Latvijā
Repatriante: Sajutu, ka valstij esmu vajadzīga
Pirmdien, 30. martā, Rīgā nosēdās pēdējais repatriācijas reiss no Frankfurtes Vācijā, atvedot mājās tur palikušos pilsoņus. Ar līdzīgu reisu pirms dažām dienām Latvijā ieradās Daina Roze, kura marta sākumā bija devusies uz Ameriku. Pašlaik viņa dzīvo atstatus no ģimenes – pirtiņā – un aizvada karantīnas trešo dienu. Par pieredzi, izmantojot iespēju atgriezties, Roze saka – pirmo reizi  sajutusi, ka valstij ir vajadzīga.
Latvijā Covid-19 pacientiem nodod ar vienu buču
Repatriantu bezatbildībai robežu nav. Par to ik dienu pārliecinās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas mediķi, kuri strādā Neatliekamās medicīnas klīnikā. Tur ievesta plaušu vēža paciente, kurai Covid-19 iedevis no Francijas atgriezies mazdēls ar vienu buču. Nedēļas nogalē sniegta palīdzība sievietei četru promiļu reibumā. Un tikai pēc atjēgšanās viņa paskaidroja, ka svinējusi atgriešanos mājās ar pēdējo reisu. Taču pašizolācijas vietā sarīkojusi jautru ballīti.
Saeimas deputātiem beidzas pašizolācija; sanāks uz attālināto sēdi
Saeimas deputātiem pirmdien, 30. martā, beidzas pašizolācija, kas tika noteikta pēc tam, kad deputāts Artuss Kaimiņš paziņoja par inficēšanos  ar koronavīrusu. Šonedēļ deputāti varētu sanākt uz pirmo attālināto ārkārtas sēdi, katram pulcējoties savā frakcijā un strādājot tiešsaistes režīmā. Opozīcija gan pauž bažas, vai, attālināti strādājot, debatēs tiks sadzirdēts arī viņu viedoklis un vai vienkārši netiks izslēgts mikrofons.
Attālināto mācību procesu vērtē kā izaicinājumu un pieredzi
Mācību iestādēs sākusies otrā attālināto mācību nedēļa. Vidzemē, Pārgaujas novadā, pedagogi atzīst, ka šajā laikā ļoti būtiska ir atgriezeniskā saite ar vecākiem un tā tas arī bijis. Arī bērni uzdoto izpildījuši. Pierobežā, Baltinavas vidusskolā, ar būtiskām tehniskām problēmām nav nācies saskarties, un tāpat kā citviet procesu vērtē kā izaicinājumu un pieredzi. Tomēr lielākā neziņa joprojām ir par to, kad un kā notiks centralizētie eksāmeni 9. un 12. klašu skolēniem.
Valmierā skolēniem brīvpusdienas sāk izvadāt uz mājām
No pirmdienas, 30. marta, Valmierā 1.- 6. klašu skolēniem ir iespēja reizi dienā savās mājās saņemt brīvpusdienas. Seši skolēnu busiņi ar īpašu marķējumu - "Skolēnu brīvpusdienas #paliecmājās" pirmdien izvadāja vairāk nekā 700 siltas pusdienu porcijas. Šim pakalpojumam pieteicās vairāk nekā puse no skolēniem, kuri ikdienā skolā ēd brīvpusdienas.
Slimnīcas saņem maskas; uzsver sabiedrības lomu cīņā ar Covid-19
Apjomīgas un ļoti gaidītas kravas pirmdienas rītā ieripoja lielo Rīgas un arī reģionālo slimnīcu pagalmos. Gandrīz miljons svētdien no Ķīnas atvesto sejas masku, respiratoru un aizsargbriļļu nodotas mediķiem. Vienlaikus Latvijas Lielo slimnīcu asociācija sarunā ar prezidentu uzsvēra sabiedrības lomu cīņā ar Covid-19.
Vai Rīgā viegli ievērot divu metru distanci?
Turpinoties Covid-19 izplatībai, amatpersonas un epidemiologi arvien uzstājīgāk prasa cilvēkiem ievērot divu metru distanci. Valdība lēmusi, ka turpmāk publiskās vietās par distances neievērošanu pienāksies sods. Kā rīdziniekiem sokas ar noteikumu ievērošanu?
Reģionālo maršrutu autobusos ieviesti pasažieru skaita ierobežojumi
Reģionālo maršrutu autobusu pārvadātāji ir ieviesuši satiksmes ministra Tāļa Linkaita (Jaunā konservatīvā partija) rīkojumā noteiktos ierobežojumus, kuru mērķis ir samazināt personu skaitu, kas vienlaicīgi atrodas vienā sabiedriskajā transportlīdzeklī, informēja Satiksmes ministrijā (SM).
Ministrija: Prasība par distancēšanos uz bērnudārziem neattiecas
Pirmsskolas izglītības iestāde nav publiska vieta, tāpēc noteikumi par divu metru distances ievērošanu un pulcēšanās aizliegumiem publiskās vietās nav tieši piemērojami bērnudārziem, kuros ar valdības rīkojumu ārkārtējās situācijas laikā ir jānodrošina dežūrgrupu darbība, informēja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM). Vienlaikus IZM aicina ikvienu vecāku rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ārkārtējās situācijas laikā vest bērnu uz bērnudārzu.
Bēru ceremonija drīkst notikt tikai ārtelpās un ievērojot 2 metru distanci
Bēru ceremonija drīkst notikt tikai ārtelpās un ievērojot divu metru distanci, tā nosaka valdības rīkojums. Pašvaldības īpašus drošības pasākumus nenosaka un paļaujas uz cilvēku godaprātu. Reģistrēt miršanu un apskatīt kapa vietu ieteicams doties vienam cilvēkam. Apbedīšanas biroji aicina ceremonijas apmeklēt pēc iespējas mazāk cilvēkiem.
Nodarbinātības aģentūra: Covid-19 ietekmi uz bezdarbu redzēsim aprīļa vidū
Covid-19  dēļ izsludinātās ārkārtas situācijas ietekmi uz bezdarba līmenī Latvijā varēs redzēt aprīļa vidū, kad vairāki uzņēmumi atlaidīs darbiniekus saskaņā ar kolektīvās atlaišanas regulējumu, taču darba tirgus mainās un vairākām nozarēm tagad tieši trūkst darbinieku, Latvijas Radio pastāstīja Nodarbinātības valsts aģentūra direktore Evita Simsone.
Jaunākie
Interesanti