Latvijā
Novadu reformas dēļ jau ap 30 pašvaldību varētu vērsties Satversmes tiesā, tomēr sākotnējā bravūra noplok
Lai gan ar draudiem par administratīvi teritoriālās reformas piedāvāto pašreizējo variantu doties uz Satversmes tiesu klajā nākušas dažas pašvaldības, piemēram, Liepāja un Ozolnieki, līdzīgus lēmumus varētu pieņemt nu jau ap 30 vietvaru. Tik daudz domju ir lēmušas nepiekrist Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvājumam tikt iekļautām lielāku novadu teritorijās. No dumpinieciskāko pašvaldību argumentiem ir secināms, ka tās negrib dalīties ar saviem labumiem, jo apvienojoties nāktos stutēt ne tik turīgās kaimiņu teritorijas. Tomēr Satversmes tiesa būšot galēja rīcība, tagad saka pašvaldības.
Valsts policija izvērtē skolu vides drošību
Valsts policijai noziedzības novēršana nepilngadīgo vidū ir viena no prioritātēm. Ņemot vērā, ka nepilngadīgie bērni lielu daļu laika pavada izglītības iestādē un tur veic gan pārkāpumus, gan ir cietušā lomā, Valsts policija, sadarbojoties ar izglītības iestāžu vadību, vērtē mācību vides drošību.
«De facto»: No «Rīgas kartes» miljonus pelnījis ar «Gods kalpot Rīgai» politiķiem saistīts uzņēmējs
Pirms desmit gadiem ieviestā Rīgas sabiedriskā transporta elektronisko norēķinu sistēma ir atkarīga no diviem lieliem piegādātājiem, kurus kontrolē ar “Rīgas kartes” darbinieku Aleksandru Brandavu ("Gods kalpot Rīgai") saistīts uzņēmējs. Par to liecina “e-talonu” apkalpojošajā SIA “Rīgas karte” šovasar veiktais audits, ar kuru izdevās iepazīties Latvijas Televīzijas raidījumam “de facto”. 
Audits: Par «e-talona» sistēmas uzstādīšanu maksāja 195 eiro stundā
“Rīgas satiksmes” meitas uzņēmumā “Rīgas karte” atrodami nepamatoti uzcenojumi, tehnikas dīkstāve un astronomiskas stundas likmes, kas padsmit reizes pārsniedz nozarē pieņemtās. Pie šādiem secinājumiem nonācis “Rīgas kartes” audits, ziņo Latvijas Televīzijas (LTV) traidījums “de facto”. 
Deputātam Gobzemam piederējusi deklarācijā nenorādīta māja
Saeimas deputātam Aldim Gobzemam divus gadus piederējusi māja, ko viņš nav norādījis valsts amatpersonas deklarācijā. Īpašumā ikdienā mitinās deputāta māte, un senāk manīts uzturamies arī viņa patēvs Edgars Strods, bijušais “Latvijas Valsts ceļu” valdes loceklis, kuru pirms divām nedēļām aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), noskaidrojis Latvijas Televīzijas raidījuma “de facto” veidotāji. 
Rīgas domes Satiksmes departaments aicina ziņot par bedrainām brauktuvēm
Rīgas ielu katastrofālais stāvoklis ir daudz apspriests, ielu uzturētāji cenšas uz brauktuves esošās bedres aizlāpīt, kas beigu beigās dažu labu galvaspilsētas ielu ir novedis tādā stāvoklī, ka vairs jau nevar saprast, kur ir jauns ielāps, kur vecs.  Ne par visām ielām atbild pašvaldība, taču domes Satiksmes departaments aicina iedzīvotājus aktīvi ziņot par neatbilstošā stāvoklī esošajām brauktuvēm.
Bērniem nav ierobežojumu pirkt aptiekās zāles; uzsver farmaceitu atbildību
Kāda raidījuma skatītāja stāstīja, ka viņas dēls – 14 gadus vecs pusaudzis – savā viedtālrunī tik daudz skatoties filmas, ka skolas laikam atsākoties, kļuvis grūti koncentrēt redzi mācībām, jo sāpējušas acis. Taču par savu problēmu viņš konsultējies nevis ar vecākiem vai mediķiem, bet ar skolasbiedriem, kuri viņam ieteikuši acu pilienus.
Arvien vairāk autovadītāju saņem sodus par mobilā tālruņa izmantošanu pie stūres
Arvien vairāk autovadītāju saņem sodus par mobilā tālruņa izmantošanu pie stūres, informē Valsts policijā. Pēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pētījuma datiem – aptuveni 70 procentu autovadītāju izdara šādu pārkāpumu. Izplatījies arī paradums viedtālrunī īsināt sastrēgumos pavadīto laiku. No šīs nedēļas par šiem pārkāpumiem tiek piešķirts viens soda punkts. Tomēr joprojām liela daļa autovadītāju paliek nesodīti.
Novadu reformas perspektīvas: Strenču novads
Kuram novadam ar kuru apvienoties izdevīgāk? Tas ir jautājums, ko uzdod daudzviet Latvijā. Bet vissarežģītākā situācija, šķiet, izveidojusies ar Valku. Valdība to ieplānojusi kā vienu no ekonomiskās attīstības centriem. Bet pētnieki saka – Valka šim statusam vispār nekvalificējas. Novadu reforma, kā zināms, paredz vairāk nekā trīskārt samazināt pašvaldību skaitu no 119 uz 36. Ko tas dotu? Izvēloties pa vienam novadam Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē un Latgalē situāciju centās noskaidrot Latvijas Televīzija.
Noslēdzoties «Rīgas konferencei», diskusiju centrā demokrātija un populisms
Jautājumi par demokrātijas stāvokli un populisma izplatību bija starp galvenajām diskusiju tēmām, sestdien noslēdzoties ikgadējai „Rīgas konferencei”. Sociālie mediji ļāvuši cilvēkiem daudz aktīvāk paust savu politisko gribu, taču tas radījis jautājumu par demokrātiskās gribas un saprātīguma attiecībām, secināja Latvijas prezidents Egils Levits. Savukārt bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga norādīja, ka mūsdienu sabiedrības ir kļuvušas tik daudzslāņainas, ka ir jāpārdomā politisko partiju būtība.
Vīna darītavā Durbē - sulu spiešanas laiks
Durbe ir mazākā pilsēta Latvijā, kurā darbojas tikai viens ražošanas uzņēmums. Tā ir neliela vīna darītava. Tās saimniece desmit gados ir spējusi attīstīt ražošanu, iekarot vietējo tirgu un gūt augstu novērtējumu Baltijas vīndaru konkursos. 
Jaunākie
Interesanti