Latvijā
Politiski represētā Doroņina-Lasmane: Mums nekā netrūkst un mēs esam bagāti
Latvijas iedzīvotājiem nekā netrūkst un mēs esam bagāti, intervijā Latvijas Televīzijai sacīja politiski represētā Lidija Doroņina-Lasmane. Kas ir tas spēks, kas palīdz palīdz tad, kad šķiet - ka spēka vairs nav? Kā izturēt, kad šķiet, ka viss ir pret tevi? Un – tik un tā spēt ziedot savu dzīvi valsts labā? Par to stāstīja Doroņina-Lasmane.
VIDEO: Saeimas svinīgā sēde Nacionālajā teātrī
Par godu Latvijas Republikas proklamēšanas simtajai gadadienai Saeima svētdien, 18.novembrī sanāk uz svinīgo sēdi Latvijas Nacionālajā teātrī – vietā, kur pirms simt gadiem dibināta Latvijas valsts.
Mūrniece: Latvijas neatkarība ir neticams notikums
Pasaules vēsturē ir grūti atrast precedentu, ka tauta, kas tik ilgi ir bijusi okupēta, spēj pacelties no pelniem un atjaunoties, tādējādi Latvijas neatkarība ir brīnums un neticams notikums, valsts neatkarības simtgadei veltītajā svinīgajā Saeimas sēdē, teica 13. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība (NA)).
Ingrīda Meierovica: Mums jāapzinās, ka mēs dzīvojam brīnišķīgā vietā
Daži izcili cilvēki dažos izšķirīgos brīžos Latvijas labā ir spējuši paveikt ko tādu, par ko tos pieminēs, kamēr vien pastāvēs Latvija un latvieši. Tāds bija arī Zigfrīds Anna Meierovics. Viņa vedekla Ingrīda Meierovica uzsver, ka šodienas Latvijas cilvēkiem ir būtiski, ka mēs varam dzīvot vienā brīvā valstī, runāt savā valodā, izšķirt savu likteni. Un cilvēkiem jāapzinās, ka mēs dzīvojam brīnišķīgā vietā.
Ulmanis: Nākamajā simtgadē Latvijai drošāk jārunā ar visu pasauli
Nākamajā simtgadē Latvijai skaļāk un drošāk jārunā par lietām, kas interesē ne tikai Latviju, bet arī visu pasauli, uzskata pirmais pēckara Valsts prezidents Guntis Ulmanis. Valsts atjaunošana pēc padomju okupācijas nozīmēja arī prezidenta instititūcijas atjaunošanu. Ulmanis sarunā ar Latvijas Televīziju atminas pirmās izjūtas amatā un runā par galvenajiem savas prezidentūras darbiem.
Kā izskatās galds pie kura tika pasludināta Latvijas valsts?
Daudziem ir savas ģimenes leģendas par īpašām lietām, kas izdzīvojušas daudzus gadu desmitus un slēptas no svešām acīm. Mums visiem kopā tāda lieta ir kāds it kā vienkāršs galds, pie kura vairāk nekā 90 gadus studenti un profesori – Latvijas mākslas pasaules grandi zīmējuši. Tas ir galds, pie kura tika pasludināta Latvijas valsts.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti