Latvijā
VIDEO un FOTO: 18. novembra militārā parāde Rīgā (papildināts)
18. novembrī plkst.13.30 Rīgā, 11. novembra krastmalā, notika Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienai veltīta Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde.
VIDEO: Valsts prezidents pasniedz valsts augstākos apbalvojumus (papildināts)
Svinīgā un vienlaikus sirsnīgā svētku atmosfērā piektdien, 18. novembrī, pasniegti valsts augstākie apbalvojumi. Tos saņēma izcilas personības visdažādākajās jomās no visas Latvijas. 35 personībām pasniegts Triju Zvaigžņu ordenis, 24 personībām Viestura ordenis, bet 22 personības apbalvotas ar Atzinības krustu.
«Gada rīdzinieks 2022» titulu ieguvusi biedrība «Tavi draugi»
Tradicionālā Rīgas domes balva "Gada rīdzinieks 2022" un Goda raksts šogad piešķirti biedrībai "Tavi draugi" par aktīvu sabiedrības saliedēšanu un pašaizliedzīgu atbalsta koordinēšanu, sniedzot palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem. Balva pasniegta ceturtdien, 18. novembrī, Rīgas domes svinīgajā sēdē, kas sasaukta par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienai, informēja pašvaldībā.
Saeimas priekšsēdētājs 18. novembrī aicina sargāt un kopt Latviju
"Sargiet savu valsti, izkopiet to, jo, ziniet: ja nebūs Latvijas, nebūs arī jūs", to Saeimas svinīgajā sēdē par godu Latvijas valsts dibināšanas 104. gadskārtai teica parlamenta priekšsēdētājs Edvards Smiltēns ("Apvienotais saraksts"), citējot Latvijas valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes pirms 100 gadiem sacīto. Arī Smiltēns aicināja sargāt un kopt Latviju, jo bez tās nebūs arī Latvijas tauta.
Rindas invaliditātes statusa pagarināšanai grib novērst ar automātisku risinājumu; šķērslis – Saeimas kavēšanās (precizēts) (papildināts)
Jau vairākus mēnešus ārstu komisija nespēj noteiktajā termiņā izskatīt invaliditātes statusu pagarināšanas iesniegumus. Kamēr nav komisijas lēmuma, cilvēki paliek bez invaliditātes pensijām. Atbildīgā ministrija vēlas mainīt likumu, kas šobrīd neļauj automātiski pagarināt invaliditātes statusu līdz izskatīšanas brīdim. Taču 14. Saeima vēl nav sākusi darbu pie likumprojektiem.
Valsts prezidents: Latvieši pārvar grūtības saliedējoties
"Mēs esam cilvēki, kuri tad, kad ir grūtības, saliedējas, lai šīs grūtības pārvarētu – tā ir latviešu īpašība" –  to Latvijas valsts dibināšanas 104. gadskārtā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda Valsts prezidents Egils Levits.
Vaira Vīķe-Freiberga: Demokrātija ir kā trenēts suns, kas jāuzrauga
Sestā Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga amatu atstāja jau pirms 15 gadiem, taču svarīgos brīžos ne tikai vietējā, bet arī starptautiskā mērogā arvien vēl liela vērtība ir viņas viedoklim. Kā pirms valsts svētkiem un 1. decembrī gaidāmās 85. jubilejas klājas eksprezidentei, uz Īvandi pie Kuldīgas raudzīt devās Latvijas Radio korespondente Ieva Puķe.
«Kara māsiņas». Biedrībā «Tabitas sirds» palīdzība Ukrainas bēgļiem neapsīkst
Nepagurstoši atbalstu ukraiņu ģimenēm jau no pirmajām dienām Kurzemē sniedz biedrība "Tabitas sirds", kas krīzes situācijā spēja operatīvi palīdzēt arī pašvaldībām risināt problēmas ar bēgļu izmitināšanu. Biedrības telpas atrodas Grobiņā, bet tās darbība jau pārsniedz Liepājas un Dienvidkurzemes robežas. Biedrības atbalsta punkts darbojas arī Kuldīgā. Līdz šim sniegts atbalsts jau vairāk nekā trim tūkstošiem cilvēku un nogādāti 14 sūtījumi uz Ukrainu. Biedrībā apzinās – palīdzība vajadzīga ilgstoši.
