Latvijā
Daudzi svētceļnieki Aglonā uz svētkiem nepaliks un uzreiz dosies mājās
Ceturtdien Aglonā ierodas arī svētceļotāju grupas, kas vairākas dienas vai pat nedēļas pavadījušas ceļā un lūgšanās. Pirmo gadu daudzi no šiem gājējiem pēc paveiktajiem kilometru simtiem uz pašiem svētkiem nepaliks. Viņi Krusta ceļu un Svēto misi skatīsies attālināti, mājās vai savā draudzē, ievērojot drošību.
REPORTĀŽA: Aglona viesus gaida piesardzīgi
Piektdien un sestdien Aglonā ticīgie pulcēsies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos. Līdz šim Aglonā nav atklāts neviens ar Covid-19 inficēts cilvēks, tāpēc gaidāmos tūkstošus te gaida ar bažām.
«Tautas panorāma» Āgenskalnā: Kas Rīgā darāms?
Atšķirībā no citām Rīgas apkaimēm Āgenskalnā iedzīvotājiem mirdz acis. Ļoti daudz ko jau ir izdevies mainīt ielās un namu pagalmos, tieši pateicoties pašu iniciatīvai un vēlmei dzīvot drošāk. Tiesa, priekšā vēl daudz lielu pārmaiņu, bet bez iedzīvotāju aktīvas rīcības diez vai tās notiktu.
Aptauja: 29% rīdzinieku gribētu dzīvot citur Latvijā
Gandrīz trešdaļa rīdzinieku gribētu dzīvot nevis Rīgā, bet kaut kur citur Latvijā. Tādu ainu Rīgas domes vēlēšanu priekšvakarā atklāj SKDS veiktā aptauja, kas tapusi pēc LSM un Latvijas Televīzijas pasūtījuma.   
Uz Covid-19 testu jāgaida rindā
Šobrīd ikvienam ir iespēja veikt valsts apmaksātu Covid-19 testu arī tad, ja nav saslimšanas simptomu. To var izdarīt pavisam vienkārši – piezvanot pa tālruni 8303. Lai arī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā solīts, ka testu vismaz Rīgā veiks 24 stundu laikā, realitātē rinda var arī ieilgt.
VBTAI jaunais vadītājs Jānis Ābele sola ieklausīties darbiniekos
Pēc ilgstošiem vadītāja meklējumiem Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) nonākusi jauna priekšnieka – Jāņa Ābeles rokās. Viņš ceturtdien, 13. augustā, iepazīstoties ar kolektīvu, solīja panākt, lai iestāde kļūtu par institūciju, kas palīdz gan ģimenēm, gan bāriņtiesām un skolām. Tāpat VBTAI vadītājs apņēmies ieklausīties iestādes darbiniekos.
Restaurē Valmieras pilsdrupas
Valmieras pilsdrupās šovasar atskan būvniecības trokšņi. Šeit sākušies vēsturisko mūru, kā arī Baltijā vecākās aptiekas ēkas restaurācijas darbi. Būvnieki teju kā izpētījuši vēsturiskās mūrjavas sastāvu, ar kuru iecerēts nostiprināt mūrus. Savukārt pēc to konservācijas pils Ziemeļrietumu daļā taps jauns kultūrvides centrs.
Pie Pļaviņām un Olaines jauni ceļu būvdarbi
Uz autoceļa Pļaviņas (Gostiņi)–Madona–Gulbene (P37) sākti segas pārbūves darbi posmā no rotācijas apļa krustojumā ar Daugavpils šoseju (A6) pie Pļaviņām līdz apdzīvotai vietai Aiviekste (0,12.-7,37. km). Posmā ir viens luksoforu posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h, līdz ar to posma izbraukšanai nepieciešama nepilna pusstunda, informēja valsts AS "Latvijas valsts ceļi" (LVC).
SKDS aptauja: Rīgas domes vēlētājiem ir daudz plānu «B»
Gandrīz divas trešdaļas Rīgas vēlētāju – gan tie, kuri bija tikuši skaidrībā par savām partiju simpātijām, gan tie, kuri to vēl nebija izdarījuši, mēnesi pirms balsošanas dienas pieļāva, ka līdz vēlēšanām viņi lēmumu var mainīt, liecina aptauja, kuru socioloģisko pētījumu firma SKDS veica pēc LSM.lv un LTV pasūtījuma.
Daļa studentu sūdzas par valsts atbalsta trūkumu
Daļa maksas studentu jūtas apdalīti – viņiem finansiālais slogs ir vislielākais, bet stipendijas palielina un piešķir tikai budžetā studējošiem. Covid-19 krīzes izraisīto seku dēļ aptuveni 10% studentu apsver iespēju pamest augstskolu, liecina Latvijas Studentu apvienības dati. Galvenais iemesls ir tieši finansiālās grūtības. Daļa jauniešu spiesti studiju laikā strādāt, tomēr ne visi darba devēji ir mierā ar šādiem plāniem. Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) atzīst, ka tā ir problēma.
Šogad Latvijā audzis pieprasījums pēc velosipēdiem un arī to zādzību skaits
Šopavasar palielinājies pieprasījums pēc velosipēdiem, tirgotāji gan prognozē, ka tas varētu nozīmēt arī cenu kāpumu. Tikmēr Valsts policijas statistika rāda, ka pieaudzis arī divriteņu zādzību skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Divreiz vairāk gadījumu reģistrēti gada sākumā – ziemas mēnešos, kas parasti ir klusais periods.
Ko Rīgai sola «Saskaņa» un Konstantīns Čekušins?
Sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa” tika izveidota 2010. gadā, apvienojoties “Tautas saskaņas partijai”, partijai “Jaunais centrs” un Sociāldemokrātiskajai partijai. Datu bāzē “Lursoft” ir lasāms, ka “Saskaņas” darbības mērķis ir tiesiskas valsts izveide, kas tiktu balstīta uz tikumības, sociālā taisnīguma un demokrātijas principiem.
Kāpēc ar universālpilnvaru Zemesgrāmatā tomēr nepietiek?
LSM.LV saņēma jautājumu no pensionāres Aldonas kundzes Rīgā. Viņas meitai ir universālpilnvara, kas nozīmē – atvase drīkst risināt dažādus jautājumus kundzes vietā. Taču Zemesgrāmatā, nostiprinot īpašumu, šī universālpilnvara diemžēl nederēja.  
Jaunākie
Interesanti