Latvijā
Daudzbērnu ģimenes iededz egli pie Rīgas pils
Nosalušiem deguniem, satinušies garās šallēs, ar dāvaniņām rokās un milzīgiem smaidiem sejā otrdien, 10. decembrī, bērni no visas Latvijas lielajām, kuplajām ģimenēm kopā ar Valsts prezidentu Egilu Levitu un viņa kundzi Andru iededza egli pie Rīgas pils.  
Latgalē pieaug audžuģimeņu skaits
Latgalē šogad audžuģimenes statusu ieguvušas 16 ģimenes, bet Latvijā kopumā to skaits salīdzinājumā ar pērno gadu pieaudzis par gandrīz 50. Audžuģimenes no Daugavpils uzsver, ka tagad pieņemt lēmumu un gādāt ne tikai par saviem, bet arī citiem bērniem ir vieglāk, jo pabalstu maksa ir krietni paaugstināta. Tuvāk dzīvesvietai pieejams arī jau pieredzējušu ģimeņu, kā arī dažādu speciālistu emocionāls atbalsts.
Latviešu diaspora Īrijā rīko gada noslēguma sanāksmi
Īrijā aizvadīta gada noslēguma sanāksme, lai diaspora izvērtētu paveikto un plānotu darbus nākamajam gadam. Tuvojoties gada beigām, Latvijas vēstniecība Īrijā aicināja kopā latviešu kopienas organizāciju, latviešu skoliņu, kopu, sporta komandu un draudžu pārstāvjus, lai atskatītos uz gada laikā paveikto.
Saeimas komisija vēl nevienojas par pašvaldību ārkārtas vēlēšanu kārtību
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas varētu izmaksāt aptuveni 1,6 miljonus eiro, tāpēc nebūtu lietderīgi rīkot divas vēlēšanas nosacīti īsākā laika periodā, uzsver atbildīgā ministrija, pamatojot, kāpēc nākamās Rīgas pašvaldības vēlēšanas pēc ārkārtas vēlēšanām varētu būt tikai 2025. gadā. Saeimas komisija pēc garām diskusijām otrdien, 10. decembrī, vēl nepieņēma lēmumu par likuma grozījumu tālāko virzību.  
Novembrī skatītākais kanāls Latvijā bija TV3
Šā gada novembrī konsolidētās TV skatītākais kanāls bijis TV3, kura skatīšanās laika daļa bija 9,7%. Otrs skatītākais kanāls bija LTV1, kuram veltīti 9,6% no kopējā TV skatīšanās laika. Savukārt trešajā vietā ierindojās kanāls PBK, kura skatīšanās laika daļa bija 8,8%, liecina pētījumu kompānijas "Kantar TNS" apkopotā informācija.
Paliatīvā aprūpe Latgalē: nepietiekama pakalpojumu dažādība un paliatīvo nodaļu skaits
Latgales reģionā nepietiek ar vienu paliatīvās aprūpes nodaļu Daugavpils reģionālajā slimnīcā. Šādām nodaļām jābūt katrā bijušā rajona centra slimnīcā – Ludzā, Balvos, Gulbenē, Preiļos un Rēzeknē – saka ilggadējais ārsts, agrākais Rēzeknes slimnīcas galvenais ārsts, šobrīd praktizējošs narkologs Daugavpils reģionālajā slimnīcā Jāzeps Korsaks. Arī aprūpes slimnīcām reģionā jābūt vairāk pieejamām, uzskata Viļānu slimnīcas valdes loceklis un ārsts Juris Galerijs Vidiņš, kura slimnīcā šobrīd tiek nodrošināts sociālās aprūpes pakalpojums.
Latvijā sākusies gripas epidēmija
Gripas un citu elpceļu infekciju monitoringa dati liecina, ka 2019. gada 49. nedēļā no desmit monitoringā iekļautajām teritorijām divās pilsētās (Jelgavā un Rīgā) pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs un kuriem noteikta diagnoze gripa, pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Tādējādi SPKC paziņo par gripas epidēmijas sākumu no 2019. gada 11. decembra.
Lembergs apturēs darbību Ventspils brīvostas pārvaldes valdē
Aivars Lembergs apturēs darbību Ventspils brīvostas pārvaldes valdē, lai netraucētu tās darbību un konkurētspēju, Lembergs paziņoja tviterī. Viņš lūdzis Ventspils pilsētas domi uz laiku līdz apstākļu noskaidrošanai savā vietā iecelt citu valdes locekli. Domes sēde paredzēta jau otrdien.
Mediķu organizācijas iestājas pret neproporcionālo algu palielinājumu
Latvijas Jauno ārstu asociācija, Latvijas Ārstu biedrība un Latvijas Māsu asociācija neatbalsta Veselības ministrijas virzīto neproporcionālo algu palielinājumu dažādām veselības aprūpes darbinieku grupām, kā arī kategoriski iestājas pret grozījumiem veselības aprūpes finansēšanas likumā. Tā paziņojumā medijiem pauda minētās mediķu organizācijas.
Bruņotie spēki evakuē cilvēku no prāmja «Romantika»
Otrdienas, 10. decembra, naktī plkst. 02.28 Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) saņēma informāciju no Igaunijas Jūras meklēšanas un glābšanas centra (JRCC Tallina), ka uz prāmja “Romantika” cilvēkam ir pēkšņi palicis slikti.
Suņa skološanas ābece: Barošana
Aizvadītajā nedēļā Latvijas Televīzijas raidījums "Rīta Panorāma" aizsāka sižetu sēriju, kas veltīta suņu skološanai, iepazīstinot ar galvenajiem principiem, kā saimniekam jāizturas pret savu suni, un to, kā notiek suņu apmācības process, lai rezultātā iegūtu paklausīgu un draudzīgu četrkājaino draugu. Ļoti svarīga ir suņa barošana. Nepareizs barošanas rituāls var novest pie tā, ka sunim nenāks ne prātā klausīt savu saimnieku.
Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljons atzīmēs 100. jubileju
Otrdien, 10. decembrī, Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljons atzīmēs 100. jubileju. Par godu NBS Štāba bataljona simtgadei Latvijas Pasts izdos pastmarku. Tāpat norisināsies grāmatas „Štāba bataljonam 100” prezentācija. Tajā pirmo reizi stāstīts par bataljona vēsturi, sākot no 1919. gada līdz mūsdienām.   
Jaunākie
Interesanti