Latvijā
Policija novērš uzņēmēja pasūtījuma slepkavību
Valsts policijas Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvalde īpaši sagatavotas operācijas laikā novērsa kāda uzņēmēja pasūtījuma slepkavību, aizturot 1992. gadā dzimušu cietušā paziņu, kurš rīkojies, visticamāk, mantkārīgā nolūkā, lai neatdotu parādu. Aizdomās turētais atrodas apcietinājumā, informēja policija.
Bērnunamu Liepājā aizstāj ar jaunām mājām un ģimenisku vidi
Bērnunamu Liepājā aizstāj ar mājām, kur bērni var augt ģimeniskai videi pietuvinātos apstākļos. Pašlaik būvniecības procesā ir jau otra bērnu atbalsta centra "Dzintari" ēka Kuldīgas ielā 20, kur tiks īstenota ārpusģimenes esošo bērnu sociālā aprūpe. Jaunā ēka tiek celta, īstenojot deinstitucionalizācijas projektu. Tā būs moderna, ekonomiska, un plānots, ka astoņi bērni uz to pārcelsies jau šogad.
Ilūkstē meklē upē iekritušu meiteni (papildināts)
Jau otro dienu glābēji ūdenslīdēji pārmeklē nelielo Ilūkstes upi, cerībā atrast desmit gadus vecu meiteni. Ielūstot ledum, viņa svētdien iekritusi ūdenī un kopš tā laika nav redzēta. Aculieciniece traģiskajam notikumam bija vien viņas jaunākā māsa.
Daļā sabiedrības satraukums par eID kartes obligātu ieviešanu
Tuvojoties eID karšu obligātās ieviešanas termiņam – 1.maijam, tie iedzīvotāji, kuriem sabiedriskajā transportā pienākas biļešu maksas atvieglojumi, ceļ trauksmi. Ar bažām jaunās prasības ieviešanas laiku gaida daudzbērnu ģimenes un arī redzes invalīdi.
Sabiedriskos medijus varētu apvienot no nākamā gada (papildināts)
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā lemts virzīt tālāk ieceri par Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu un vienota sabiedriskā medija finansēšanas modeļa maiņu. Līdz gada beigām plānots ievēlēt apvienotā medija valdi, lai juridiskā abu mediju apvienošanās varētu notikt jau nākamā gada sākumā. Vienotā sabiedriskā medija apvienošanās jautājumu risināšanai taps īpaši izveidota darba grupa.
Aizkavējies VUGD autocisternu iepirkums
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) autoparks ir stipri novecojis. Tā iemesls ir nepietiekams finansējums. Taču pat reizēs, kad nauda tomēr atrodas, gadās citi šķēršļi. Valdība pērn no valsts budžeta līdzekļiem dienestam piešķīra vairāk nekā 15 miljonu eiro jaunu transportlīdzekļu iegādei. Kopumā bija paredzēts līdz gada beigām saņemt 41 automašīnu, taču to piegāde aizkavējusies. 
Ar zāļu deficītu saskaras ne tikai aptiekas, bet arī slimnīcas
Pagājušajā gadā Latvijā aptiekās nopirkti 2,2 miljoni iepakojumu antibiotiku. Salīdzinājumā ar Covid-19 pandēmijas gadiem – 2020., 2021. – tas ir stipri vairāk. Turklāt šajā skaitlī neietilpst valsts kompensētās antibiotikas. Šāda informācija izskanēja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē, kurā plašā lokā sprieda par patlaban joprojām aktuālo zāļu trūkumu ne tikai aptiekās, bet arī slimnīcās.
Spēkā stājies spriedums par terorismu slavinoša satura materiālu izplatīšanu
Spēkā stājies Rīgas pilsētas tiesas Vidzemes priekšpilsētas pērnā gada spriedums, ar kuru kādam vīrietim par terorismu slavinoša satura materiālu izplatīšanu un terorisma sekmēšanu piespriests divu gadu nosacīts cietumsods un probācijas uzraudzība un sabiedriskais darbs, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
Jēkabpilieši savos īpašumos cīnās ar plūdu radītajām sekām
Jēkabpils novada pašvaldība izplatījusi paziņojumu ar aicinājumu iedzīvotājus veikt savu īpašumu, tajā skaitā pagalmu un dārzu, atsūknēšanu no palu ūdens. Nu jau četru dienu garumā savus pagrabus no ūdens cenšas atbrīvot Zvejnieku ielas iedzīvotāji. Tā ir viena no tām ielām, kas, sākoties plūdiem Jēkabpilī, applūda visātrāk. Tā atrodas Daugavas kreisajā krastā, un te vēl rīta pusē brīdinājums par evakuāciju nebija atcelts, taču Latvijas Radio novēroja, ka iedzīvotāji atradās savās mājās, cīnoties ar plūdu radītajām sekām. Lielākā daļa uzrunāto te dzīvojošo savus īpašumus ir apdrošinājuši un cer uz kompensācijām.
Svarīgākais šobrīd