Latvijā
Ministre: Tikai 10 skolas stingro Covid-19 noteikumu dēļ atteikušās no mācībām klātienē
Līdz 30. novembrim skolām bija jāievieš visai stingri ierobežojumi: sejas maskas skolotājiem un lielāka distance, mācību telpās vismaz trīs kvadrātmetri katram skolēnam. Skolās uzsver, ka gatavi pielāgoties, lai varētu kaut daļu stundu noturēt klātienē. No 583 izglītības iestādēm Latvijā 10 ir izvēlējušās attālināto mācību procesu, bet vairāk nekā 500 ir atradušas iespēju noturēt mācības klātienē, vairāki desmiti - daļēji klātienē.
Plaisas griestos un caurumi grīdā. Reportāža no trijiem Valsts policijas iecirkņiem
Latvijas policijas iecirkņu izskats cietušos var šokēt pat vairāk nekā pārdzīvota zādzība, vienas iecirkņa apmeklētājas vārdiem, “nevar saprast, kur nokļuvi – policijā vai cietumā”. Nolupušas sienas ar caurumiem, nodilušas grīdas, caurumi grīdā un sienās, elektroinstalācija no padomju laikiem – tik bēdīgu skatu atklāja raidījums “Aizliegtais paņēmiens”, apmeklējot trīs policijas iecirkņus. Iekšlietu ministrija problēmu apzinās, bet nākamā gada budžetā nauda ieguldījumiem policijas telpās nav paredzēta. 
Koalīcija vienojas pārtraukt Stūra mājas izsoli
Valdību veidojošo partiju koalīcijā panākta vienošanās pārtraukt Stūra mājas izsoli, medijus informēja Nacionālo apvienību pārstāvošais Imants Parādnieks, kurš ir premjera padomnieks demogrāfijas jautājumos.
Uz Jelgavas šosejas trūkst gājēju pāreju pie autobusu pieturām
Uz šosejas A8, kas savieno galvaspilsētu ar Jelgavu, autobusu pieturas ir ik pēc pāris kilometriem, taču drošas gājēju pārejas – tikai lielākajās apdzīvotajās vietās. Citviet, dodoties uz autobusu, nākas šķērsot visas četras šosejas braukšanas joslas. Gājēju drošība gan arī turpmāk palikšot tikai pašu ziņā, jo cilvēku šajās vietās esot pārāk maz, lai izveidotu dārgus, bet drošus divlīmeņu šķērsojumus.
Eksperti valdības rīcībspēju saista ar papildu ierobežojumu pieņemšanu un izskaidrošanu
Premjers Krišjānis Kariņš no “Jaunās Vienotības” nācis klajā ar plašāku ierobežojumu plānu cīņai ar Covid-19 izplatību. Valdības vadītājs līdz ar Valsts prezidentu un Saeimas priekšsēdētāju ir vienisprātis, ka jāatgriežas pie vienlīdz stingriem ierobežojumiem. Vienlaikus politikas vērotāji līdzšinējo valdības komunikāciju vīrusa ierobežošanā uzskata kā neveiksmīgu un norāda: svarīgi, cik vienoti valdība spēs komunicēt par jaunajiem ierobežojumiem.
Valdība lems par ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 11.janvārim
Valdība lems par ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 11. janvārim, paziņoja premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”), kurš pirmdien, 30. novembrī, tikās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu  un Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (Nacionālā apvienība). Amatpersonas pārrunāja plānu stingrāku ierobežojumu ieviešanai Covid-19 izplatības apturēšanai.
Liepājā vienota pieeja skolu darbam: pirmās klases klātienē; satura apjoms saruks
Liepājā pašlaik izdevies rast vienotu pieeju izglītības iestādēs saistībā ar ierobežojumiem. Pirmajās klasēs iespēju robežas tiek saglabāts klātienes mācību process. Līdz ar to skolās, kur nav nepieciešamā telpu apjoma, klases dalīsies grupās. Ierobežojumu laikā samazinās mācību satura apjomu. Līdz ar to stundas notiek obligātajos mācību priekšmetos, pārējo priekšmetu apguvi katra skola organizē savu iespēju robežās. 
Stradiņa slimnīca: Daži pacienti atsakās no Covid-19 testa
Stradiņa slimnīcā ir bijuši gadījumi, kad slimnīcā citu saslimšanu vai problēmu dēļ nonākušie pacienti atsakās no Covid-19 testa, un šādā gadījumā viņus uzskata par inficētiem ar koronavīrusu un ievieto Covid-19  nodaļā, LTV “Rīta panorāmā” atklāja slimnīcas galvenā ārste Eva Strīķe.
Rēzeknes skolās ievieš mācības divās maiņās, dala klases un daļu priekšmetu māca attālināti
Lai apturētu Covid-19 infekcijas tālāku izplatību Latvijā, no pirmdienas, 30. novembra, noteikti stingrāki ierobežojumi izglītības jomā, tostarp noteikts, ka skolās vienam audzēknim ir jānodrošina trīs kvadrātmetru liela platība, bet skolotājiem arī stundās jālieto sejas maskas. Rēzeknes skolās šo jautājumu risina dažādi – sākot ar mācībām divās maiņās un beidzot ar pāriešanu uz attālinātajām apmācībām.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt