Latvijā
Rīgas mikrorajonos tirgotas narkotikas, izmantojot slēpņus
Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas par narkotisko vielu neatļautu pirkšanu, glabāšanu un realizēšanu lielā apmērā aizturējušas trīs personas – narkotisko vielu pircējus un tirgotāju. Noskaidrots, ka narkotisko vielu apritei izmantoti slēpņi.
Goda aizskaršanas lietā Ušakovs, iespējams, izmantojis administratīvos resursus
Pēc mēneša Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa sola paziņot spriedumu lietā, kurā nu jau atstādinātais Rīgas mērs Nils Ušakovs no «Saskaņas» vērsies pret savu skaļāko opozicionāru Vilni Ķirsi no «Vienotības». Ušakovs uzskata, ka viņa godu un cieņu aizskāris domes sēdē Ķirša paziņotais, ka Ušakovs ir Rīgas korupcijas seja. Tomēr tiesvedība atklāj arī pazīmes, ka Ušakovs sevis privātai aizstāvībai varētu būt izmantojis domes resursus.
Ziemeļkoreja izmēģinājusi jaunu taktisko ieroci
Ziemeļkorejas mediji paziņojuši par jauna taktiskā ieroča izmēģinājumu, ko pārraudzījis līderis Kims Čenuns. Šis ir pirmais šāds izmēģinājums, kopš sarunas ar Vašingtonu par Ziemeļkorejas kodolprogrammu nonākušas strupceļā. Jau trešdien Vašingtonas Stratēģisko un starptautisko pētījumu centrs ziņoja, ka Ziemeļkorejas galvenajā kodolobjektā notiek aktivitāte, kas varēt būt radioaktīvo materiālu pārstrādāšana kodoldegvielā. To apliecinājuši satelīta attēli.
Uzņēmēju pasūtīts pētījums: Taras depozīts minimāli mainīs kopējo atkritumu apjomu
Pēc uzņēmējus pārstāvošās Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) pasūtījuma veiktajā pētījumā noskaidrots, ka piedāvātā iepakojuma depozīta sistēma attieksies uz mazāk nekā 0,1% no kopējā atkritumu apjoma valstī, bet sistēmas ikgadējās izmaksas tiek prognozētas desmit reižu lielākas nekā patlaban esošā atkritumu apsaimniekošanas sistēma. Turklāt atkritumu pārstrādes rādītāji uzlabošoties vien pavisam niecīgi.
Skolotāju arodbiedrības vadītāja: Ministre spēlējas ar uguni
Atsakoties grozīt Ministru kabineta noteikumus attiecībā uz skolotāju algām, ko pieprasījusi Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), izglītības ministre spēlējas ar uguni, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga.
Aglonas novada pašvaldība saredz izdevīgumu pievienoties Daugavpilij, nevis Preiļiem
Aglonas novada pašvaldība plāno rīkot iedzīvotāju aptauju, lai noskaidrotu, kā iedzīvotāji redz turpmāko Aglonas novada pašvaldības nākotni pēc administratīvi teritoriālās reformas. Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas iezīmētajā kartē Aglonas novads kopā ar Riebiņu un Vārkavas novadu tiek pievienots Preiļu novadam, taču pašvaldība tomēr sliecas domāt, ka novadam būtu izdevīgāk apvienoties ar Daugavpils vietvaru.
Ceturtdienas pēcpusdienā Pierīgā gaidāma īpaši intensīva satiksme
Dodoties Lieldienu brīvdienās, ceturtdiena, 18. aprīlī, autobraucējiem Pierīgā jārēķinās ar īpaši intensīvu satiksmi, vietām tā var būt palēnināta. Dodoties virzienā no Rīgas uz Siguldu un tālāk pa Vidzemes šoseju, ir jāņem vērā, ka satiksme posmā no Garkalnes līdz Sēnītei notiek pa vienu joslu un braukšanas ātrums tur ir samazināts, informēja valsts AS "Latvijas Valsts ceļi". Mudina autovadītājus savlaicīgi plānot braucienus un izvēlēties tiem laiku ārpus sastrēgumstundām.  
Atbrīvo Rīgas 1. slimnīcas iepirkumu lietā aizturētos
Lietā par iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dokumentu viltošanu Rīgas 1. slimnīcas iepirkumos atbrīvotas visas trīs Rīgas 1. slimnīcas lietā aizturētās personas, toskait slimnīcas valdes loceklis Genādijs Sevastjanovs. Gan viņam, gan abiem pārējiem otrdien aizturētajiem piemērots aizdomās turētā statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Latvijas Televīzijai (LTV) kļuvis zināms, ka lietā iesaistīts arī Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietā apsūdzētais Aleksandrs Kreicers.
Līvānu novadu vietvaru reforma varētu neskart
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sākotnējā piedāvājumā apvienošana paredzēta lielai daļai Latvijas pašvaldību, tomēr ir dažas, kuras novadu reforma neskar. Pašreizējo teritoriju saglabās arī Līvānu novads.
Zem Subates baznīcas atrod kara laikā paslēptu zvanu
Ilūkstes novada Subates katoļu baznīcā atrasts 19. gadsimta sākumā izliets bronzas zvans, kurš bija paslēpts zem baznīcas grīdas Otrā pasaules kara laikā. Zvanu noslēpa vietējie iedzīvotāji ar mērķi paglābt no iznīcināšanas.
Jaunākie
Interesanti