likums paredz tiesības saņemt pašvaldības dzīvokli vai pabalstu mājokļa īrei. Taču praksē pašvaldībām trūkst dzīvokļu, bet pabalsta apmēri ir niecīgi. Tāpēc Saeimas apakškomisijā spriests, kā palīdzēt bez vecākiem palikušajiem jauniešiem tikt pie mājokļa.
Konkursu uz amatiem NEPLP pagarinās līdz 20. novembrim
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija otrdien, 15. oktobrī, slēgtajā sēdes daļā nolēma pagarināt konkursu uz amatiem Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) līdz 20. novembrim. Par to Latvijas Radio informēja komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš no "KPV LV".
Eiropas Dzimumu līdztiesības indeksā Latvija ieņem 18.vietu
Latvija ir 18. vietā starp Eiropas dalībvalstīm dzimumu līdztiesības ziņā. Šādi dati ir Eiropas Dzimumu līdztiesības institūta otrdien, 15. oktobrī, publiskotajā Eiropas Dzimumu līdztiesības indeksā 2019, paziņojumā medijiem informēja Labklājības ministrija.
Ministrija konstatējusi trūkumus mamogrāfijas pakalpojuma sniegšanā; darbu sola uzlabot
Apjomīgā projektā Veselības ministrija plāno uzlabot mamogrāfijas pakalpojuma kvalitāti. Veselības ministre Ilze Viņķele no "Attīstībai/Par!" Latvijas Radio informēja, ka jau pērn Veselības inspekcija veikusi valsts apmaksātā skrīninga – mamogrāfijas - snieguma pārbaudi. Kopumā tika pārbaudītas 26 ārstniecības iestādes. Secināts, ka virknē iestāžu ir problēmas - Mamogrāfijas attēli veidoti nekvalitatīvi.
Ar fotoradariem pastiprināti veiks OCTA polises un tehniskās apskates kontroli
Lai skaidrotu sabiedrībai Obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļu apdrošināšanas (OCTA) un tehniskās apskates savlaicīgas veikšanas nepieciešamību,  kā arī mazinātu to autovadītāju skaitu, kas neiegādājas OCTA vai neveic transportlīdzekļa tehnisko apskati, tiks īstenota sociāla kampaņa, kuras laikā vairāki fotoradari visā Latvijā veiks OCTA un tehniskās apskates kontroli ārpuskārtas režīmā - neatkarīgi no transportlīdzekļu braukšanas ātruma.
Jaunākie
Interesanti