Atklās taktilo Brīvības pieminekļa miniatūru neredzīgiem cilvēkiem
Piektdien, 18. novembrī, tiks atklāta taktila Brīvības pieminekļa miniatūra neredzīgiem cilvēkiem. Objekts tapis, lai arī cilvēki ar redzes traucējumiem spētu sataustīt un aptvert Brīvības pieminekļa simbolisko nozīmi un skaistumu. Gluži kā Kārļa Zāles radītais Brīvības piemineklis, arī taktilais piemineklis tapis par tautas ziedojumiem un šodien tiks atklāts svinīgā pasākumā, piedaloties tā veidotājiem.
Militārā kuģa «Virsaitis» pavāri svētkos sarūpē īpašu maltīti
Uz kuģa pavāri tiek saukti par kokiem, bet virtuve par kambīzi. Latvijas Televīzija (LTV) pirms valsts svētkiem devās uz Liepāju, kur iepazinās ar koku ikdienu uz militārā kuģa "Virsaitis". Valsts svētkos, 18. novembrī, koki kuģa apkalpei pagatavos īpašu maltīti.
Gaisa spēki papildināti ar divām Latvijā ražotām lidmašīnām
Nacionālie bruņotie spēki (NBS) neilgi pirms valsts svētkiem tikuši pie divām jaunām lidmašīnām. Jaunie gaisa kuģi ražoti tepat Latvijā. Lidmašīnas ir ļoti manevrētspējīgas, var sasniegt ātrumu līdz pat 350 kilometriem stundā un patērē salīdzinoši niecīgu degvielas daudzumu.
Sankciju dēļ nepietiek vietas pierādījumu uzglabāšanai Nodrošinājuma valsts aģentūrā
Nodrošinājuma valsts aģentūra (NVA) ir iestāde, kas tostarp veic normatīvajos aktos noteiktās darbības ar lietiskajiem pierādījumiem un arestēto mantu, tātad arī ar sankciju pārkāpumiem izņemtos priekšmetus. Tā kā sankciju pārkāpumu skaits šogad krietni pieaudzis, aģentūras aizpildījums pierādījumu uzglabāšanai sasniedzis nebijušu līmeni. 
Piegāžu pārtraukums apdraud ķīmijterapijas pieejamību vēža slimniekiem Latvijā
Piegāžu pārrāvuma dēļ kavētā medikamentu piegāde Latvijai rada bīstamu situāciju arī visneaizsargātākajai pacientu grupai – vēža slimniekiem. Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) ārsti ceļ trauksmi, ka var apstāties ļoti būtiska preparāta – kalcija folināta – piegāde. Bez tā nav iespējams veikt ķīmijterapiju kuņģa, zarnu un cita vēža pacientiem pirms un pēc operācijas. Ar citu vielu kalcija folināts nav aizstājams. 
Gaigalavas pagastā bažīgi par neiežogotas senas apbedījumu vietas saglabāšanu
Rēzeknes novada Gaigalavas pagasta iedzīvotāju vidū ir bažas, ka jau tuvākajā nākotnē viņu tuvinieku atdusas vieta izzudīs. Tā atrodas "Latvijas Valsts mežu" teritorijā, taču nedz viņi, nedz vietējā pašvaldība līdz šim nav pielikusi pūles apbedījumu vietas sakārtošanā un labiekārtošanā. Kā viens no iemesliem – tai nav piešķirts kapu, senkapu vai apbedījumu vietas statuss.
Antona Rupaiņa muzejā izveido atklāto krājumu
Valsts svētku nedēļā nozīmīgu gadadienu svin arī latgaliešu vēsturisko romānu autoram, koru diriģentam un režisoram Antonam Rupainim veltītais muzejs Rēzeknes novada Bērzgalē. Tas apmeklētājiem durvis vēra pirms teju 35 gadiem, un nu izveidots arī atklātais krājums. Tam rasta vieta kādreiz slēgtās pasta nodaļas telpās, kur turpmāk varēs uzzināt vairāk par tām personībām, kas ne tikai Latvijas, bet visas pasaules mērogā nesušas Bērzgales vārdu.
Svarīgākais šobrīd