Latvijā
Kāpēc skolas nav gatavas iekļaujošajai izglītībai?
Par speciālo skolu slēgšanu un visu bērnu iekļaušanu vispārējā izglītībā runāts jau vairākus gadus. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir pārliecināta, ka aptuveni trešajai daļai speciālo skolu audzēkņu būtu jāmācās vispārizglītojošās skolās. Pašvaldībās uzskata, ka pārmaiņas ir sasteigtas un daļa parasto skolu tam nav gatavas.
Bunkus ģimene no Gobzema tiesā prasa 110 000 eiro
Nogalinātā advokāta Mārtiņa Bunkus ģimenes locekļi par goda un cieņas aizskaršanu no Saeimas deputāta Alda Gobzema kopumā prasa 110 000 eiro lielas kompensācijas. Runa ir par Gobzema izteikumiem pērn priekšvēlēšanu laikā. Trešdien, 20. novembrī, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pēc būtības izskatīja mazāko no prasībām, kurā no deputāta 10 tūkstošus eiro prasa Mārtiņa Bunkus brālis Kaspars Bunkus. Spriedums šajā lietā tiks pasludināts pēc mēneša.
Eiropas Vietējās solidaritātes dienās Preiļos viesi no Ukrainas
Jau ceturto gadu Latvijā notiek Eiropas Vietējās solidaritātes dienas. Šogad nedēļas garumā sadarbību un izpratni par demokrātiskām vērtībām kopā ar Austrumu partnerības valstīm stiprina 35 Eiropas pašvaldības. Viena no tām ir Preiļu novads kopā ar draugiem no Ukrainas. 
Liepājā slēgs «Piejūras slimnīcas» Onkoloģijas klīniku
Lai gan Veselības ministrija jau publiski paziņojusi par Liepājas “Piejūras slimnīcas” slēgšanu un tās Onkoloģijas klīnikas pievienošanu Liepājas reģionālajai slimnīcai, šai medicīnas iestādei joprojām nav skaidrības, tieši kā tas notiks. Sagaidāms, ka ar nākamā gada 1. janvāri klīnikā vairs netiks sniegti stacionārie pakalpojumi, kā arī pacientiem vairs netiks nodrošināta ķīmijterapija. Trīs “Piejūras slimnīcas” onkologi paziņojuši, ka pēc  reformas darbu vairs neturpinās.
Rīgas domes vairākums nākotnē saredz ārkārtas vēlēšanas
Rīgas domes valdošajai koalīcijai nav balsu vairākuma, tādēļ pagaidām nezināmu laiku nenotiks domes sēdes. Rīgas mērs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) vēlas nedēļas laikā atrast kolēģus, ar kuru balsīm stiprināt “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” koalīciju. Atsaucība šai idejai gan nav jaušama.
Latvija iesniedz ziņojumu par cīņu pret naudas atmazgāšanu
Latvija iesniegusi progresa ziņojumu par „Moneyval” rekomendāciju izpildi. Dokuments attiecas uz noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansējuma novēršanas, kā arī apkarošanas sistēmas efektivitāti kopš 2017. gada beigām.
Iedzīvotāju iniciatīvu par partiju finansējuma palielināšanas atlikšanu nodos Budžeta un finanšu komisijai
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas deputāti trešdien nolēma neskatīt vairāk nekā 11 000 cilvēku parakstīto iniciatīvu, kas paredz atlikt būtisku partiju finansējuma palielināšanu. Parlaments iedzīvotāju iniciatīvu jau nav ņēmis vērā, lemjot par partiju finansēšanas palielināšanu nākamā gada budžeta pieņemšanas gaitā. Komisijas priekšsēdētāja Janīna Kursīte-Pakule pēc sēdes paskaidroja, ka ir nolemts nodot šo jautājumu izlemšanai Budžeta un finanšu komisijai.
Pieaudzis izdalīto pārtikas paku skaits
Šogad pieaudzis izdalīto pārtikas paku skaits, liecina Labklājības ministrijas (LM) līdz septembra beigām pieejamie dati. No šī gada mainījies pārtikas paku saturs. Tāpat, piemēram, ziepes, šampūnu, veļas mazgāšanas līdzekli un zobu birsti no šī gada neizsniedz vienīgi ģimenēm ar bērniem, bet higiēnas preces var saņemt visi, kam vajadzīgs atbalsts. Kas mainījies pārtikas paku saturā, un kas ietekmējis to izsniegšanas palielināšanos?
Jaunākie
Interesanti