Latvijā
Politiski represētie šī gada konferencē aicina tautu būt vienotākai
Politiski represēto ikgadējai konferencei jau otro gadu īpašu emocionālu noskaņu piešķir karš Ukrainā. Apvienības biedri pieņēma aicinājumu ar nosaukumu "Vienoti Latvijai", kurā viņi rosina tautai būt vienotākai, vairāk novērtēt savas valsts neatkarību un aktīvāk izmantot savas pilsoņa tiesības un pildīt pienākumus.
Rīga asfaltēto ceļu remontiem šogad veltīs divreiz vairāk naudas nekā pērn
Rīgā trešdaļa ielu esot sliktā stāvoklī. Lai atjaunotu asfalta segumu, pašvaldība šogad grasās veltīt līdz pat 22,5 miljoniem eiro, kas ir vismaz divas reizes vairāk nekā pērn. Tikpat būtiski pieaugs arī padarīto darbu apjoms – kopumā pašvaldība šogad plāno atjaunot 400 tūkstošus kvadrātmetru ielu.
Ugunsgrēks noposta Smiltenes mācītājmuižu
Ugunsgrēks nopostījis 18. gadsimtā celto Smiltenes mācītājmuižas ēku. Ugunsnelaime izcēlusies vakar pēcpusdienā, cilvēki tajā nav cietuši, bet vērtīgajai vēsturiskajai ēkai izdedzis jumts un otrais stāvs.
Valdība atbalsta sēdē par nepilnīgiem sauktos alkohola reklāmas un aprites ierobežojumus (papildināts)
Lai samazinātu alkohola patēriņu Latvijā, plāno turpmāk uz alkohola pudelēm norādīt produkta uzturvērtību un sastāvdaļas, kā arī aizliegt azartspēļu zālēs piedāvāt alkoholu par brīvu, ierobežot alkohola atlaižu reklāmas un aizliegt tirgot stipros dzērienus mazajā PET iepakojumā. To paredz otrdien, 21. martā, valdībā atbalstītie grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites un Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumos, kas, lai stātos spēkā, vēl jāapstiprina Saeimai. Valdības sēdē likuma grozījumi tika saukti arī par "nepilnīgiem" un "nejēdzīgiem".
Maija beigās un jūnija sākumā notiks «Riga Pride»
Lai iestātos par iekļaujošu un saliedētu Latvijas sabiedrību, no 29. maija līdz 4. jūnijam Latvijas galvaspilsētā notiks "Riga Pride", informēja LGBT un viņu draugu apvienības "Mozaīka" valdes loceklis Kaspars Zālītis. 
Liepājā satiksmes pārkāpumus fiksēs mākslīgais intelekts
Otrdien, 21. martā, Liepājā, Ūliha un Robežu ielas krustojumā atklās Latvijā pirmo transporta monitoringa sistēmu, kas identificē situāciju, kādā tiek šķērsots krustojums un vai tiek ievēroti luksoforu aizliedzošie sarkanās gaismas signāli.
Paplašinās Daugavpils Psihoneiroloģiskā slimnīca
Valdība ir atbalstījusi Veselības ministrijas ieceri pārņemt no Daugavpils pašvaldības bijušās un jau daudzus gadus neeksistējošās Onkoloģiskās slimnīcas ēku. Šī ēka nonāks Daugavpils Psihoneiroloģiskās slimnīcas (DPNS) pārvaldīšanā. 2021. gadā tika pabeigta Aknīstes psihoneiroloģiskās slimnīcas un DPNS apvienošana, kā rezultātā iestādei Daugavpilī arī bija nepieciešamas papildu telpas. Aug arī psihiatrijas pacientu skaits, bet ārstu – trūkst.
Ārsti cer uz naudu esošajam alkoholisma ārstēšanas plānam bez pacientu maksas par slimnīcu
Lai mazinātu alkohola lietošanas likstu, Veselības ministrija (VM) izstrādājusi vairākas likuma izmaiņas, kas skars dzērienu marķējumu, reklamēšanu, atlaides un akcijas. Taču narkologi uzsver, ka daudz būtiskāk ir beidzot iedzīvināt valdības jau pieņemto plānu par ārstēšanu, kas ietver pacientu atbrīvošanu no iemaksas par slimnīcu, valsts kompensētā zāļu saraksta pārskatīšanu un pusaudžu ārstēšanu. Pagaidām šim plānam valsts naudu nav piešķīrusi.
Ierēdņiem veselības apdrošināšana ir, bet daudzi mediķi un skolotāji «laipni lūgti rindā pie ārstiem»
Rindās, lai saņemtu valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, jāgaida pat gads, taču tās var apiet, ja par vizīti pie speciālista var samaksāt no savas kabatas vai arī to sedz veselības apdrošināšana. Taču arī ar polisēm situācija nav vienlīdzīga, piemēram, valsts pārvaldē, arī Izglītības un zinātnes ministrijas un Veselības ministrijas darbiniekiem polises ir, bet divu lielāko slimnīcu mediķiem un daudziem pedagogiem – apdrošināšanas nav, izpētīja LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens".
«Kuldīgas dome ļoti aktīvi lika sludinājumus» – topošā ģimenes ārste no Rīgas strādās Kurzemē
Līdzīgi kā daudzviet Latvijas reģionos – arī Kuldīgas novadā ģimenes ārstu trūkst. Pērn te strādāja 18, bet šogad 15, paredzams, ka kļūs vēl mazāk. Jaunie ģimenes ārsti par savu darbavietu pārsvarā izvēlas Rīgu vai Pierīgu. Tomēr rīdziniece Dace Sudraba izvēlējusies iet pretēju ceļu. Šobrīd viņai Kuldīgā ir sākusies prakse, bet novada ģimenes ārstu rindas viņa papildinās pēc pusotra gada. 
Svarīgākais šobrīd