Latvijā
Mīnukuģa «Rūsiņš» karavīri: Dažās jomās Latvija ir pārāka par citām NATO dalībvalstīm
Pēc piecu mēnešu ilgas misijas trešdien, 12. decembrī, Liepājas ostā atgriezās mīnukuģis “Rūsiņš”. To svinīgi sagaidīja Jūras spēku vadība un karavīru ģimenes. Galvenie uzdevumi bija mīnu meklēšana un to likvidēšana ne tikai Baltijas jūrā, bet pat aiz Ziemeļu polārā loka, kā arī starptautiskas pieredzes gūšana. Secinājumi – Latvija ir konkurētspējīga ar citām NATO dalībvalstīm un ir jomas, kurās tā pat pārāka. 
Bērnu psihiatrijas jomā trūkst speciālistu; jaunie mediķi šādu profesiju neizvēlas
Viena no lielākajām problēmām bērnu garīgās veselības ārstēšanā joprojām ir bērnu psihiatru trūkums, trešdien, 12. decembrī, Tiesībsarga biroja ikgadējā konferencē pauda eksperti. Situāciju nepieciešams risināt ātri, jo jau šobrīd bērnu psihiatru skaits ir mazs, taču jaunie mediķi neizvēlās šo profesiju, tāpēc arī turpmākajos gadus situācija neuzlabosies.
E-nosūtījumu sistēma pagaidām pusgatava
No 1. janvāra arī ārstu nosūtījumi pie speciālistiem un uz izmeklējumiem būs elektroniskā veidā, atvieglojot ārstu darbu. Taču pagaidām ģimenes ārsti e-veselības sistēmā redz daudz apgrūtinājumu un nesaprot, kā ar tik neizstrādātu programmu varēs darboties. Tās izstrādātāji gan taisnojas, ka pašlaik viss notiek testa režīmā, dizains atšķirsies un arī ārstu padomus ņems vērā. Jaunajam pakalpojumam jābūt pieejamam jau pēc 20 dienām.
«Jaunā Vienotība» gatava uzņemties iniciatīvu valdības veidošanā
Partiju apvienība "Jaunā Vienotība" ir gatava sākt konsultācijas ar pārējām 13. Saeimā iekļuvušajām centriski labējām un eiropeiskām partijām, lai noskaidrotu, vai ir stabils vairākums, kas varētu vienoties par topošās valdības kopīgi darāmajiem darbiem. To pēc "Jaunās Vienotības" valdes sēdes žurnālistiem sacīja politiskā spēka priekšsēdētājs un premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš.
DAP: Mežu kvalitāte Latvijā ir zemāka, nekā sākotnēji domāts
Mežu biotopu kvalitāte Latvijā ir zemāka, nekā sākotnēji domāts. Tikai 8,4% mežu vērtējami kā izcilas kvalitātes biotopi. Turklāt tie ir izkaisīti un sadrumstaloti, kas neveicina tajos esošo reto un jutīgo sugu ilglaicīgu pastāvēšanu, informēja Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP).
Cigaretes veikalos plāno «paslēpt» un izsniegt pēc pircēja lūguma
Tabakas izstrādājumi un citi smēķēšanas produkti veikalos vairs nebūs pircējiem redzami un tos varēs iegādāties tikai pēc cenu lapas, paredz grozījumi tabakas aprites likumā, kurus izskatīšanai Saeimā trešdien, 12. decembrī, nolēma virzīt Sociālo un darba lietu komisijas deputāti.
Ušakovs atstādina Bemhenu no «Rīgas satiksmes» vadītāja amata
Saistībā ar korupcijas apkarotāju izmeklēšanu par “Rīgas satiksmes” autobusu iepirkumu pilsētas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa") atstādinājis Leonīdu Bemhenu no "Rīgas satiksmes" valdes priekšsēdētāja amata, bet Bemhens turpinās pildīt ierindas valdes locekļa pienākumus.
Partijas gaida prezidenta lēmumu par nākamo premjera kandidātu
Politiskās partijas gaida Valsts prezidenta paziņojumu pēc otrdien noritējušās sarunu kārtas. Konsultācijās Valsts prezidents vaicāja partiju viedokli par bezpartejiska kandidāta izvēli premjera amatam. Taču apvienības „Attīstībai/Par!” paziņojums par atbalstu „Jaunās Vienotības” Ministru prezidenta kandidātam Krišjānim Kariņam kļuva par jaunu pavērsienu valdības veidošanas sarunās.
NMPD mediķis: Darbinieku aizplūšana jāsaista ar zemo atalgojumu un lielo darba slodzi
Nedaudz vairāk kā pirms mēneša veselības aprūpes nozari satricināja krīze. Par ārkārtas situācijas izsludināšanu paziņoja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Rīgas reģionālais centrs. Ārkārtas situācijas iemesls – darbinieku trūkums un nespēja nodrošināt pietiekamu brigāžu skaitu. Šis lēmums lika domāt ārkārtas situācijai atbilstoši un drīz vien tika izlemts - lai situāciju nedaudz uzlabotu, dienestā varēs strādāt plašāks mediķu loks. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģiona darbinieks Rafaels  Ciekurs norāda uz nepārprotamu saistību starp darbinieku trūkumu, kas ir ārkārtas situācijas iemesls, un darbinieku atalgojuma apjomu un nesamērīgi lielajām slodzēm, kas jāstrādā.
Dabas skaitīšanas otrajā sezonā apsekots pusmiljons hektāru, daudz pētīti meži
Noslēgti dabas skaitīšanas otrās sezonas lauka darbi, kuros dabas skaitītāji apsekojuši 500 tūkstošus hektāru teritorijas. Apsekojumu rezultātus šobrīd ir saņēmuši tikai zālāju biotopu īpašnieki, bet tuvāko mēnešu laikā rezultātus saņems arī ūdens biotopu īpašnieki, pārējie tos saņems līdz 2021. gadam. Projekta laikā Dabas aizsardzības pārvaldes eksperti uzgājuši gan daudzas retas un jaunas dabas vērtības, kā arī konstatētas vairākas biotopu aizsardzības problēmas.
LTV: KNAB veicis kratīšanu arī Rīgas domē
Korupcijas novēršanas un apkarošanas (KNAB) birojs otrdien, 11. decembrī, veicis kratīšanu arī Rīgas domē, to Latvijas Televīzijai (LTV) apstiprināja Rīgas vicemērs Andris Ameriks ("Gods kalpot Rīgai"), kas šobrīd pilda arī mēra pienākumus.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti