Latvijā
Stingrāk vērsīsies pret teroristisku saturu internetā
Šobrīd Saeimai nodots likumprojekts par stingrāku vēršanos pret teroristisku saturu internetā. Likumprojekts sagatavots ar mērķi izveidot vienotu regulējumu Eiropas Savienībā par to, kā notiek vēršanās pret teroristisku saturu tiešsaistē. Svarīgi, ka regulējums vienlakus pilnībā ievēros cilvēku pamattiesības, tā norādīts Iekšlietu ministrijas paziņojumā.
Vai ar «ārsta zīmi» var izsprukt no valodas eksāmena, kārtojot uzturēšanās atļauju Latvijā?
To, ka mūsu valstī esošie Krievijas pilsoņi sākuši pastiprināti pievērsties latviešu valodas apguvei un naturalizācijai, Latvijas Televīzijas raidījumam "4. studija" paziņoja nevis latviešu valodas kursu pasniedzēji, bet gan kādas ārstniecības iestādes pārstāve, kura vēlējās palikt anonīma. Ik dienas mediķus apmeklējot diezgan daudz cilvēku, kuriem ir jākārto valsts valodas eksāmens, taču viņi vēlas no tā izvairīties ar mediķu starpniecību.
Reģionu peldbaseini energocenu krīzē mēģina noturēties virs ūdens
Gandrīz katrā lielā Latvijas pilsētā ir peldbaseins, kas ir būtiska sporta infrastruktūra gan iedzīvotājiem, gan bērnu peldētprasmes attīstīšanai. Kovida krīzi pārcietušie peldbaseini tagad sastapušies ar ievērojamu energoresursu sadārdzinājumu. Tagad tie atkal mēģina noturēties virs ūdens. Vēl augustā biedrība "Peldēt droši" aktualizēja šo jautājumu, uzsverot to, ka peldbaseinus reģionos lielā mērā izmanto tieši skolēni un sporta skolu audzēkņi.
Atalgojums asistentiem, kuri palīdz personām ar invaliditāti, nākamgad draud saskarties ar minimālās algas slieksni
No nākamā gada personu ar funkcionāliem traucējumiem asistentu atalgojums varētu kļūt par minimāli atalgotu darbu. Šobrīd valstī esošā minimālā alga ir 500 eiro un tas ir nedaudz mazāk, kā par slodzi saņem asistents, taču no nākamā gada minimālo algu cels un tas varētu nozīmēt, ka asistenta algas un minimālā atalgojuma proporcija zudīs. Šobrīd tiek vākti paraksti, lai arī asistenta alga tiktu pacelta proporcionāli. Arī atbildīgā ministrija apzinās, ka šī darba veicēji saņem maz, taču nedod konkrētus solījumus celt algu.
Rotāties par spīti visam. Ziemassvētku laikā latviešu dizaineru veidotie gaismas objekti mirdzēs Rīgā un citviet
Spītējot elektrības dārdzībai, Ziemassvētku laikā "Ledus kalns" Bastejkalnā un citi gaismas objekti gan Rīgā, gan citviet Latvijā mirdzēs koši, par to ir pārliecināts Liepājas uzņēmuma "December Design" izveidotājs un vides dizainers Kristaps Štobis. Latvijā tiek uzlabotas iepriekš veidotās dekorācijas un top arī pilnīgi jaunas. Līdzās darbam vietējā tirgū, uzņēmums attīsta arī savu eksportspēju. "December Design" plaši pazīstams Lietuvā un turpina stiprināt savu atpazīstamību Norvēģijā.
Sabiedrības cīņa par cieņpilnu nāvi – paliatīvās aprūpes joma Latvijā joprojām nesakārtota
Pagājušajā vasarā nodibinājums "Hospiss LV" ieguva Eiropas Pilsoņu balvu par pilotprojektu, sniedzot aprūpes palīdzību onkoloģijas pacientiem viņu dzīves pēdējās nedēļās vai mēnešos. Pilotprojekts beidzas 31. decembrī. Sākotnēji Labklājības ministrija neatbalstīja tā turpināšanu, taču pēc temata aktualizēšanās sabiedrībā un nodibinājuma iniciatīvas portālā manabalss.lv ministrija paziņoja, ka projekts tiks turpināts arī nākamajā gadā.
Ogrē norisinās sporta svētki bērniem un jauniešiem ar kustību traucējumiem
20. novembrī Ogres novada sporta centrā norisināsies sporta svētki bērniem un jauniešiem ar kustību traucējumiem "Jautrie starti". Sacensību mērķis ir sniegt ieskatu plašajās iespējās parasporta veidos, ar kuriem jau šobrīd aktīvi nodarbojas cilvēki ar kustību traucējumiem, tāpat arī veicināt sabiedrības integrāciju.
Paliatīvā aprūpe Latvijā iestrēgusi pilotprojektos – ministrijas nespēj sadalīt atbildību
Cilvēki, kuri saskaras ar tuvinieku smagu slimību, joprojām ir izmisuma zonā. Ar šādu nosaukumu – "Izmisuma zona" jau pirms trim gadiem sabiedrisko mediju labdarības maratonā "Dod pieci!" tika vākti līdzekļi šķidrās pārtikas iegādei paliatīvās aprūpes pacientiem. Pēc akcijas valsts atrada šim mērķim līdzekļus budžetā. Taču visas pārējās rūpes par tuvinieku aprūpi un cieņpilnu aiziešanu joprojām lielākoties atstātas uz tuvinieku pleciem.
