Latvijā
Iecava no ciema varētu kļūt par pilsētu
Baidoties pēc novadu apvienošanas zaudēt savu identitāti, vairāki pašreizējie Latvijas ciemi gatavojas pieteikties pilsētas statusam. Trešdien par šādu iniciatīvu diskutēja Iecavā, kur kopš aprīļa sākuma norisinās iedzīvotāju aptauja par pilsētas statusa noteikšanu. 
Plāno publiskot čekas aģentu papildu kartotēku
Plānots, ka Latvijas Nacionālajā arhīvā bez ierobežojumiem būs pieejama arī bijušās Valsts drošības komitējas (VDK) aģentūras uzskaites papildu kartotēka un citi “čekas” dokumenti.
Latvija 2025. gadā cer pievienoties ANO Drošības padomei
“Par ANO Drošības padomi ir daudz kritikas, taču ir svarīgi būt pie lēmēju galda, jo tas dod iespēju atgādināt arī par savu ārpolitiku,” tā uzskata Baltijas valstu vēstnieki. Igaunija jau jūnijā gaida balsojumu, kurā izšķirsies, vai mūsu kaimiņvalsts uz diviem gadiem kļūs par Drošības padomes dalībnieci. Un šādi plāni ir arī Latvijai.
Suņu-pavadoņu dienā servisa suņi Rīgas ielās iepazīstina ar savu darbu
Cilvēks ar skaistu un mīļu suni pie rokas apkārtējos bieži izraisa smaidu un vēlmi dzīvnieku paglaudīt un samīļot. Taču, ja šis četrkājainais draugs ir servisa suns, to darīt nedrīkst. Trešdien, 24.aprīlī, – Starptautiskajā suņu pavadoņu dienā servisa suņu biedrības “Teodors” biedri devās Rīgas ielās, lai  stāstītu par savu ikdienu.     
Burtnieku novadā kārtējā varas maiņa
Līdz ar diskusijām par administratīvi teritoriālo reformu, Burtnieku novada pašvaldības deputātiem radušās nesaskaņas. Astoņi deputāti izteikuši neuzticību vietvaras vadītājam Guntaram Štrombergam (“Valmierai un Vidzemei”), kurš atbalsta novada pievienošanos Valmierai. Trešdien, 24.aprīlī, domes sēdē deputāti lēma par priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata.  
Prezidenta iniciatīvai par pilsonību nepilsoņu bērniem gaidāmas garas diskusijas Saeimā
Ceļu Saeimā sākusi Valsts prezidenta virzītā iniciatīva, kas paredz no nākamā gada Latvijā dzimušiem nepilsoņu bērniem piešķirt automātisku valsts pilsonību. Saeimas Pilsonības un sabiedrības saliedētības komisijas deputātu vairākums trešdien, 24.aprīlī, atbalstīja likumprojekta tālāku virzību. Tomēr, prognozējams, šis likums vēl izsauks ļoti asas un garas debates deputātu vidū.
Vairāki pārtikas ražotāji maina domas un pauž atbalstu depozītsistēmai
Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija, Latvijas Bezalkoholisko dzērienu uzņēmumu asociācija, kā arī Latvijas alus darītāju organizācijas parakstījušas sadarbības memorandu depozītsistēmas atbalstam. Ražotāji vienojušies par sadarbību un finansiālo gatavību dzērienu iepakojuma savākšanas sistēmas izveidei. Tikmēr Tirdzniecības un rūpniecības kamera par ražotāju viedokļa maiņu pārsteigta un jau iepriekš kā neefektīvu vērtē pagaidām piedāvāto depozītsistēmas modeli.
Notikusi kratīšana Rīgas domes deputāta Rosļikova kabinetā
Valsts drošības dienests ierosinājis kriminālprocesu pēc panta par nacionālā, etniskā un rasu naida kurināšanu. Saistībā ar to trešdien, 24.aprīlī, veikta kratīšana Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītāja Alekseja Rosļikova (“Saskaņa”) kabinetā un vēl vairākos objektos. Deputātam Rosļikovam lietā piemērots liecinieka statuss.
KNAB: Priekšvēlēšanu periodā uzlabojusies sadarbība ar «Facebook» un «Google»
Salīdzinot ar pēdējām Saeimas vēlēšanām, Eiropas Parlamenta (EP) priekšvēlēšanu periodā uzlabojusies Latvijas atbildīgo iestāžu sadarbība ar tādiem informācijas tehnoloģiju uzņēmumiem kā, piemēram "Facebook" un "Google", intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Politisko organizāciju finansēšanas kontroles nodaļas vadītāja Amīlija Raituma.
Revidenti profesionālās izglītības iestādēs uziet fiktīvus studentus un stipendijas pat nesekmīgajiem
Izglītības nozarē nav vienotas pieejas, kā profesionālās izglītības iestādes visiem izglītojamajiem nosaka stipendiju. Turklāt stipendijas tiek piešķirtas, nenosakot pat minimālās prasības saistībā ar sekmēm un mācību apmeklējumu. Faktiski pie ikmēneša stipendijas var tikt ikviens, kurš iestājies profesionālajā mācību iestādē, kaut arī to neapmeklē vai ir nesekmīgs. Šādi secinājumi izriet no Valsts kontroles revīzijas ziņojuma. Turklāt vienā izglītības iestādē revīzijā atklāti, iespējams, fiktīvi audzēkņi.
Jaunākie
Interesanti