Latvijā
Pērn samazinājies noziedzības līmenis
Masku nelietošana, pašizolācijas neievērošana, neatļauta pulcēšanās, nelegālas ballītes un neaizpildītas “covidpass” anketas. Jau vairākas nedēļas policija Latvijā strādā pastiprinātā režīmā, kontrolējot epidemioloģiskās drošības pasākumus. Bet kas tikmēr notiek ar parastajiem noziegumiem? Vai policijai atliek laika reaģēt arī uz tiem?
Policija: Cilvēki diemžēl joprojām uztver mājsēdes ierobežojumus diezgan nenopietni
Komandantstunda jeb tā sauktā mājsēde ir spēkā arī šajā nedēļas nogalē, un tas nozīmē, ka pamest savu dzīvesvietu laikā no desmitiem vakarā līdz pieciem no rīta ir aizliegts. Izņēmums ir darba darīšanas vai medicīniskas vajadzības, taču šādā gadījumā obligāti līdzi jāņem pašapliecinājums – veidlapa, kurā rakstīts, kur dodieties. Kā Latvijas Televīzijai norādīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes (VP RRP) Kurzemes iecirkņa Kriminālpolicijas priekšniece Inga Zonberga, situācija, salīdzinot ar iepriekšējām mājsēdes naktīm, nemainās - cilvēki joprojām uztver ierobežojumus diezgan nenopietni.
Veikli darboņi izraisa «labi apmaksātus» ceļu satiksmes negadījumus
Par tīšām izraisītiem ceļu satiksmes negadījumiem no apdrošināšanas kompānijām ik gadu tiek izkrāpti desmitiem tūkstoši eiro. Satiksmes organizācijas nepilnības ir auglīga vide šādiem gadījumiem, un viens no krustojumiem, kur autovadītājiem ir jābūt īpaši piesardzīgiem, ir pašā galvaspilsētas centrā.
Nākamnedēļ sāksies otrās devas vakcinācija pret Covid-19
Nākamnedēļ pirmie mediķi sāks saņemt balsta jeb otro vakcīnas pret Covid-19 devu, kas nostiprinās iegūto imunitāti. Līdz ar to nākamajās nedēļās vakcinācijas temps būs līdzvērtīgs iepriekšējās nedēļās novērotajam, LSM.lv pavēstīja Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.
Kuldīgā pabeigts vērienīgs ielu atjaunošanas projekts
Vienu no apjomīgajiem ielu atjaunošanas projektiem, ieguldot 4,5 miljonus eiro, īstenojusi Kuldīgas novada pašvaldība. Izdevies uzlabot infrastruktūru ne tikai vienā no pilsētas maģistrālajām ielām, kas ved uz vecpilsētu, bet atsevišķi nodalīta arī lietus ūdens kanalizācija. Līdzās praktiskiem vairāku ielu remontdarbiem, domāts par vecpilsētas videi piemērotu ceļa segumu, gājēju un velobraucējiem vajadzībām.  
Rēzeknes novada skolās runās par mobingu
Noslēdzies Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes izsludinātais konkurss par līdzfinansējuma piešķiršanu biedrībām un nodibinājumiem jaunatnes iniciatīvu projektiem. Atbalstu saņēmuši trīs no astoņiem novada jauniešu iesniegtajiem projektiem. Starp tiem arī Ozolmuižas pagasta biedrības “Esi vasals” projekts ''“Man ir ko teikt” – mobings skolā”.
Daugavpils saņems finansējumu jaunu autobusu un tramvaju iegādei
Valdība grozījusi noteikumus, kas paredz finansējuma piešķiršanu Daugavpils sabiedriskā transporta infrastruktūras attīstībai. 23 miljoni eiro tiek piešķirti jaunas tramvaju līnijas izbūvei un jaunu tramvaju iegādei un 10 miljoni eiro jaunu autobusu iegādei.
Ārsti: Bērni Latvijā sākuši slimot ar Covid-19 arī vidēji smagi
Satraucošas ziņas saņemtas no Bērnu slimnīcas. Līdz šim Latvijā bērni Covid-19 pārslimojuši salīdzinoši viegli. Tiesa, katram otrajam arī vairākus mēnešus pēc vīrusa saglabājās nogurums, apātija vai bija jūtamas kādas citas sekas. Taču  šonedēļ Bērnu slimnīcas ārsti saskārušies ar to, ka vīruss bērnus var skart arī vidēji smagi, ietekmējot gan sirdi, gan ādu, gan gremošanas orgānus.  
Kādiem cilvēkiem jābūt jaunajā sabiedrisko mediju padomē
Šis gads sācies ar nebijušām pārmaiņām mediju jomā – gan ar sabiedrisko mediju iziešanu no reklāmas tirgus, gan ar jauna likuma stāšanos spēkā, kas regulē sabiedriskos medijus. Nākamais būtiskākais uzdevums – izraudzīties sabiedrisko mediju uzraugu jeb padomi. “Latvijas mediju konferencē” piektdien izskanēja vienots viedoklis – uzraugiem jābūt sabiedrībā zināmiem, politiski neitrāliem cilvēkiem ar lielu autoritāti sabiedrībā. Kandidātu vārdi varētu izskanēt martā. 
Valmierā ar Covid-19 slimā ārsta aizvietotāji ir pārslogoti
Šobrīd lielākās ģimenes ārsta prakses darbība Latvijā paralizēta. Valmieras ārsts Juris Jakovins smagā stāvoklī ar Covid-19 atrodas slimnīcā. Līdz ar to vairāk nekā 6000 pacientu veselības problēmu gadījumā jāmeklē cits ģimenes ārsts. Lai šiem cilvēkiem palīdzētu, nozīmēti četri citi ģimenes ārsti, kuri jau ir pārslogoti.
Liepājā nelikumīgas ballītes dalībniece, bēgot no policijas, izkrīt pa logu
Pārkāpjot Covid-19 ierobežošanai noteiktos pulcēšanās aizliegumus, Liepājā, Celtnieku ielas namā 12. janvāra naktī notika ballīte. Diemžēl tā beidzās bēdīgi, jo, bēgot no policijas, kāda nepilngadīga jauniete alkohola reibumā centusies izkāpt pa otrā stāva logu, kā rezultātā kritusi un guvusi smagu galvas traumu.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt