Latvijā
Ar diviem jauniem torņiem stiprinās Latvijas mediju apraidi pierobežā
Pagājušās nedēļas nogalē valdībā aiz slēgtām durvīm apstiprināja divu apraides torņu būvniecību pierobežā - pie Viļakas un Krāslavas novada Skaistā. Tā būs viena no iniciatīvām informatīvās telpas drošības plāna pasākumos, kas vērsti uz medijpratības stiprināšanu, cīņu ar melu ziņām un bezmaksas virszemes apraides paplašināšanu.
Augusta naktīs var vērot zvaigžņu lietu
72 kilometri sekundē - ar tādu ātrumu debess jumu pārlido tā sauktās krītošas zvaigznes. Pirmdienas, 13.augusta, rītā bija Perseīdu meteoru plūsmas maksimums, bet, ja debesis būs skaidras, meteorus varēs vērot vēl vairākas naktis.
«Brexit», darbs un pensijas – kāpēc latvieši izvēlas arī britu pasi
Gatavojoties brīdim, kad Apvienotās Karaliste izstāsies no Eiropas Savienības, daudzi tur dzīvojošie Latvijas pilsoņi nolēmuši iegūt arī britu pilsonību. Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) datiem šā gada janvārī bija 2500 Latvijas un Lielbritānijas dubultpilsoņu, taču ierēdņi atzīst, ka “Brexit” dēļ pēdējo mēnešu laikā dubultpilsoņu skaits ļoti strauji aug.
Piemaksas pie pensijām no bērnu nodokļiem vērtē kā netaisnīgas
Labklājības ministrija virza ieceri senioriem, kuru bērni ir aktīvi nodokļu maksātāji, palielināt pensijas viena procentpunkta apmērā no bērna sociālās nodokļa iemaksām. Drīzumā šo ieceri skatīs valdībā. Tomēr vairākas sociālās grupas šos labumus nevarēs baudīt.   
Jaunieši un ģimenes no Rēzeknes mēro ceļu uz Aglonu ar domām par pāvesta vizīti
No dažādām Latvijas vietām svētceļnieki dodas uz Aglonu, lai piedalītos gada lielākajos katoļu svētkos – Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos. Pirmdien, 13.augustā, galamērķi sasniegs arī Rēzeknes Katoļu vidusskolas un Jēzus Sirds draudzes svētceļnieki –  lielākā jauniešu un ģimeņu pārstāvētā grupa no Rēzeknes.        
Centrāltirgus šefs: Cīņa ar kontrabandas cigaretēm ir «nebeidzamais stāsts»
Lai gan jaunā Rīgas Centrāltirgus vadība strādā, lai sakārtotu teritoriju un padarītu to pievilcīgāku rīdziniekiem un tūristiem, ar kontrabandas cigarešu tirgotājiem tirgū nespēj tikt galā. "Tas ir arī mūsu nebeidzamais stāsts," Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" teica Rīgas Centrāltirgus vadītājs Artis Druvinieks.
Karstā vasara ietekmē gan ražu, gan lopkopību
Šī vasara Latvijā ir atnesusi karstu laiku. Vieni to izbauda, citi nezina, kur lai glābjas no nepārtrauktās svelmes. Tomēr no laika apstākļiem visatkarīgākie ir tieši lauksaimnieki un lopkopji.
Nav ziņu par to, kur mācās 1230 skolas vecuma bērni
Aizvadītajā mācību gadā izglītības iestādēs nebija reģistrēti vairāk nekā 16 000 bērnu, kas sasnieguši septiņu gadu vecumu. Šie cipari gadu no gada ir ļoti līdzīgi un satraucoši. Lielākā daļa no šiem bērniem izbraukuši no valsts un palikuši ārzemēs, rēķina Izglītības valsts kvalitātes dienests. Īpaši negatīvi vērtējams tas, ka  pašvaldībām aizvien nav ziņu par vairāk nekā 1200 bērniem.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti