Latvijā
Mācību «Namejs» laikā zemessargi Rīgā un tās apkārtnē veiks patrulēšanu
No 21. līdz 27. septembrim Zemessardzes 1. Rīgas brigādes atbildības teritorijā – Rīgā, Jūrmalā, Babītes, Olaines, Mārupes, Ķekavas, Baldones, Iecavas, Vecumnieku, Bauskas, Stopiņu, Salaspils, Garkalnes, Carnikavas, Ādažu, Ropažu un Rundāles novados – notiks Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militāro mācību cikls "Namejs 2020", informēja Zemessardzē.
Vairumā RNP namu apkuri pieslēgs oktobra sākumā; sola aktīvi atgūt parādus
Pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieka" (RNP) klienti savos dzīvokļos šosezon nesals – uzņēmums apkures parāda segšanai nepieciešamos 2,6 miljonus eiro radis no RNP pakalpojumu ieņēmumiem un iepriekšējo gadu peļņas. Apkurei mājas varētu aktīvi sākt pieslēgt oktobra sākumā, intervijā Latvijas Radio atzina jaunais RNP valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis, norādot, ka vienlaikus RNP aktīvi strādās pie parādu atgūšanas.
Gada notikums medicīnā – jaunie ārsti kļūst par līderiem
17. septembrī kinoteātrī “Splendid Palace” norisinājās nozīmīgākais gada notikums veselības nozarē – „Gada balvas medicīnā 2019” svinīgā ceremonija, ko desmito gadu rīko Latvijas Ārstu biedrība (LĀB), informēja biedrības pārstāve Evija Ansonska. Balvas tika pasniegtas 14 nominācijās. Ar balvu par mūža ieguldījumu medicīnā šogad tika godināts ārsts anesteziologs un reanimatologs Pēteris Ošs, bet titulu “Gada cilvēks medicīnā” ieguva Latvijas Māsu asociācijas viceprezidente Ilze Ortveina. Savukārt par “Gada notikumu medicīnā” tika atzīta Latvijas jauno ārstu iesaistīšanās un līderības uzņemšanās veselības aprūpes sistēmas pilnveidē.
Vecāki, ierēdņi un politiķi kopā meklēs risinājumus atbalstam ģimenēm ar «mūžīgajiem bērniem»
Asistentu nav, izdegšana ir neizbēgama, valsts un pašvaldību pakalpojumi nesasniedz mērķi. Tās ir vien dažas no acīmredzamākajām problēmām, ko izgaismoja mediju pētījumā “Mūžīgie bērni”. Kā resursus tērēt jēgpilnāk, lai šiem bērniem un viņu vecākiem nodrošinātu sociāli un ekonomiski aktīvu dzīvi? Atbildes uz šiem jautājumiem sola tuvāko divu mēnešu laikā.
Ja atgriezīšos, mani arestēs vai nogalinās – Latvijā uzņem represijās cietušos no Baltkrievijas
Latvijā tiek sniegta palīdzība tiem, kuri cietuši no Baltkrievijā notikušajām represijām, ko prezidenta Aleksandra Lukašenko autoritārais režīms vērš pret saviem oponentiem. Ar brīvprātīgo organizāciju atbalstu pāri robežai Latvijā ir nogādāti pirmie seši cietušie. Viņi ir guvuši smagas traumas, un mūsu valstī viņiem tiek sniegta medicīniskā palīdzība un atbalsts, kas nepieciešams pēc pārciestā.
Izveidots mācību līdzeklis skolēniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem
"Izvēles iespēju nav daudz" – tā par speciālās izglītības daudzveidību un kvalitāti stāsta liepājniece, astoņus gadus veca bērna māte Indra Jakubauska. Viņa uzskata, ka, piemēram, speciālās izglītības skolās būtu jāuzlabo saturiskā pieeja katram bērnam individuāli. Lai padarītu izglītības procesu veiksmīgāku, Liepājas Universitāte un Līvupes attīstības centrs un pamatskola sadarbībā ar organizāciju "Skola 2030" izveidojuši īpašus mācību materiālus bērniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem.
Brīdina nekrist romantisko krāpnieku nagos
Vienas nedēļas laikā Valsts policija saņēmusi iesniegumus no vairākām sievietēm, kuras apkrāptas internetā. Kopumā izkrāpti aptuveni 10 tūkstoši eiro, un, lai gan visos gadījumos uzsākti kriminālprocesi, maz ticams, ka naudu izdosies atgūt.
Jelgavā smiltis bērnu rotaļu laukumā aizstāj šķeldas segums
Vienā no Jelgavas bērnu rotaļu laukumiem pēc atjaunošanas ierastais smilšu segums nomainīts ar gandrīz 300 kubikmetriem attīrītas šķeldas. Daudzi bērnu vecāki ir neizpratnē un raizējas, ka mazie  varētu savainoties. Pašvaldības aģentūrā "Pilsētsaimniecība" gan skaidro, ka tas esot viens no populārākajiem materiāliem rotaļu laukumos visā Eiropā un  – tieši pretēji bažām – tiekot izvēlēts bērnu drošībai.
Noguruši autovadītāji rada draudus ceļu satiksmē
Nogurums pēc darba un neizgulēšanās ir vēl viens būtisks risks un iemesls ceļu satiksmes negadījumiem. Lai arī Latvijā pieņemts, ka autovadītāju apliecību nedrīkst izsniegt cilvēkiem ar miega apnoju, tomēr praksē tiesības var iegūt arī cilvēki ar miegainības problēmām, norāda ceļu satiksmes drošības speciālisti.
Francijas prezidentu vizītē Latvijā pavadīs viņa kundze un plaša amatpersonu un kultūras pārstāvju delegācija
Francijas prezidentu Emanuelu Makronu septembra beigās gaidāmajā oficiālajā vizītē Latvijā pavadīs viņa kundze Brižita Makrona, kas ir būtisks draudzības žesta apliecinājums. To Rīgas pilī žurnālistiem ceturtdien, 17. septembrī, uzsvēra Francijas vēstniece Latvijā Aurēlija Ruajē-Gunēna. Plašajā Francijas delegācijā ietilps arī vairāki ministri, parlamenta locekļi un kultūras nozares pārstāvji. 
Prokuratūra un Finanšu izlūkošanas dienests padziļina sadarbību
Noziedzīgi iegūtas naudas legalizēšanas novēršana ir prokuratūras prioritāte, un ar lietām, kas saistītas ar  naudas atmazgāšanu, strādās speciāla prokuroru grupa, norādīja ģenerālprokurors Juris Stukāns. Prokuratūra ceturtdien, 17. septembrī, vienojusies par īpašu sadarbību ar Finanšu izlūkošanas dienestu. Stukāns pauda pārliecību, ka jau drīzumā kādas ar naudas atmazgāšanu saistītas lietas nonāks tiesā.
Jaunākie
Interesanti