Iepirkumiem beidzoties bez rezultāta, malku un šķeldu Preiļu un Augšdaugavas novada pašvaldības gādā savos īpašumos
Nespējot atrast malkas piegādātāju vai izlemjot taupīt, pašvaldības Dienvidlatgalē kurināmo šoruden nevis iepērk, bet gādā savos īpašumos. Preiļos un Augšdaugavas novadā apgalvo, ka tas, visdrīzāk, ir tikai krīzes situācijas risinājums, paužot bažas, ka tām tiks pārmests – tas nav tas, ar ko jānodarbojas pašvaldībām. Ministrijās šādu risinājumu vērtē piesardzīgi.
Rīgā naktī gaidāma ilgstoša snigšana; pašvaldība gatava ielu tīrīšanas darbiem ar gandrīz 100 tehnikas vienībām
Naktī uz 20. novembri Rīgā gaidāma ilgstoša snigšana. Brauktuvju tīrīšanai šobrīd gatavas visas pašvaldībai pieejamās tehnikas vienības – 67, savukārt ietvju kopšanai Rīgas vēsturiskajā centrā un pie pašvaldības teritorijām citviet pilsētā gatavas 32 vienības – 9 pašvaldības traktori, kā arī 23 pakalpojuma sniedzēja tehnikas vienības. Tādējādi pilsētā kopumā šonakt gatavas darboties 99 tehniskās vienības, informēja pašvaldības pārstāvji.
SPKC aicina cilvēkus riska grupā neatlikt vakcināciju pret gripu – bažas, ka visiem valsts apmaksātu pošu var nepietikt
Speciālisti aicina gados vecākus cilvēkus, grūtnieces, bērnus un citas riska grupas šogad neatlikt vakcināciju pret gripu. Valsts šonedēļ lēmusi paplašināt iedzīvotāju grupas, kurām pienākas valsts apmaksāta pote pret gripu, bet atbildīgie jau tagad atzīst, ka pieprasījums pēc pret-gripas vakcīnām šoruden ir pārsniedzis piedāvājumu. Un var gadīties, ka valsts apmaksātu vakcīnu visiem var nepietikt.
Rīgas apkaimēs plāno realizēt vairāk labiekārtojumu, nekā paredz konkursam atvēlētā nauda
Rīgas dome apkaimēs plāno realizēt par vienu labiekārtojuma projektu vairāk, nekā to ļauj konkursam paredzētā nauda. Oktobrī iedzīvotāji aktīvi balsoja par dažādām ērtībām apkaimēs. Visvairāk balsu ieguva 11 projekti, taču pēc konkursa pašvaldība iekļāvusi arī vairāk nekā 67 tūkstošus eiro vērto atpūtas vietu Purvciemā, tādējādi pārsniedzot konkursam paredzētos 700 tūkstošus eiro. Domē skaidro, ka balsojuma pēdējā dienā bija tehniskas problēmas, kuru dēļ cilvēki nevarēja nobalsot.
Par aptuveni septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veloceļu Carnikava–Rīga
Tuvāko gadu laikā plāno būvēt veloceļu, kas savienos Carnikavu ar Rīgu. Tas veicināšot Eiropas Savienības Zaļo kursu, savukārt pārvietošanās būšot ne tikai ērtāka, bet arī drošāka, jo tagad velosipēdisti no pagasta centra un no piejūras ciemiem uz galvaspilsētu spiesti braukt pa šoseju, kur mašīnas traucas lielā ātrumā. Ko par ideju domā Carnikavas iedzīvotāji un kā to vērtē vides aktīvisti un Rīgas apkaimju biedrības?
Vietām Latgalē, Vidzemē un Kurzemē autoceļi apledo; strādā 131 ziemas tehnikas vienība
19. novembra rītā uz plkst. 6.30 apledojums vietām Latgalē, Vidzemē, Zemgalē un Kurzemē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistīta 131 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienība, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi".
Latvija dāvina Ukrainai koģenerācijas staciju un vairākus ģeneratorus
Savā dzimšanas dienā Latvija sūta dāvanu arī Ukrainai. Ar vietējo uzņēmumu, labdarības organizāciju un atsaucīgu ģimeņu palīdzību nokomplektēta kārtējā Latvijas labdarības krava Ukrainai. Pašlaik tur Krievijas īstenotās bombardēšanas dēļ par ikdienu kļuvuši elektrības un siltumapgādes traucējumi. Tādēļ jaunajā kravā kopā ar ikdienas lietām uz Ukrainu dosies arī vairāki ģeneratori un pat koģenerācijas stacija.
Studenti gājienā valsts svētkos pārdomā brīvības nozīmi
Jau tradicionāli vieni no pirmajiem agri no rīta Latviju dzimšanas dienā sveica Latvijas studentu korporācijas, kas devās gājienā no Latvijas Universitātes (LU) līdz Brāļu kapiem. Šī ir ļoti sena tradīcija, kas tika atjaunota pirms 30 gadiem un rūpīgi kopta visus šos gadus.
Svarīgākais šobrīd