Latvijā
Glābējsilītē atstātā mazuļa vecākus aicina pārdomāt; sabiedrība gatava palīdzēt
Rezonansi sabiedrībā raisījusi šīs nedēļas nogales ziņa, ka Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas glābējsilītē atstāta aptuveni četrus mēnešus veca meitenīte. Speciālisti vērtē, ka tik ilgi audzināta bērniņa pamešanā cēloņi meklējami, visticamāk, vairākos apstākļos uzreiz, bet aicina mazuļa vecākus pārdomāt un mēģināt bērnu atgūt. Savukārt projektā «Glābējsilīte» saņemti vairāki palīdzības piedāvājumi.
Šogad Ziemassvētku tirdziņa Doma laukumā nebūs
Klāt Pirmā advente un ar to līdzi nākošais Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Jau kā tradīcija divdesmit gadu garumā ir lielākais svētku tirdziņš Doma laukumā. Tas priecē ne vien apmeklētājus, bet arī svētki ir pelnošākais laiks mājražotājiem. Šogad lielākais tirdziņš nenotiks vairāku iemeslu dēļ. Kāpēc organizatori nolēma nerīkot tirdziņu, un to, kā šajā laikā savu produkciju pārdod amatnieki, skaidroja Latvijas Radio.
Lembergs bez maskas apmēram tūkstoš cilvēku ielokā iededz pilsētas egli
Sestdien, 28. novembrī, Ventspilī smagos noziegumos apsūdzētais un no domes priekšsēdētāja pienākumiem atstādinātais mērs Aivars Lembergs (Latvijai un Ventspilij) iededza svētku egli. Tas pulcēja, pēc vietējo novērojumiem, līdz pat tūkstoš cilvēkiem. Daļa cilvēku neievēroja divu metru distanci, ne tikai piedaloties rotaļās, bet arī vērojot kā mērs, nospiežot pogu, iededz egli.
Liepāju svētku laikā rotās milzīgs gaisa balons
Līdzās eglīšu rotājumu motīvam un lielajai pilsētas eglei, Liepājā šogad svētku laikā iemirdzēsies arī gaisa balons, kas atradīsies pilsētas centrā, informēja pilsētas galvenā māksliniece  Agita Ansule.
Rūta Dimanta, Raimonds Pauls un citi aicina ievērot Covid-19 ierobežojumus
“Tas ir tik maz un arī tik daudz, ja mēs ikdienā ievērosim prasības, lai izvairītos no inficēšanās ar Covid-19. Pat ja nebaidāmies saslimt paši, domāsim par līdzcilvēkiem!” Tā Latvijas Televīzijai saka vairāki sabiedrībā zināmi un mīlēti cilvēki, aicinot ievērot epidemioloģisko drošību.   
Pārtikas plēvi Covid-19 laikā izmanto vairāk; kopējā atkritumu daudzumā tā aizvien ir niecīga daļa
Kopš pavasara pircējiem pašiem maisiņos vairs nav jāsver, piemēram, cepumi. To jau ir izdarījis veikala personāls. Tieši tāpat katra smalkmaizīte ir ietīta atsevišķi pārtikas plēvē. To nosaka drošības pasākumi Covid-19 ierobežošanai,  un tirgotāji pārtikas plēvi izmanto daudz vairāk, taču kopējā atkritumu daudzumā tā aizvien ir niecīga daļa, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.
Attālinātu darbu valsts iestādēs visbiežāk kavē datortehnikas trūkums
Attālinātu darbu valsts iestādēs visbiežāk kavē datortehnikas trūkums, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM). Neskatoties uz to, savu iespēju robežās iestādēs pāreja ir notikusi. Uz vietas pārsvarā strādā tie, kuru darba specifika attālinātu darbu neatļauj. Piemēram, Valsts ieņēmumu dienestā tā ir Nodokļu un muitas policijas pārvalde.
Irokejs, Tabaka, Kovids un Svētais Indriķis - pētniece negaidīti savāc vairāk nekā 18 000 kaķu vārdu
Sorī, Irokejs, Šmiga, Pikselis un pat kāds Rojas novadā dzīvojošs Kovids - tik neparasti kaķu vārdi, kas liecina par mūsu laikmetu, aktualitātēm un izdomas bagātiem saimniekiem, nonākuši valodnieces Ilzes Štrausas redzeslokā. Gatavojoties kādai konferencei, viņa internetā ievietoja anketu, aicinot cilvēkus iesūtīt savu mīluļu vārdus un to došanas pamatojumu. Bija cerējusi uz pāris simtiem anketu, bet aicinājums ieguva negaidītu popularitāti sociālajos tīklos, un nu jau Ilzes Štrausas rīcībā ir vairāk nekā 18 tūkstoši anketu un priekšā - pamatīgs darbs to apkopošanā. Šonedēļ valodniece ieskatu savā darbā prezentēja Liepājas Universitātes konferencē "Vārds un tā pētīšanas aspekti".
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt