Latvijā
Skolotāja: Ceļš līdz starptautiskai olimpiādei ir milzīgs paša skolēna darbs
Ministru kabinetā šonedēļ sumināja starptautisko mācību olimpiāžu uzvarētājus un viņu pedagogus – kopumā 47 jauniešus un viņu pasniedzējus, kuri guvuši augstus sasniegumus starptautiskās matemātikas, informātikas, bioloģijas, fizikas un ķīmijas olimpiādēs. Valsts piešķirtās naudas balvas gan, salīdzinot ar sportistiem, ir niecīgas. Kādu darbu ikdienā iegulda skolotāji, lai aizvestu savus audzēkņus līdz starptautiskām olimpiādēm un ko viņiem gribētos iemācīt pieaugušajiem? Par šiem un citiem jautājumiem Latvijas Radio sarunājās ar vienu no apbalvotajām pedagoģēm, jaunās Rīgas Inženierzinātņu vidusskolas ķīmijas skolotāju Lauru Fjodorovu
Vecāki prasa izbeigt absurdu: bērnu invaliditāte jāpierāda ik pēc dažiem gadiem
“Mēs esam pret muļķībām, ar ko valsts mums liek nodarboties, lai ik pēc dažiem gadiem pierādītu, ka bērna veselības stāvoklis neuzlabojas.” Tā saka daudzi vecāki bērniem ar invaliditāti. Vecāki jautā, kāpēc valsts šo procesu nevar atvieglot. Amatpersonas saka – īpašo bērnu jautājums šādā aspektā neesot bijis zināms.  
Būvdarbi apstājušies – Dobeles ielas slīkst dubļos
Pagājušajā gadā Dobelē sākta Kohēzijas fonda līdzfinansētā kanalizācijas sistēmas izbūves otrā kārta. Tagad darbi apstājušies, bet izrakņātās ielas pārvērtušās dubļu jūrā. Pasūtītāja ieskatā iemesls esot darba roku trūkums būvfirmā. Tikmēr būvnieki  dīkstāvē vaino laika apstākļus.      
Kalvenes zoodārzā nozagti briežu ragi
Šonedēļ Rīgas zooloģiskā dārza filiālē Kalvenē  nozagti 17  briežu ragu pāri, kas ir ne tikai materiāls, bet arī morāls kaitējums. Šobrīd policija sākusi kriminālprocesu. Filiāles “Cīruļi” vadītājs ir pārliecināts, ka izzinošā kolekcija drīz vien tiks atrasta un atkal varēs būt pieejama apmeklētājiem.      
Gerhards atcels izteikšanās ierobežojumus Rīgas domē
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība) otrdien, 27.martā, gatavojas izdot rīkojumu, lai atceltu Rīgas domē ieviestos ierobežojumus deputātiem izteikties un uzdot jautājumus. Domes opozīcijas deputāti jau sākotnēji cerēja uz ministrijas iejaukšanos, jo asi iebilst pret jauno kārtību.
Āgenskalna tirgū nojauc padomju gadu būves; nomnieku interese pagaidām maza
Kopš gada sākuma slēgtajā Āgenskalna tirgū Pārdaugavā šonedēļ strādā Rīgas domes Īpašuma departamenta nolīgta tehnika, demontējot iepriekšējās desmitgadēs ap vēsturisko tirgus namu uzceltās ēkas. Tāda rosība satraukusi Āgenskalna iedzīvotājus, bet domē norāda, ka darbi sen ieplānoti. Tāpat dome arvien gaida potenciālos tirgus nomniekus, kuru interese pagaidām gan ir visai necila.
Rosina palielināt maksimālo sodu par tālruņa lietošanu pie stūres līdz 100 eiro
Satiksmes ministrija (SM) rosina vairāk nekā sešas reizes palielināt maksimālo sodu par tālruņa lietošanu pie stūres. Šobrīd par to pienākas brīdinājums vai 15 eiro naudas sods, taču ministrija vēlas soda apmēru noteikt robežās no 25 līdz pat 100 eiro. Pagājušajā gadā par tālruņa lietošanu pie stūres autovadītāji sodīti gandrīz 3400 reižu. Lai ar to cīnītos, policija plāno aprīkojot ar kamerām netrafaretās policijas ekipāžās.
Pacienti gaida - gan donoru orgānus, gan valdības lēmumus
Ja būs piemērots donors, aknu transplantāciju varam veikt kaut vai rīt – tā atzīst Stradiņa slimnīcas ķirurgi. Nauda ir - no budžeta līdzekļiem valsts apņēmusies šogad apmaksāt septiņas aknu transplantācijas operācijas, taču atbilstoša donora vēl nav. Reto slimību plānā savukārt šogad paredzēta viena valsts apmaksāta plaušu transplantācijas operācija.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti