Sadaļas Sadaļas
Latvijā
Jūrmalā krīze pašvaldības policijā – liela daļa kolektīva draud ar aiziešanu
Dumpis Jūrmalas pašvaldības policijā – piektā daļa likumsargu ir uzrakstījuši apjomīgu vēstuli domes vadībai ar pretenzijām pret priekšniecību. Ja dome neiesaistīsies norādīto problēmu risināšanā, policisti draud ar kolektīvu aiziešanu. Tomēr pašvaldības vadība uzskata, ka vaina ir pašos dumpiniekos, kas negrib kārtīgi strādāt, nevis policijas vadībā. Citu noskaņu jūt domes politiskajā vadībā, ko baida fakts, ka teju visi kūrortpilsētas liedaga glābēji jau tagad uzrakstījuši atlūgumus.
Saeimā vērtēs VARAM ideju piecas valstspilsētas apvienot ar blakus esošajiem novadiem
Lai izpildītu Satversmes tiesas (ST) spriedumā prasīto par katra novada esamību teritorijā ar valsts vai reģionālas nozīmes attīstības centru, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosina piecas valstspilsētas apvienot ar tām līdzās esošajiem novadiem. Tas varētu notikt no 2025. gada. Deputātiem būs jāvērtē arī citi iespējamie scenāriji.
Divus ceļu policistus Latgalē pieķer kukuļa pieprasīšanā un pieņemšanā
Pagājušajā nedēļā Iekšējās drošības birojs (IDB) Latgales tiesas apgabala prokuratūrai ir nodevis kriminālprocesu ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu pret divām Valsts policijas Latgales Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonām par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.
Diasporas jaunieši LU skolā attālināti apgūst latviešu valodu un kultūru
Latvijas Universitātē (LU) divu nedēļu garumā attālinātā vasaras skolā diasporas jaunieši no visas pasaules apguva latviešu valodu un kultūru. Vairāk nekā 40 dalībnieku gan ar latviešu valodas priekšzināšanām, gan bez tām iepazina valsti virtuāli – apskatīja muzejus un kultūras vietas. Jaunieši atzina, ka šajās nodarbībās vairāk uzzināja par savām latviešu saknēm un spēj sevi identificēt kā diasporas latviešus.
Stukāns: Jāatjauno augstskola tiesībsargājošo iestāžu darbinieku sagatavošanai
Visās ar izmeklēšanu saistītajās iestādēs ir kvalificētu darbinieku trūkums. Tas esot tāpēc, ka Latvijā jau vairāk nekā 10 gadus nav augstākās mācību iestādes, kur sagatavotu šādus speciālistus, intervijā Latvijas Radio programmā „Labrīt!” norādīja ģenerālprokurors Juris Stukāns, mudinot atjaunot šādu izglītības iestādi.
Vasarā pamazām atdod parādus par siltumu
Aizvadītā apkures sezona bija auksta un gara, vēl jūnijā, saņemot rēķinus par maiju, nācās maksāt par patērēto siltumenerģiju. Daudziem, gaidot nākamo apkures sezonu, ir jāatmaksā parādi par iepriekšējo. Lai gan ziema bija gara, tas īpaši kopējo parādu summu uzrunātajās Latgales pašvaldībās nav palielinājies.
Aicina atbalstīt dakterus Klaunus
Bērniem slimnīcās veseļoties palīdz arī dakteri Klauni. Viņi atbalsta bērnus un arī viņu vecākus gan kritiskā brīdī, gan arī ilgākā posmā, ja bērnam jāturpina ārstēšana. Dakteru Klaunu darbību galvenokārt nodrošina ziedojumi, un otrdien, 27. jūlijā, atklāta kampaņa viņu atbalstam.
Ierobežo ugunsgrēku Pemmes purvā
Pēc vairāku nedēļu sausuma lietus atgriešanās sniedz ne vien atelpu karstuma nomocītajiem, bet arī nenovērtējamu palīdzību ugunsdzēsējiem, kuriem šodien izdevās ierobežot šīs vasaras lielāko meža ugunsgrēku – degšanu īpaši aizsargājamajā dabas teritorijā "Lielais un Pemmes purvs".
Sāk gatavoties nākamajam pasaules latgaliešu saietam
Kopš deviņdesmitajiem gadiem Rēzeknē notikuši četri pasaules latgaliešu saieti, un nule kā sākusies gatavošanās piektajam. Tajā organizatori apņēmušies noteikt latgalisko kodu Eiropā. Rast atbalstu latgalisko vērtību kopšanai valsts un pašvaldību iestādēs nav klājies viegli.
Centrā «Vaivari» gara rinda rehabilitācijai pēc Covid-19 izslimošanas
Nacionālajā rehabilitācijas centrā ''Vaivari'' astoņus mēnešus darbojas rehabilitācijas programma cilvēkiem pēc Covid-19 izslimošanas. Šogad to izmantojuši 288 pārslimojušie, bet rinda uz šo pakalpojumu ir gara. Veselības ministrs gan uzsvēra, ka tas ir tikai sākums. Rehabilitācijas pakalpojumus varēšot saņemt arī vairākās reģionālajās un vietējās slimnīcās.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt