Latvijā
Atkārtotai skatīšanai tiesā nodod atsevišķas epizodes lietā par vairāku uzņēmēju slepkavībām un Vaškeviča auto spridzināšanu
Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments atkārtotai skatīšanai Rīgas apgabaltiesā nodeva atsevišķas epizodes krimināllietā, kurā trīs vīrieši apsūdzēti vairāku uzņēmēju pasūtījuma slepkavībās, kā arī kādreizējā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes priekšnieka Vladimira Vaškeviča slepkavības mēģinājumā, aģentūra LETA uzzināja Augstākajā tiesā.
Ar plānu psihiskās veselības aprūpes pieejamībai cer arī mazināt pusaudžu pašnāvības
93 bērni un jaunieši šogad mēģinājuši beigt dzīvi pašnāvībā. Četrus no viņiem glābt nav izdevies. Satraucošā statistika un dramatiskais bērnu psihiatru trūkums licis valdībai pieņemt plānu, kā situāciju uzlabot. Par šogad piešķirtajiem 6,7 miljoniem eiro plāno gan vairāk maksāt bērnu psihiatriem, gan veidot īpašus aprūpes centrus. Bet galvenais – radīt jaunu programmu, lai prastu saskatīt un mazināt pusaudžu vēlmi atņemt sev dzīvību.
Piketā prasa naudu Alojas vidusskolas renovācijai 
Alojas Ausekļa vidusskolas skolēnu vecāki pulcējās pie Ministru kabina, prasot piešķirt aizdevumu skolas ēkas atjaunošanai. Skolas rekonstrukcija ir viens no sāpīgākajiem jautājumiem, kas satrauc vietējos iedzīvotājus.
Bauskā draud apstāties sporta halles būvniecība
Pagājušajā vasarā, gadu pēc Bauskas sporta halles būvdarbu sākšanas, paveikti bija vien 26% darbu, bet izmaksas pieaugušas par vairāk nekā 800 tūkstošiem eiro. Tagad būvnieki pavirzījušies vēl par 25 %, un aptuveni puse projekta ir īstenota. Bet, lai halli pabeigtu, vajagot vēl nedaudz vairāk par miljonu eiro. Domes deputātu vairākums tam nepiekrīt, tāpēc sporta halles būvniecība draud apstāties.
Oficiālajās Latvijas peldvietās trūkst pludmales glābēju
Pārgalvība, alkohols un neuzmanība – tie ir galvenie iemesli, kāpēc cilvēki slīkst. Lai gan primāri par savu drošību uz ūdens būtu jādomā katram pašam, lielu uzmanību tam velta pludmales glābēji. Latvijā ir liels skaits oficiālo peldvietu, kurās glābēju nav.
Rīgā un Cēsīs svinēs Latvijas armijas 100. gadadienu
Ar līdz šim lielāko kauju militāro rekonstrukcijas izrādi un vērienīgiem svētku pasākumiem šajā nedēļas nogalē atzīmēs Cēsu kauju simto gadadienu. Cēsu kaujas lika pamatus ne tikai Latvijas armijas izveidei, bet arī jaundibinātās valsts nostiprināšanai. Šī grandiozā izrāde ir tikai daļa no šovasar gaidāmajiem Nacionālo bruņoto spēku simtgades svinību pasākumiem.
Novadu reformas autori pārliecināti par tās izmaksu atgūšanu dažu gadu laikā
Diskusijās par administratīvi teritoriālo reformu līdz šim dominēja teorētiski argumenti. Tagad beidzot jāatbild uz praktisku jautājumu – cik tā izmaksās un kāds būs ieguvums? Provizoriskas aplēses liecina, ka šim mērķim no valsts budžeta būs nepieciešami vairāk nekā 300 miljoni eiro. Reformas virzītāji gan mierina, ka šos tēriņus valsts dažos gados atgūs ar uzviju, jo veiksmīga reforma valstij ļaušot ietaupīt aptuveni 100 miljonus eiro gadā. Par to diskutēja Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijā.
Valdība vienojas par skolotāju algu celšanu šogad
No šī gada 1. septembra skolotāju minimālā alga par likmi pieaugs no 710 līdz 750 eiro - to paredz valdības otrdien, 18.jūnijā, pieņemtie grozījumi "Pedagogu darba samaksas noteikumos". Šim mērķim jau ir atrasts finansējums – 7,66 miljoni eiro. Taču ar šo naudu pietiks tikai šim gadam.
Saeimas komisija aicina Veselības ministriju izvērtēt Stradiņa slimnīcas valdes darbību
Saeimas komisija aicina Veselības ministriju (VM) izvērtēt Stradiņa slimnīcas valdes darbību. Par to otrdien, 18. jūnijā, pēc slēgtās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdes informēja tās priekšsēdētājs Andris Skride ("Attīstībai/Par!"). Viņš pauda, ka tas saistīts ar ārstniecības procesu, kad pacienti, kuriem palīdzība bijusi vajadzīga akūti, bijuši spiesti gaidīt plānveida operāciju rindā. Slimnīcas vadība gan visus pārmetumus noraida.
Valsts drošības dienesta atbilde uz Latvijas Radio jautājumiem
Atbildot uz uzdotajiem jautājumiem, Valsts drošības dienests (VDD) informē, ka, tāpat kā iepriekšējos gados, arī pērn Latvijas nacionālajai drošībai būtiskāko apdraudējumu radīja Krievijas specdienesti. Turklāt VDD rīcībā esošās informācijas analīze liecina, ka šim apdraudējumam nav tendence samazināties.
«Attīstībai/Par!» piedāvā Dzīvesbiedru likumā noteikt dzīvesbiedru līgumu un faktisko savienību
Apvienības “Attīstībai/Par!” piedāvātais Dzīvesbiedru likuma projekts paredz noteikt iespēju cilvēkiem notariāli slēgt dzīvesbiedru līgumu, kā arī tiesai atzīt faktisko dzīvesbiedru savienību starp personām, kuras nav noslēgušas līgumus. Otrdien, 18.jūnijā, desmit “Attīstībai/Par!” un “Jaunās Vienotības”  deputāti iesnieguši Dzīvesbiedru likumu izskatīšanai Saeimas sēdē jau ceturtdien, 20.jūnijā.
Policija pieķer Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra saimniecību piena nelegālā tirdzniecībā
Reaģējot uz izsaukumu par mikroautobusa stāvēšanu neatļautā vietā, Rīgas pašvaldības policija pie Zemkopības ministrijas ēkās konstatējusi arī neatļautu tirgošanos ar piena produktiem. To darījusi saimniecība, kas pieder tagadējā Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra, Nacionālās apvienības pārstāvja Jāņa Grasberga ģimenei. Pats Grasbergs apgalvo, ka nav zinājis par domes atļaujas nepieciešamību arī Rīgas centra teritorijā. Tikmēr Pārtikas un veterinārais dienests aicina uzmanīties ar svaigas pārtikas pirkšanu karstajā laikā.
Jaunākie
Interesanti