Latvijā
Onkologs: Covid-19 ietekmē arī onkoloģijas plānveida operācijas
Covid-19 izraisītā krīze veselības aprūpes sistēmā ietekmē arī onkoloģijas plānveida operācijas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja onkologs, Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācijas valdes loceklis Viktors Kozirovskis.
Iecelta jaunā «Latvijas autoceļu uzturētāja» padome
Otrdien, 26. oktobrī, iecelta jaunā VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) padome, kuras priekšsēdētājs ir Renārs Griškevičs, bet padomes locekļi – Jevgenijs Belezjaks un Andris Vanags, informēja Satiksmes ministrijā.
VK: Pašvaldībās un valsts iestādēs jāuzlabo «naudas atmazgāšanas» un sankciju pārkāpšanas risku pārvaldība (papildināts)
Publiskajā sektorā nepieciešami daudzi būtiski pilnveidojumi, lai tas būtu gatavs identificēt un novērst “naudas atmazgāšanas” un sankciju pārkāpšanas riskus. Tā secināts Valsts kontroles revīzijā ar mērķi preventīvi izvērtēt, kāda ir prakse, lai savlaicīgi atklātu aizdomīgus darījumus un izvairītos no darījumiem ar sankcijām pakļautām personām, tā novēršot negatīvas sekas Latvijas valstij un iedzīvotājiem.
Strupišs saskata valsts, nevis tiesu varas atbildību par gadu desmitiem neiztiesātām lietām
Divdesmit septiņi gadi pirmās instances tiesā šogad aprit kādam kriminālprocesam par nepilngadīgas meitenes izvarošanu. Cietusī mirusi, tā arī nesagaidot pat pirmās instances tiesas spriedumu, kamēr apsūdzēto daudzus gadus neviens nemaz nemeklē. Vai un kam par tik ilgu tiesas procesu būtu jāuzņemas atbildība? To Latvijas Radio vaicāja Augstākās tiesas priekšsēdētājam Aigaram Strupišam.
VIDEO. Diskusija. «Būris». Lielas ambīcijas un maz prasmju jeb kāpēc jaunieši nevar atrast darbu
Apmaldījušies iespējās. Šādu viedokli par mūsdienu jauniešiem darba tirgū šajā “Būra” sērijā izteica kāda no dueļa novērotājām. Iespēju tagad tiešām daudz – arī vilinājums jau pēc pamatskolas mest mieru mācībām un atrast kādu darbu. Vai pēc vidusskolas beigšanas nedomāt par studijām, bet doties pastrādāt uz ārzemēm. Vai pamest studijas un mesties kādā ātras peļņas vilinājumā. Vai vispirms strādāt un tad saprast, ko īsti vēlas studēt un darīt nākotnē. Kurš gan pateiks, kā ir pareizi?
Video. «Būris». Jānis Bukšs: Jaunietim jābūt ambiciozam, bet reizē arī piezemētam
Viņš varēja būt žurnālists un, iespējams, strādāt ziņās, jo savulaik bija praksē LTV Ziņu dienestā. Studējis komunikāciju "Turībā", tagad Jānis Bukšs savas komunikācijas prasmes izmanto kā pārdošanas projektu vadītājs – uzņēmumā, kas ir vadošais pasaules mēroga "lietu interneta" jeb IoT sniedzējs autoparku, aktīvu un mobilā darbaspēka pārvaldības risinājumu jomā.
Latvijas Ārstu biedrība pieprasa veselības ministra Pavļuta demisiju (papildināts)
Ņemot vērā Veselības ministrijas (VM) ilgstoši pieļautās kļūdas krīzes vadībā un plānoto mediķu mobilizācijas izsludināšanu, Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) pieprasa veselības ministra Daniela Pavļuta ("Attīstībai/Par!") demisiju. Biedrība aicina valdības vadītāju nekavējoties pārskatīt krīzes vadību valstī un lēmumu pieņemšanā iesaistīt veselības nozares profesionālās organizācijas un ekspertus, teikts LĀB paziņojumā medijiem.
Rēzeknē apzina gandrīz 1000 mājsaimniecības ar malkas apkuri
Pirms diviem gadiem izstrādātais "Gaisa piesārņojuma samazināšanas rīcības plāns 2019.–2030. gadam" paredz dažādu gaisu piesārņojošo vielu, tostarp emisiju, kas rodas no decentralizētajām apkures iekārtām, samazināšanu. Rēzeknē, kas atzīta par vienu no trim pilsētām ar vissliktāko gaisa kvalitāti, ir apzināts šādu privātmāju skaits un arī iespēja privātmāju sektoram pieslēgties centralizētajai pilsētas apkures sistēmai.
Liepājas reģionālajā slimnīcā Covid-19 pacientu antirekords
Liepājas reģionālajā slimnīcā sasniegts jauns stacionēto Covid-19 pacientu antirekords – 78 sasirgušie. Tas ir pieaugums par 24 pacientiem nedēļas laikā. Turklāt no ārstniecības iestādē esošajām 12 reanimācijas gultām 10 aizņēmuši Covid-19 slimnieki. Ņemot vērā slimnīcas jau iepriekš pausto, ka tuvāko nedēļu laikā ārstniecības iestādē varētu izvietot vēl vismaz 100 pacientus,  visticamāk, nāksies ierobežot ambulatoros pakalpojumus.
Kuldīgas slimnīcā no Covid-19 ārstējas arī trīsgadnieks
Covid-19 pacientu pieplūdumam gatavojas arī Kuldīgas slimnīca. Nedēļas nogalē novadā ik dienu atklāti simt jauni gadījumi, un pēc nedēļas katrs desmitais inficētais būs hospitalizējams. Slimnīcā pagaidām atvērtas desmit Covid-19 gultas, taču jau šodien ārstējas 12 Covid-19 pacienti. Viņu vidū vidēji smagu slimības gaitu ārstē arī trīs gadus vecam bērnam.
Ar likumu varētu noteikt prasību deputātiem vakcinēties pret Covid-19
Saeimas deputātiem kā tautas priekšstāvjiem ir ne tikai tiesības, bet arī pienākumi – tostarp ievērot valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības un vakcinēties. Saeimā līdz 15. novembrim, dienai, kad daudzu profesiju pārstāvjiem jābūt vakcinētiem, lai varētu pildīt darba pienākumus, varētu tikt pieņemts likums, kurā būtu noteikta prasība deputātiem vakcinēties.
Par zudušu uzskatīts biķeris atgriežas Alsungas baznīcā 
Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes mākslas pieminekļu saraksts nemitīgi mainās. Ne tikai tāpēc, ka tas tiek papildināts ar jauniem priekšmetiem, bet tajā parādās arī zudušās lietas. Lielākoties vainīgi ir nevis zagļi, bet gan nereģistrēta priekšmetu pārvietošana. Tā gadījies arī ar valsts nozīmes mākslas pieminekli, 18. gadsimta biķeri, kas Alsungas baznīcā tika uzskatīts par pazudušu aptuveni 30 gadus, bet laimīgas sakritības dēļ atradās Aizputē.
Saeimas komisijā kritizē skolu gatavību klātienes mācībām
Lai bērnu atgriešanās skolas solos klātienē būtu drošāka, turpmāk plānota plašāka testēšana un stingrāk tiks uzraudzīti tā sauktie burbuļi. Saeimas Izglītības komisijas deputāti otrdien, 26. oktobrī, kritizēja līdz šim paveikto klātienes mācību atjaunošanai no 15. novembra.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt